Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

Misja kultury polskiej - zrozumieć banderowców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co wiemy o banderowcach? Wiemy, że wymordowali od 200 do 300 tysięcy Polaków na ziemiach wschodnich II Rzeczpospolitej – i wiemy, że ta zbrodnia nigdy przez nas nie zostanie zapomniana

Rewolucja na Ukrainie jest dziełem pokolenia urodzonego w połowie lat 80 –tych XX wieku. Od 1991 r. Ukraina jest formalnie krajem demokratycznym o skrajnie oligarchicznym systemie sprawowania władzy, pokolenie „Majdanu” chce obalenia władzy oligarchii, pragnie wolności - a czy to się nam podoba czy nie - Unia Europejska jest dla nich symbolem wolności. Jest to pokolenie, które podróżuje, tak jak Polacy w latach 70 –tych, dzięki liberalnej polityce paszportowej Gierka mogli porównać Zachód z socjalizmem, tak młodzi Ukraińcy mogli porównać swój kraj z Polską czy Zachodem. Istnieją rzeczywiście głębokie analogie pomiędzy pokoleniem „Solidarności” i pokoleniem „Majdanu”. Czy jesteśmy w wystarczającym stopniu tego świadomi? Jakie zadania stoją w najbliższym czasie przed polska polityką? Najważniejsze to próba – podkreślam słowo „próba” – zrozumienia fascynacji części młodego pokolenia Ukraińców dla Bandery. Kim jest Bandera dla Ukraińców?

 Co wiemy o banderowcach? Wiemy, że wymordowali od 200 do 300 tysięcy Polaków na ziemiach wschodnich II Rzeczpospolitej – i wiemy, że ta zbrodnia nigdy przez nas nie zostanie zapomniana, domagamy się także od Ukraińców zaprzestania gloryfikacji Bandery jako bohatera narodowego Ukrainy. Jest to reakcja całkowicie zrozumiała, problem w tym, że nie próbujemy jednocześnie brać pod uwagę resentymentów tych Ukraińców, którzy w Banderze widzą nadal bohatera narodowego. Dlaczego tylu Ukraińców widzi w mordercy bohatera narodowego – to pytanie jest cały czas stawiane przez polska opinie publiczną. Jak na nie odpowiedzieć? I czy możemy nawiązać dialog z dzisiejszymi ugrupowaniami politycznymi na Ukrainie, które odwołują się tradycji Bandery? Mówimy: wasza tożsamość narodowa nie może być oparta na mordach niewinnej ludności. Jak na nasze ewidentne postulaty odpowiadają Ukraińcy?

 Otóż odpowiadają prosto: bez tradycji walki Bandery nie ma i nie może być Wolnej Ukrainy, to on walczył od 1944 roku do 1957 z Armia Czerwoną i KGB, to on i jego armia stworzyła w podziemiu Wolna Ukrainę. Co my o tym wiemy? Nic. Przecież przez 13 lat Bandera i jego armia walczyła z najpotężniejszą armią świata, to oni byli jedynymi bohaterami, którzy walczyli z komunizmem. Odcinając się od Bandery niszczymy w naszych sercach jedyna tradycje walki z komunizmem. Nie możecie od nas tego wymagać. Ale to nie wszystko: Bandera tworzył swoje wojskowo-polityczne zaplecze w latach kiedy, komuniści w Rosji Sowieckiej zorganizowali głód na Ukrainie. W wyniku tej bezlitosnej akcji, pierwszego holocaustu z głodu i wycieńczenia umarło na Ukrainie 12 milionów ludzi. Jak ta tragedia wpływała na świadomość Bandery i jego zwolenników? Nikt o tej tragedii dzisiaj nie pamięta.

