Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

Dlaczego i jak DTVP kłamie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

znajomość mechanizmów odrealniania rzeczywistości przez media jest konieczna, jeżeli chcemy ratować naszą demokrację przed rakiem nowo-mowy serwowanym nam przez dzienniki i programy telewizji publiczne

Musimy sobie uświadomić, że batalia o media publiczne, ich kształt jest aktualnie podstawowym polem walki o demokracje w naszym kraju. Nie o wyretuszowany znaczek WOŚP chodzi, lecz o zalew rządowej propagandy, którego celem jest pozbawienie nas poczucia rzeczywistości. Znajomość mechanizmów jej odrealniania jest konieczna, aby z medialną manipulacją walczyć, aby wykazać jej absurd i sprzeczność z demokratycznym etosem.  Dzieckiem Internetu czyli maszyny "manipulacyjnej" jest przede wszystkim J. Kurski, dla niego nie istnieje informacja niezmanipulowana, dlatego znajomość mechanizmów odrealniania rzeczywistości przez media jest konieczna, jeżeli chcemy ratować naszą demokrację przed rakiem nowo-mowy serwowanym nam przez dzienniki i programy telewizji publicznej wychowanka J. Kaczyńskiego.


 Media publiczne maja z definicji służyć przekazywaniu obiektywnej informacji telewidzom. Media publiczne pod kierownictwem J. Kurskiego zmieniają się w prywatno-partyjne media obozu rządzącego. J. Kurski mówi otwarcie, że opozycja dysponuje telewizjami prywatnymi wiec media publiczne staja się automatycznie mediami rządowymi. Przeciwko tym skandalicznym wypowiedziom nikt nie protestuje, tak jakby opinia publiczna była porażona cynizmem wychowanka J. Kaczyńskiego. Batalia o media publiczne, ich kształt jest aktualnie podstawowym polem walki o demokracje w naszym kraju. Nie możemy oddać mediów publicznych, bez walki, PiS –owi. Na pytanie co robić, odpowiedź jest jasna; musimy dokonywać codziennej analizy formalnej i treściowej dzienników telewizyjnych TVP. Musimy dokonywać tej analizy z punktu widzenia demokratycznego etosu, podaje przykład: Musimy zdać sobie sprawę, że wydanie dziennika w TVP, ogląda głownie elektorat PiS, który w ten sposób jest zatruwany półprawdami – trudnymi do wykrycia – i zmanipulowaną informacją, która robi im wodę z mózgu.

 Najlepszym dowodem na powyższe twierdzenie jest upowszechnienie przez TVP hipotezy „puczu” (kompletnie absurdalnej) jako dowiedzionej prawdy. W tej chwili walka o demokrację, to walka o informację – informację przekazywaną w oparciu o normy świata cywilizacji europejskiej. Te normy, które są – intuicyjnie – aprobowane przez większość Polaków, będę sygnalizował podkreśleniami. Dzisiejszy DTVP o 19.30 zawierał dwie informacje, które upowszechniały informację w stylu propagandy naszych wschodnich sąsiadów. Pierwszą informacją polityczną zaserwowaną nam przez podopiecznych J. Kurskiego był reportaż z partyjnej wizyty J. Kaczyńskiego, który odwiedził – w ramach kampanii samorządowej – wielkie miasta, gdzie PiS przy pomocy zmiany ordynacji wyborczej chce odsunąć od władzy popularnych w tych miastach wieloletnich prezydentów. Otóż jest to absolutny skandal. Wizyta J. Kaczyńskiego w Wrocławiu była wizytą partyjną a nie państwową – telewizja publiczna nie ma prawa przekazywać takich informacji jako głównego newsa politycznego. Publiczne znaczy powszechne a nie partyjne. A może J. Kurski chce wmówić elektoratowi PiS, że wizyta partyjnego dygnitarza jest tym samym co wizyta prezydenta czy premiera? Nie twierdzę, że ta informacja nie mogłaby się znaleźć w dzienniku, ale nigdy w życiu na pierwszym miejscu. Polska to nie Rosja panie Kurski?

