Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

"Krwawa Luna" i historycy z IPN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tuż po obaleniu rządu premiera Olszewskiego w „Kulturze” paryskiej ukazuje się niezwykły tekst, który dotychczas nie został poddany analizie przez historyków IPN.

Tuż po obaleniu rządu premiera Olszewskiego w „Kulturze” paryskiej ukazuje się niezwykły tekst, który dotychczas nie został poddany analizie przez historyków IPN. Patrz „Kultura” Paryż nr11/342 1992 –Protokół z konferencji aktywu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego z listopada 1954 str. 3 -36. Redakcja poprzedziła publikacje protokołu następującym tekstem: „Przed kilkoma tygodniami otrzymaliśmy od najzupełniej miarodajnej osoby, której nazwiska nie możemy ujawnić, dokument, który – chociaż odnosi się do odległej przeszłości – niesłychanie pasuje do dzisiejszej sytuacji w Polsce.”. Dlaczego ten dokument pasował do sytuacji z czerwca 1992 roku? Otóż wynikało z niego niezbicie, że agentów zarejestrowanych w czasach stalinowskich było co najmniej 6 milionów, że w praktyce wszyscy Polacy byli agentami i dlatego wszelka lustracja jest bez sensu. Teza wymarzona dla środowiska „Gazety Wyborczej”.


 Tak tylko czy my mamy do czynienia z dokumentem, którego autentyczność była zweryfikowana przez historyków? Nie. Redaktor J. Giedroyć pisze w wstępie do dokumentu, że otrzymał go od: „najzupełniej miarodajnej osoby, której nazwiska nie możemy ujawnić.”. Czyli od kogo? Czytelnicy do dzisiaj tego nie wiedzą, a treść „dokumentu”, jest zaiste rewolucyjna. Oprócz tezy, że wszyscy Polacy byli agentami na tej (tajnej?) konferencji, padały tezy szokujące, szczególnie z ust L. Brystygierowej bohaterki ostatnio wydanej książki P. Bukalskiej pt. „Krwawa Luna”. W książce tej – o dziwo – nie ma ani słowa o poniższym fragmencie wystąpienia „Krwawej Luny” na wspomnianej konferencji, a przecież w jej wystąpieniu zawarte są tezy wywracające do góry nogami całą historię PZPR. Przytaczam je za paryską „Kulturą” z nr 11/1992.

 

  „Pułkownik Brystygierowa, dyrektor Departamentu V

 "Korzystając z atmosfery szczerej dyskusji, jaka na dzisiejszej naradzie stworzył tow. Radkiewicz, chcę poruszyć i zarazem wyjaśnić trzy węzłowe zagadnienia, które zaciążyły na naszej postawie etyczno-moralnej: 1) Sprawa rehabilitacji KPP” 2) Sprawa pewnej kategorii agentury 3) Sprawa „PAX-u” i jego przewodniczącego B. Piaseckiego AD. 1 Wielu towarzyszy ma do mnie żal, że nie wykorzystałam pełnomocnictwa tow. Bieruta i rzekomo dotychczas nie zebrałam dostatecznych materiałów, dokumentujących bezpodstawność oskarżeń o zdradę naszych przywódców KPP, co spowodowało rozwiązanie przez „Komintern” naszej partii w 1938 r. Oświadczam, że przy Departamencie V-tym powstała specjalna komórka, pod moim bezpośrednim kierownictwem, która zgromadziła wszystkie dostępne i zachowane dokumenty wydziału Antykomunistycznego II Oddziału Sztabu Generalnego oraz dobrej organizacji, wykorzystania materiały przedwojennej „defensywy” i Departamentu ds. Bezpieczeństwa przy MSW do 1939 roku Udało się również zabezpieczyć część kartoteki agenturalnej Referatu Antykomunistycznego. Przesłuchiwaliśmy również asów polskiej tajnej policji; Pogorzelskiego z Warszawy, Rosołowicza z Sosnowca, Pałysa z Zagłębia Dąbrowskiego i wielu, wielu innych. Przeprowadziliśmy również rozmowy z wyższymi oficerami II Oddziału Sztabu Generalnego, którzy pozostali w Polsce i pracowali na odcinku antyradzieckim. Nie ma najmniejszych „zaczepek”, które by wskazywały, że ktokolwiek z członków Centralnego Komitetu KPP, skazany w procesach moskiewskich, miał kontakt z polska tajną policją lub z polskim wywiadem.