 Naszym obowiązkiem natomiast jest pamięć o zamordowanych przez UPA Polaków i pamięć o zbrodniach sowieckich na ziemiach wschodniej Ukrainy. Jeżeli będziemy pamiętali o tych ofiarach to być może dzisiejsi zwolennicy Bandery dokonają rewizji jego ludobójczej ideologii. Powtórzmy raz jeszcze: Bandera jest bohaterem narodowym Ukrainy ponieważ jego armia walczyła z NKWD od 1944 do 1957. Bez Bandery nie ma Wolnej Ukrainy. Jesteśmy w epicentrum historycznego dramatu a raczej historycznego fatum: z jednej strony, nie możemy zapomnieć i wybaczyć 200 tysięcy zamordowanych przez armie Bandery Polaków, z drugiej zaś bez Bandery bez twórcy Podziemnego Państwa Ukraińskiego nie ma wolnej Ukrainy – nie możemy o nim zapomnieć, odpowiadają Ukraińcy. Jak rozplątać ten polityczny węzeł gordyjski, jeżeli każdy Polak, który rozmawia z dzisiejszymi spadkobiercami ideologii Bandery, jest oskarżany o narodową zdradę? Co jest ważniejsze bezalternatywna pamięć czy próby dialogu – lub precyzyjniej co jest ważniejsze pamięć czy polityka?

 

 Każdy proces polityczny rozpoczyna się od rozmowy, jeżeli ktoś nie chce rozmawiać, ten nie może uprawiać polityki. Polacy, którzy chcą rozmawiać z Ukraińcami są w sytuacji permanentnego szantażu moralnego, oskarżani przez tych, którzy cały czas pamiętają o zbrodniach Bandery o narodowe zaprzaństwo. Ta część opinii publicznej w Polsce, która – nie zapominając o zbrodniach Bandery – chce rozmawiać z Ukraińcami, nawet tymi którzy uważają go za bohatera narodowego, brzmi paradoksalnie: od czego zacząć rozmowę, jak postępować z Ukraińcami jak z nimi rozmawiać mając na względzie to co robili ich przodkowie z Polakami i fakt, że tego nie potępiają? Jak? Co robić? Otóż pierwszym i niezbywalnym obowiązkiem tych ludzi jest informowanie Polaków o historii Ukrainy, o której naprawdę wiemy niewiele, a przecież jest to historia tragiczna i niezwykła. Podziemna armia Bandery walczyła przez 13 lat z NKWD z najokrutniejszą policją – po SS – świata. Jak była zorganizowana, jakich metod używała i ilu Ukraińców w tych walkach straciło życie? Pierwszym politycznym obowiązkiem Polaków, którzy wiedzą, że wyrwanie Ukrainy spod wpływów Rosji, jest jedną z najważniejszych batalii współczesności, jest pisanie książek o Armii Bandery, która walczyła z komunistami w latach 1944 -1957. Cóż my o tym historycznym fenomenie tak naprawdę wiemy? Znamy opis bitwy pod Hurbami w 1944 roku, oraz......

Cią dalszy opracowania

//pp.mediologia.pl/2017/01/13/misja-polskiej-kultury-zrozumiec-banderowcow/

Piotr Piętak

 

KOMENTARZE

 • Co Pan za bzdury tu wypisuje
  i jak Panu nie wstyd???

  Proszę zacząć od zrozumienia hitlerowców, którzy przecież walczyli z Sowietami.
 • @MacGregor 15:58:27
  Ave, No pasaran. https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAkp9EsjOUWm9vdflwhH8Vv5iREOSkL94nG4uETLE3Y9ulcv98Nw
 • @MacGregor 15:58:27
  Jest to tylko selektywny opis banderowcow.Autor zapomina ze banderowcy pacyfikowali tez powstanie warszawskie i sluzyli w ochronie obozow koncentracyjnych czyli byli slowianska wojskowa formacja pomocnicza 3 Rzeszy.
  Byli szowinistami wobec innych slowian ale wspoldzialali poddanczo z hitlerowcami.
 • Misja polska to interes Polski a nie obcych.
  Panie Piątek, sam jestem stary i wiem że na starość ludzie widzą cały świat inaczej. Czasami także stają się "za miękcy" a życie jest proste i jeżeli raz dasz sobą pomiatać i maltretować oraz zabijać oprawca będzie uważał że może to zrobić raz jeszcze a poszkodowany wpadnie w syndrom niewolnika czyli będzie się bał oprawcy "przyłożyć". Z nimi trzeba ostro. Dopóki nie było hołubienia "Bandery" należało żyć z nimi jak z młodszym bratem. To jednak się zmieniło i należy im przypomnieć do kogo tamte ziemie należały. Należy zamknąć granice i zerwać stosunki dyplomatyczne z Ukrainą. Ktoś powie że Rosja... że USA... a gówno mnie to obchodzi. Taki jest interes Polski i tego powinniśmy się trzymać. Ziemie zachodniej Ukrainy historycznie należą do Polski i oni nigdy nie powinni o tym zapomnieć a za zdradę (mordowali Polaków na terytorium Polski) i krew pomordowanych powinni moralnie zapłacić (moralnie bo sprawcy już nie żyją).
  Inaczej się ma z Białorusią. To nie są nasze ziemie a Białorusini to nasi szczerzy bracia z którymi powinniśmy żyć w zgodzie i jak najlepszych stosunkach ekonomiczno-społecznych. Litwa to odrębny temat. Nie nasze ziemie ale jako Polacy mamy z nimi "trochę do pogadania".
  Co do Bandery, kiedyś już pisałem, po odtajnieniu papierów wywiadu brytyjskiego wyszło na jaw że morderca ten mieszkając po wojnie w Niemczech założył bandę kilku ludzi i dla zwykłego rozboju oraz na zamówienia także polityczne zamordował ponad 400 osób. Wywiad brytyjski z tamtych lat szacował ofiary nawet do 700 osób ale nie było to potwierdzone. Bandera to zwykły morderca i jeżeli ktoś czci morderce
  jest człowiekiem złym lub ma "kuku mamuniu" w głowie.