  Ponieważ jednak, o tym wszystkim pan prezes TVP wie doskonale, wie że puszczając ta informację jako główny news narusza normy świata cywilizowanego – więc co robi by ten fakt ukryć? Ano w jednym i tym samym reportażu – co jest sprzeczne z elementarna wiedzą dziennikarska – miesza trzy rodzaje informacji:

 a) Wizyta J. Kaczyńskiego we Wrocławiu

 b) Wywiad z B. Szydło na temat podatków 

 c) Obranie powtórne Tuska na prezydenta UE

 Ten informacyjny kogel mogel, ten dziennikarski gniot za który powinno się autorów karnie usunąć z pracy, podopieczni J. Kurskiego wykonują tylko po to, żeby ukryć fakt, iż pierwsza informacja polityczna w dzienniku był partyjna a nie publiczna. Kto z was kończył kursy w Wyższej Szkole Sowieckiej Propagandy, panie i panowie? Druga informacja polityczna miała dowieść, elektoratowi PiS, że rząd – jeżeli chodzi o gospodarcze statystyki, - kłamał jak najęty. W głównej roli wystąpił nasz geniusz minister 4 czy 5 ministerstw, inicjator przemiany Polski w innowacyjny raj – wicepremier M. Morawiecki. Stwierdził on, że w latach 2014 i 2015 rząd PO zawyżał eksport o 30 miliardów złotych, że był to eksport fikcyjny czyli, że dochód narodowy w tym okresie był także fikcyjny, że minister Rostowski był i jest kłamcą. Telewidzowie po tej – dość skomplikowanej informacji – przekazywanej w sposób bełkotliwy także przez prof. W. Modzelewskiego, wyciągają tylko jeden wniosek. Tusk, Rostowski to kłamcy a może i przestępcy. W normalnym cywilizowanym świecie a nie prowincji kulturowej Rosji, po takiej informacji wystąpiłby były minister finansów i ustosunkowałby....

ciąg dalszy opracowania:

 //pp.mediologia.pl/2017/01/23/dlaczego-i-jak-dtvp-klamie/

Piotr Piętak

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Pan Jacek Kurski robi wyśmienitą pracę. Jeszcze rok, jeszcze dwa i naprawdę nikomu już nie przyjdzie nawet do głowy twierdzić że:

  "Media publiczne maja z definicji służyć przekazywaniu obiektywnej informacji telewidzom."

  Wtedy właśnie ludzie zrozumieją, że media publiczne to zawsze media państwowe i jedynym na to lekarstwem jest ich całkowita prywatyzacja.
 • autor
  Nareszcie coś rozsadnego napisał Piętak, po za tym, że nie potrzebnie daje negatywny przykład informacji jako Rosję, dlaczego nie USA - tam to dopiero jest obrzydliwa manipulacja mediami ludzi.
  Media publiczne powinny służyc ,,wzajemnym porozumiewaniu sie polaków". To co obecnie ma miejsce w mediach pisowskich to ohydna, prymitywna, podstepna manipulacja bezbronnymi ludzmi. Ileż trzeba mieć nienawiści do osób, które oglądają TVP i słuchają radia, żeby im taki kit 24 h na dobę wciskac. Kurski przykład bierze z RM i od OTR, który swoich słuchaczy traktuje jak sekte. Oni chcą ludzi ogłupionych, by skutecznie nimi manipulować. Czegoś takiego jeszcze nie było.
  Każda informacja ma służyć przypodobaniu się prezesowi, a nie ma byc informacją, która poszerza wiedzę ludzi.
  Wtdawcy mediów pisowskich, to jaczejka dzieci lub wnuków stalinowców, dlatego nie rozumieją narodu polskiego i dlatego tak obrzydliwie okłamują ludzi. Dziwię się np; takiemu Ziemcowi, że daje się w tak perfidny sposób manipulować, chyba, że o karierę chodzi.
 • 1* - Panie Autor już południe jesteś nie trzeźwy, to co to bedzie wieczorem?
  Żydzi z PO i Żydzi z PiS oraz reszta koncesjonowanej syjonistycznej hołoty już dawno wywalczyli sobie publiczne media. Tylko polskie społeczeństwo nie posiada swoich mediów służących komunikacji społecznej.

  Co nas obchodzi żydowska wojna o media miedzy PiS i PO - na pohybel wszystkim tym kreaturom
 • Usunięte przez Kosiura/ Rzeczpospolita:
  Jak widać, z całego szkolenia w Departamencie IV MSW, żydo-Kosiur zapamiętal tylko tyle, co jego kolega Grzegorz Piotrowski: „Mordować katolickich bydlaków”. 

  Nawet kursy demontażu Bloku Wschodniego i dywersji tych państw przez żydo-komunę Zachodu w USA na nic się nie zdały. (Sikorski zrobił na tym karierę.)

  Żydo-Kosiur swojej działalności nie zaprzestał, pomimo tego, że po zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki Departament IV MSW zajmujący się dezintegracją Kościoła katolickiego w Polsce zacierając swoją poprzednią strukturę organizacyjną został przemianowany na „Wydział Studiów i Analiz”, a jego kierownik Zenon Płatek zdechł 20 czerwca 2009.

  Maniakalni psychopaci tego Departamentu są wśród nas do dzisiaj, i to tu w NEon'ie!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930