 Ucieczka Leńskiego, po jego przesłuchaniu u sędziego śledczego w Warszawie, była wynikiem dobrej organizacji, wykorzystania przez Leńskiego zamieszania, a potem pomocy udzielonej pomocy przez ambasadę radziecką. Odrzucam całkowicie tezę, że tę ucieczkę zorganizowała „defensywa, by lepiej zakonspirować „prowokatora”. Sochacki i Żarski zostali również bezpodstawnie skazani na karę śmierci i wyrok został wykonany, choć na to nie było żadnych dowodów rzeczowych. Jeśliby byli agentami wywiadu polskiego, musiałby o tym wiedzieć Pogorzelski, czy szef II Oddziału Sztabu Generalnego, pułkownik Englisch z którym przeprowadziłam rozmowę. Warski i Kostrzewa przebywali na terenie ZSRR od 1926 roku. i nie mieli możliwości kontaktowania się z kimkolwiek z polskiej służby wywiadowczej, a pomimo tego również zostali skazani na karę śmierci. Henrykowski, Paszyn, Rożek, Rozenberg i wielu innych uciekło z Polski, gdyż groziło im tu długoletnie więzienie i należeli do najstarszej kadry rewolucyjnej i nawet bez sprawdzenia nikt by nie uwierzył, że nagle stali się zdrajcami.

 Nie ulega dzisiaj już żadnej wątpliwości, że towarzysze ci padli ofiarą pomyłki lub niesłychanej prowokacji z premedytacją. Z tej trybuny oświadczam, że miałam duże przykrości z powodu mojej pracy wyjaśniającej ten tragiczny dla nas problem i że nie zgodziłam się na przekazanie tej sprawy do Departamentu X-go, do ponownego wyjaśnienia. Moim zdaniem, sprawa już była tak jasna, że należało tylko ogłośić komunikat o rehabilitacji niewinnie oskarżonych i niewinnie skazanych przywódców. Dla nas jest to sprawa wyjątkowo bolesna. Wielu z tych ludzi to nasi najbliżsi. Wśród skazanych na kary śmierci znajdowali się m.in.: starszy brat ministra Radkiewicza – funkcjonariusz C.K. KPP, brat Bolesława Bieruta – obwodowiec C.K. KPP, dwaj bracia Małgorzaty Fornalskiej. Mogłabym wymienić wielu jeszcze krewnych obecnych tu na Sali......"

ciąg dalszy opracowania i dokończenie wypowiedzi "Krwawej Luny"

Piotr Piętak

 

 

KOMENTARZE

 • O lewicowych zbrodniarzach
  Niestety, w każdym pokoleniu rodzą się maniakalni psychopaci, perwerci, i debile, którym marzy się dominacja, władza, oraz torturowanie innych.
  Niektórzy są za to wynagradzani finansowo, jak np. Józef Goldberg „Różański”, Julia Brystrygier, Grzegorz Piotrowski, Jaruzelski, Kiszczak, Hillary Clinton, itp.
  Inni żyją kuszącą nadzieją, że będą wynagrodzeni finansowo.

  Józef Goldberg „Różański” zastąpiony został Dariuszem Kosiurem, Julia Brystrygier „ninanonimową”, a Josef Szpilman „Cyrankiewicz” Pawłem Ziemińskim obecnie produkującym się w Neon'ie jako „stanislav”.

  Co zrobiliby Dariusz Kosiur, 'ninanonimowa”, i „stanislav”, gdyby mieli okazję rządzić?
  "Należy żałować, że żydo-bolszewia okresu PRL nie zlikwidowała Kościoła w Polsce. ZLIKWIDOWAĆ KATOLICKICH BYDLAKÓW"! - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00 
  "KULA w ŁEB za chodzenie do Kościoła" - ninanonimowa 06.04.2016 15:26:55
  „Nie truj du.y” - stanislav 02.10.2016 15:56:06 