  Co więcej, nie zapominajmy ze to dawni Ukraińcy poprzez swoje rebelie i powstania dali przyczynek tragedii i początek upadkowi Rzeczpospolitej (RON)
 • Bzury i brednie
  chłopie wypisujesz. upa działała głównie na Wołyniu i Galicji Wschodniej czyli terenach należących do Rzeczpospolitej. Skoro bez bandery nie ma wolnej ukrainy to niech tak będzie. ukraina nikomu do niczego nie jest potrzebna. O hołodomorze wszyscy pamiętają tyle że nijak to się ma do zasięgu operacyjnego bandytów bandery. Cześć i chwała dzielnym milicjantom i żołnierzom KBW, którzy walczyli z tą hołotą.
 • @MacGregor 15:58:27
  No i trzeba nauczyć współczesnych Niemców, zrozumienia hitlerowców.
  Misja specjalna kultury polskiej na złość Putinowi :)
 • Jeśli; ///"Misja" kultury polskiej - zrozumieć banderowców///
  -To "misją" banderowców jest przeprosić "Lachów" za zbrodnie popelnione na Polakach -Jeśli tego nie uczynią, to nie ma o czym z nimi rozmawiać.
 • @Moher 20:16:30
  Dobrze prawisz. Szczęść Boże . https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Moher 20:46:43
  Ave . Szkoda klawiatury . https://www.youtube.com/watch?v=phtOB4gaKow
 • @Repsol 20:42:46 SZCZĘŚĆ BOŻE! Bracie.:)))
  -Albo przyznają że ich porzodkowie strasznie pobłądzili, albo won z naszych oczu! -Ave.
 • @Repsol 20:42:46 Taras Szewczenko pisał swoim rodakom, Ukraińcom, co przyniosła ich wywrotowa antypolska działalność;
  A chwalicie się, że Polskę
  Zwaliliśmy sami?
  Polska padła, tak! Lecz zgniotła
  I was pod gruzami.
  Do umarłych i żywych…**
 • Taras Szewczenko; "Do umarłych i żywych i nienarodzonych rodaków moich na Ukrainie i nie na Ukrainie list mój przyjacielski"
  Dzieło rozpoczyna się skargą poety, stwierdzającego, że wszyscy ludzie po ciężkiej pracy mogą odpoczywać - oprócz jego samego. On bowiem jako jedyny zwraca uwagę na to, że wokół niego panuje krótkowzroczność i głupota. Jego rodacy podają się za ludzi wierzących, tymczasem bynajmniej nie kierują się w życiu miłością bliźniego, nie kochają również swojej ojczyzny, "dostojnej ruiny". Poeta przypomina, że na świecie jest tylko jedna Ukraina, tymczasem żyjący na tych ziemiach ludzie pochodzenia szlacheckiego nie chcą o nią dbać i walczyć o jej wolność. Zamiast tego bezlitośnie wyzyskują należących do nich chłopów - również Ukraińców. Podmiot liryczny wzywa ich, by "byli ludźmi" i "otrzeźwieli", zapowiadając w przeciwnym razie wybuch nowego społecznego buntu, w czasie którego "krew spłynie rzekami". Poeta twierdzi, że jedynym punktem odniesienia dla szlachty ukraińskiej są "Niemcy", nazywając w ten sposób cara rosyjskiego i jego otoczenie (pochodzenia niemieckiego). Atakuje tych szlachciców, którzy deklarowali się jako słowianofile, twierdząc, że w istocie nie wiedzą oni nic o własnym narodzie, głoszą piękne idee zamiast realizować chociażby ich część w najbliższym otoczeniu. Protestuje również przeciw ślepemu i powierzchownemu traktowaniu historii, chwaleniu Kozaczyzny i jej udziału w upadku Polski bez głębszej refleksji. Stwierdza wreszcie, że postępowanie współczesnej mu ukraińskiej szlachty ostatecznie niszczy Ukrainę. Całość kończy się wezwaniem, by zmienić nastawienie do patriotyzmu i do niewykształconych warstw ukraińskiego chłopstwa. Poeta prosi ukraińską wykształconą szlachtę, by uznała niepiśmienny lud za taką samą jak ona część narodu i zaczęła działać na rzecz jego jedności i siły. philology.knu.ua/files/library/polonist/26/4.pdf
 • @Repsol 20:52:09 "Szkoda klawiatury ."
  -Może i szkoda, ale ktoś powinien wyjaśnić, że Ukraińcy ulegli wrogiej Rzeczypospolitej propagandzie, doprowadzonej do perfekcji przez sowietów, że to Polska szlachta gnębiła ukraiński naród. -Tymczasem to byli ich właśni panowie.
 • @Repsol 20:52:09
  -Jeśli ci banderowcy Ukraińcy, w sumie spadkobiercy tej samej Rzeczypospolitej co my nie zaprzestaną z nami, że tak powiem wojny domowej, którą chcą nadal z nami prowadzić, i dalej będą zatruwać nasze stosunki, to szkodząc nam sami będą ruiną i zginą jak to im napisał ich narodowy wieszcz Szewczenko.
 • @Moher 21:16:23 warto nadmienić
  Mimo ze Taras Szewczenko uwielbiał Mickiewicza oraz czasami pisał przychylne "kawałki" także i dla Polaków nie zmienia to faktu ze w pierwszym okresie jego życia był jednym z najzajadlejszych Polonofobów Ukrainy z którego źródeł czerpali natchnienie inni Ukraińcy i "nacjonaliści" także spod znaku "Bandery".
  "" Czerwonoju hadiukoju
  Nese Alta wisti,
  Szczob łetiły kruki s pola
  Laszkiw-pankiw jisty"
  Tak, pod koniec życia otworzyły się jemu oczy i zrozumiał kto jest wrogiem "Ukraińców" ale to mala pociecha gdy w naczelnym ukraińskim obiegu bryluje jego antypolska twórczość którą wchłaniają rezuny.
 • P.S.
  -Miłość buduje, nienawiść rujnuje. -Na terenie Ukrainy owocem nienawiści były "Dzikie Pola" -Któż z nas nie pamięta słów kończących pierwszy tom „Trylogii” Henryka Sienkiewicza „Nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą”. Słowa te naznaczyły dzieje stosunków polsko – ukraińskich na ponad trzysta lat. Konflikt pomiędzy dwoma bratnimi narodami bezwzględnie dla swoich celów wykorzystywali rosnący w potęgę najbliżsi sąsiedzi. Zwaśnione narody „pogodziła” Rosja, przystępując do pierwszego rozbioru Polski w 1772 r. i likwidując w 1775 r. Sicz Zaporoską. Narody polski i ukraiński rozpoczęły długą, lecz osobną drogę ku niepodległości. -Narodzie Ukraiński, nie idź złą drogą! http://philology.knu.ua/files/library/polonist/26/4.pdf
 • @Stara Baba 21:53:56w pierwszym okresie jego życia był jednym z najzajadlejszych Polonofobów Ukrainy"///
  -To prawda. -Ale z wiekiem zmądrzał, a banderowcy nie chcą tego zauważyć. -Wolą pozostać w infantyliźmie? :(?
 • @Moher 21:41:47
  Polecam. https://wirtualnapolonia.com/2015/01/12/miesne-danie-rzez-wolynska-w-menu-podczas-happeningu-w-kijowie/
 • @Repsol 20:52:09
  Zgniłe jajko Juszczenki


  No! W końcu doczekaliśmy spointowania kadencji Juszczenki przez niego samego w sposób najdobitniej wyrażający stanowisko ideologiczne oraz intencje tego człowieka. Będąc już politycznym trupem dokonał wreszcie długo oczekiwanego przez banderowców aktu ustanowienia ich oberherszta Stepana Bandery bohaterem Ukrainy. Stało się to na mocy ukazu № 46/2010, który publikujemy niżej. Oto przyjaciel Prezydenta RP, jak również premiera i marszałków obu izb, ukoronował wszystkie swoje dotychczasowe działania gloryfikujące zbrodniczą UPA, nadaniem zaszczytnego tytułu naczelnemu wodzowi ludobójców. No, ale przecież Jan Olszewski mówił, że odpowiedzialnością za ludobójstwo, Bandery obciążyć nie można. To może to rzeczywiście bohater, i do tego niewinny?! Co prawda nawet sam Marcin Wojciechowski z GW uznał Banderę za moralnie odpowiedzialnego, a nadanie mu tytułu za pustą demonstrację drażniącą sąsiadów Ukrainy, ale co tam! Hajże, dawać następnych niewinnych! Z samym Heinrichem na czele! Skoro można przywódcę i patrona jednych z najkrwawszych zbrodniarzy w dziejach nie tylko II w.św. ogłaszać bohaterem współczesnego państwa, to czemu nie. Żarty, żartami, ale pomyślmy, jak żałośnie wyglądają dzisiaj członkowie senatu KUL, którzy dopiero co wielbili Juszczenkę i nadawali mu Honoris (sic transit gloria KUL-i) Causa. A głupcy biegający po ulicach z pomarańczowymi szalikami? A Michał Kamiński płonący (na pomarańczowo) z ekstazy w Parlamencie Europejskim? Sami myśliciele, sami wyraziciele polskiej racji stanu, sami mistycy antyrosyjskiej wiary... Ich pseudokoncepcje warte są tyle, co ubiegłoroczny śnieg i mróz, którego nie było. Nie oczekujmy od nich opamiętania. Być może pojawią się pojedyńczy Zalewscy , ale raczej w masie będziemy mieli nadal do czynienia z Kowalami (Paweł Kowal, główny ideolog polityki wschodniej PiS, który wiadomo dla kogo pracuje). Jedno jest pewne, Wiktor Janukowycz już zapowiedział odwołanie owego ukazu przy najbliższej okazji. Naturalnie, jeśli zostanie wybrany na prezydenta, czego mu, bez fałszywej bezstronności, życzymy.