  W/w debile, hochsztaplerzy słowa, blagierzy i szarlatani wykorzystują udostepniony im portal Neon24 celem nagłaśniania swoich nikczemnych zamiarów i rzucania gnojem w umysłowo sprawnych Polaków. 
  Zacytowani powyżej maniakalni psychopaci to znikomy margines społeczny pozbawiony świadomości normalnego człowieka oraz braku konekwencji za swoje czyny. 
  Jest to margines społeczny otwarcie niebezpieczny – margines, który stanowi zagrożenie życia dla pozostałych 99% Polaków!
 • @Zdzich 21:50:09
  //Józef Goldberg „Różański” zastąpiony został Dariuszem Kosiurem, Julia Brystrygier „ninanonimową”, a Josef Szpilman „Cyrankiewicz” Pawłem Ziemińskim obecnie produkującym się w Neon'ie jako „stanislav”.//


  nieźle toto żydowskie towarzystwo, oj niezłe

  a jacy promotorzy - eelytta
 • Trzeba być prowokatorem by pisać o ś. p. J. Brystyngier przemilczając jej zasługi w selekckcji kandydatów na polskich biskupów
  Bermanowcy rządzący polskim demo;udem jako krajem glownym aliji tj podsniesienia z diaspory w ZSRR kandydatów na nowohebrajczyków palerstyńskich chcieli opanować Watykan i zawali z Kościołem porozumienie w kwietniu 1950r wyrażając formalną zgodę na istnienie KUL, seminariów, zakonów, szkól i prasy katolickiej oraz swobodę pielgrzymowania za prawo opiniowania kandydatów na BISKUPÓW.. JULIA BYSTYNGIER BYLA MIĘDZY INNYMI SZEFOWĄ URZĘDU DS WYZNAŃ I MIMO ŚMIERCI NAJWSPANIALSZEGO OKAzu annaaszo judaszo kajfaszowstwa tj abp Życińskiego mamy podobnych jak w winnicy pańskiej po zasiewie kąkolu w oczekiwaniu na żniwa.
  Ś. p. Lech wawelski władca popisowo gebelsowskich kręgów podejrzeń i gruntowego ziobrohaka mocy wyklaskjał tylko abp Wielgusa, któremu wydało się , że po transformacjach zainicjowanych przez Józefa Światło vel Izaaka Fleischfarba po przejściu do CIA (mniej głośnym niż Kuklińskiego) można już zapominać o wdzięczności dla judeopsycholi.
 • @telewidzacy 22:29:23
  Brystyngier ?
  to twoje rodowe nazwisko ?
  a to przepraszam
 • @telewidzacy 22:29:23
  Ś. p. J. Brystyngier??

  PANIE, śmieć nad jej duszą! :))
 • @Zdzich 21:50:09
  100/100!!! Trafieni zatopieni!
 • @Nibiru 06:06:39
  Też mnie to zastanawia.
 • @Husky 22:49:52
  Myślę, że tak to może być jej pomiot.
 • @Husky 22:01:11
  100/100! pzdr!
 • @Zdzich 01:05:58Judeopsycholiczny kabotyn "Karski" bliski jest beatyfikacji jak Lech Kaczyński a "Luna" pogrzebana została na Po
  "Luna" pogrzebana została na Powązkach jako katoliczka po nawróceniu. Może nawet mniej lub krócej wilbiła "wspaniałych ludzi w aparacie PRL" takich jak "Cyramkiewicz, Berman. Minc.." (słowa Karskiego na promocji swej książki w Lublinie w roku swej śmierci).o Rotfeld wspaniały z naszych górali ze wzgórz Golan otwarcie promuje do beatyfikacji
  http://telewidz.neon24.pl/post/64300,byly-minister-z-naszej-dyplomacji-tak-zwanych-gorali-ze-wzgor-golan-kreuje-jana-karskiego-do-beatyfikacji
  Nie wypada być bardziej świętym od naszego Episkopatu nawety pobermanowskiego i z selekcji "Luny"
  FAMA PRZYPISYWAŁA JEJ WYNALAZEK TORTURY ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH (sadzanie na golasa na otwartej szufladzie i przycinanie genitaliów przy zamykaniu szuflady kopnięciem). Jednak w świetle apelu smoleńskiego wszystko jest równe.
 • @telewidzacy 15:25:11
  chopie zmień dilera
  przestań palić to gooowno

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930