  Adam Śmiech


  Tłumaczenie ukazu:

  Ukaz prezydenta Ukrainy № 46/2010

  O nadaniu Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy

  Za niezłomność ducha w obronie idei narodowej, za okazany heroizm i poświęcenie samego siebie w walce o niepodległość państwa ukraińskiego, postanawiam:

  Nadać tytuł Bohatera Ukrainy wraz z Orderem Stanu BANDERZE Stepanowi Andrijowiczowi - prowidnykowi Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (pośmiertnie)

  Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko

  20 stycznia 2010 r.
 • @Repsol 22:00:22 "Mięsne danie „rzeź wołyńska” w menu podczas happeningu w Kijowie".
  http://radunin.hostit.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=52:ukraiska-republika-ludowa-zapomniany-sojusznik&catid=6:epizody&Itemid=5 -Słudzy diabła podsycają nienawiść...:(
 • @Wrzodak Z. 22:01:07
  Szanowny Panie , szkoda klawiatury . Ave. http://newsroom.salon24.pl/720347,ukraina-odpowie-polsce-swoja-uchwala-wolynska
 • @All
  Dobrej nocy . http://cs622718.vk.me/v622718536/3a320/OTikkwWuUiY.jpg
 • @Repsol 22:39:40 Bandera, sojusznik Hitlera tylko na to zasłużył :)))
  -Myślę, że tak samo obsikał by jego pomnik potomek Ukraińców, którzy zginęli z rąk rezunów za ratowanie Polaków.
 • Rzeczpospolita kontynuuje swoją przerwaną misję "ukulturalniania" Orientu
  "Pierwszym politycznym obowiązkiem Polaków, którzy wiedzą, że wyrwanie Ukrainy spod wpływów Rosji, jest jedną z najważniejszych batalii współczesności..." / Piotr Piętak/


  W powyższym zdaniu mieści się wszystko: jawnie neokonserwatywne przekonania Autora, główne założenia polskiej polityki wschodniej i imperialne plany zachodnich elit, które po trupie Ukrainy chciałby dobrać się do Rosji. Po co Autorowi aż 750 słów, kiedy to jedno zdanie mówi wszystko.

  Ukraina była zawsze polską kolonią. Nigdy nie utworzyliśmy Rzeczypospolitej Trojga Narodów. Obecnie zajmujemy się podsycaniem wojny domowej na Ukrainie, która pochłonęła już tysiące ofiar. Niektórzy nawet marzą o odbieraniu polskich majątków na tych terenach, a komentatorzy podobni w przekonaniach do Autora gorączkowo zmieniają obraz rzeczywistości. Banderowcy są Wam potrzebni, tak jak państwo islamskie jest potrzebne USA. Banderowcy są potrzebni neokonserwatystom do prowadzenia perpetualnej wojnę przeciwko Rosji, przeciwko prorosyjskim ugrupowaniom na Ukrainie i przeciwko wszystkim opcjom politycznym nie uznającym liberalnej demokracji.
 • @Autor
  5*
  post zrobiony przez kogoś, kto rozmawiał z Ukraińcem..

  Neonowa swołocz szczeka, za Wołyń.. jakby każdy Ukrainiec był winny wymordowania samozwańczych panów, Lachów..

  Ja Banderę do Saprtakusa porównuję.. niewolnicza praca, feudalizm; to Polacy na Ukrainie uprawiali..

  Do mordów bestialskich namawiali księża/popi(popowie?).. chrześcijanie :(


  Dobrze, że Pan taką notkę opublikował.. na przekór Neonowej społeczności, historię odkłamywać..

  P.S. pomyślmy, co by było, gdyby ktoś w dzisiejszych czasach wymordował cały sejm i pałac prezydencki, zarządy TVN TVP Polsat i Wymiotnej itd..

  Zostałby bohaterem narodowym czy pariasem??
  Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta.. zostałby tym kim ma zostać, a zależy to od zwycięzcy.. bo jak wiadomo, historię piszą zwycięzcy :((
 • @AgnieszkaS 23:59:25
  ..a Berlin jest słowiański.
  tak po za tym, jeden z lepszych komentarzy zamieściłaś.

  Poznałem ostatnio Ukraińca z zachodniej Ukrainy. Jest dumny z tego, że mieszka w mieście, które kiedyś było polskie..
  Zapytałem czy jest Banderowcem, on mi na to, że tak, bo cała zachodnia Ukraina jest Banderowska.. On nawet o Wołyniu nie wie.. Bandera dla nich to ktoś inny i za coś innego go wielbią, niż my Polacy to widzimy..


  Mój kolega Ukrainiec lubi Polaków, bo dają mu pracę, ale ucieka z Polski, bo tu ma 9,50zł/h, a w Czechach za to samo dostanie 20zł/h.
  Będzie nadal w śród Słowian, gdzie się dogada, do Germanów nie chce jechać..

  Ukraińcy z Polski do Czech uciekają, bo tak źle tu jest :((((((((((((((((((


  Pozdrawiam
 • @MacGregor 15:58:27
  Bardzo dobra uwaga, ale może otworzyć poważną dyskusję, z której winno się wyciągnąć wnioski.

  Przecież żydo-katolicki Episkopat Polski na SVII skierował słynny list do biskupów niemieckich "wybaczamy i prosimy o wybaczenie" (nigdy nie było takiego listu do chrześcijan w Rosji). A przecież Niemcy wymordowali 6 mln Polaków i realizowali Generalplan Ost - plan zagłady Słowian - a Ukraińcy cóż, jakieś marne 300 tys. Polaków (celowy sarkazm).

  Mało kto wie, że nienawiść Ukraińców do Polaków datuje się od 1596r., od Unii Brzeskiej. Tę nienawiść zawdzięczamy żydo-katolickiemu Kościołowi, który ma na rękach krew Ukraińców (mordowanych i ograbianych z majątków bo nie chcieli przechodzić na żydo-katolicyzm, czyli płacić danin Rzymowi) i Polaków. Inne istotne kwestie polityczne już pomijam.
  W latach II RP sytuacja się powtórzyła. Żydo-sanacyjny rząd (Piłsudski i reszta) traktował Ukraińców jak obywateli drugiej kategorii. W II RP także likwidowano Ukraińcom cerkwie i lokowano w nich kościoły.

  Żydo-katolicki Episkopat Polski poparł żydowską rebelię na Majdanie.

  Wszystkim tym kwestiom należałoby się wspólnie z Ukraińcami przyjrzeć i wyjaśnić, ale nie zrobimy tego w trakcie okupacji przez żydowskie reżimy.
  Musimy najpierw oczyścić własne kraje z żydowskiej V kolumny, a my, Polacy, winniśmy jeszcze wskazać właściwe miejsce żydo-katolickiemu Kościołowi, pozbawić go władzy i zagrabionych majątków.
 • @wk..ny 12:58:34
  Zauważyłam, że ludzie wk..ni charakteryzują się dużą dozą empatii, której innym, nie wk...ym ludziom, często brakuje. To lubię - jak w balladzie.

  Pozdrawiam serdecznie!
 • @AgnieszkaS
  Polacy muszą poznać prawdę o "polskiej" klasie politycznej. Władze pozwalają na hołubienie morderców Polaków, ponieważ te niby polskie władze mają w ogromnym procencie pochodzenie ukraińskie !!! Trzeba wiedzieć, że po wojnie tysiące bandytów UPA z rodzinami uciekało na zachód. Podawali się za Polaków, których sami zabili, na ich dokumentach się opierali, posługiwali, tak więc nie tylko siedzą tu jako Polacy, ale także katolicy! Ktoś zrobił listę Ukraińców ulokowanych na wysokich i ważnych stanowiskach przez braci Kaczyńskich, ale też nie dało się nie zauważyć tych ukraińskich watach przy Tusku/Szetyna vel Schetyna, Siemioniuk vel Siemoniak, Lis po mężu Kopacz, etc..etc... Poznać ich można właśnie po stosunku do bandytów UPA i Akcji Wisła. Agentury USA, Kanady i Izraela dokładnie wiedzą, kto jest kim w Polsce, bo po wojnie ściągnęli osiem tysięcy bandziorów ukraińskich z SS Hałyczyna do Kanady. w tym haniebnym procederze brał niestety udział sam generał Anders! To od nich wiedzą, który bandzior gdzie zakotwiczył w Polsce. Oczywiście, od 1989 roku postawili na dzieci tych oprychów. Nie dziwcie się zatem ludzie, skąd w PRL-u w opozycji było było zatrzęsienie chazaro-ukrów. I nie dziwcie się, że jest tego cholerstwa tyle obecnie, dosłownie na każdym szczeblu władzy. Ps..Pomiot niedobitka lwowskiego żydoukraińca jak sam się przedstawia(trzeba by sprawdzić czy czasem nie są to papiery zabitego we Lwowie żyda?) banderowca z UPA po Akcji Wisła, osiedlonego na Opolszczyźnie pierwotnie Szetyna a obecnie Schetyna przyznał w liście do szefa amerykańskiego MSZ, że poparł antypolską ustawę, za co prosił USA o ochronę. http://www.wyszperane.info/2016/04/15/schetyna-przyznal-w-liscie-do-szefa-amerykanskiego-msz-ze-poparl-antypolska-ustawe-za-co-prosil-usa-o-ochrone/
 • @AgnieszkaS
  Piętaka także zaliczam do tych o których pisałem, gęba podobna, rysy go zdradzają. To samo Sanocki/od Sanu? bo on z tego kąta Opolszczyzny gdzie Ukropów po Akcji Wisła osiedlano. Ciekawe czy on także na papierach pomordowanych Polaków? Śp. pamięci mój Ojciec oficer 27 WDP AK paru takich po wojnie rozpoznał 2 dostało KS/wykonany inni po 25 lat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31