Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

Obywatelski Trybunał Konstytucyjny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uważam, że społeczeństwo powinno powołać do życia Obywatelski Trybunał Konstytucyjny (OTK) w skład którego wchodziliby znani prawnicy o uznanym powszechnie dorobku.

W przeciwieństwie do większości internautów, zajmowałem się realna polityką – układanie programów i praktyczna ich realizacja - trzy razy w życiu i dlatego pozwolę sobie naszkicować propozycje planu politycznego dla opozycji, który według mnie powinien być realizowany jeżeli nie chcemy aby demokratyczne państwo prawa zmieniło się w państwo rządzone „wola polityczną” przywódców PiS, którzy mogą nam cały czas wmawiać, że żyjemy nadal w państwie demokratycznym, którzy będą wierzyli w swoja własną propagandę i którzy jednocześnie – zgodnie z logiką ciągłego wzmacniania władzy wykonawczej - zmienią ustrój III Rzeczpospolitej z demokracji na „demokrację kierowaną” zgodnie z filozofia polityczną przywódcy PAX –u B. Piaseckiego.


  Od momentu przyjęcia władzy na jesieni 2015 roku, dyskurs partii rządzącej był jasny i klarowny: chcemy wprowadzić radykalne reformy a do tego potrzebna jest silna władza wykonawcza i władza sądownicza, która będzie sprzyjała naszym planom a przynajmniej im nie przeszkadzała. Logika tej politycznej filozofii jest nadal głoszona i została w 100% zrealizowana. Trybunał Konstytucyjny został ubezwłasnowolniony a jego autorytet prawny jest w tej chwili bliski zeru. Nie wiemy jak TK będzie pracował, wiemy tylko, że ośmiu z 15 sędziów to marionetki PiS.

 Być może niektórzy sędziowie będą kierowali się w swojej pracy nie tylko interesem partii rządzącej, ale także etyka zawodową, lecz o tym dowiemy się za jakiś czas. Dlatego naczelny cel społeczeństwa obywatelskiego - które rozumie, że aby demokracja funkcjonowała zgodnie z własnymi założeniami, władza wykonawcza musi mieć nałożony kaganiec prawa i procedur – musi polegać na kontroli wyroków aktualnego Trybunału Konstytucyjnego. Kto ma to robić? Jak takie ciało mogłoby zdobyć w krótkim czasie konieczny autorytet? Uważam, że społeczeństwo powinno powołać do życia Obywatelski Trybunał Konstytucyjny (OTK) w skład którego wchodziliby znani prawnicy o uznanym powszechnie dorobku.

  Proces powoływania OTK wyobrażam sobie następująco: czołowe partie opozycyjne i te które są poza parlamentem oddelegowałyby do OTK swojego kandydata. Wymieńmy te partie: PO PSL Partia Kukiza SLD Partia „Razem” Partia Janusza. K. Mikke Swojego kandydata oddelegować powinien też Komitet Obrony Demokracji. Obywatelski Trybunał Konstytucyjny nie wydawałby by – Broń Boże – wyroków, tylko oceniałby każdorazowo wyroki i oceny Trybunału Konstytucyjnego. W ten sposób OTK samym swoim istnieniem...

ciąg dalszy wpisu tutaj

Piotr Piętak

 

 

KOMENTARZE

 • @Netwalker 15:38:57
  Odgrzewane żydowskie kotlety...

  Wojciech Sadurski profesor filozofii prawa Uniwersytetu Sydnejskiego i profesor Centrum Europejskiego UW
  29 grudnia 2015

  //... Niech powstanie społeczny, równoległy, Obywatelski Trybunał Konstytucyjny//

  http://wyborcza.pl/1,75968,19402625,prezydent-bez-honoru-wladza-bez-legitymacji.html
 • Autor
  "Proces powoływania OTK wyobrażam sobie następująco: czołowe partie opozycyjne i te które są poza parlamentem oddelegowałyby do OTK swojego kandydata. Wymieńmy te partie: PO PSL Partia Kukiza SLD Partia „Razem” Partia Janusza. K. Mikke Swojego kandydata oddelegować powinien też Komitet Obrony Demokracji".

  Przeidiotyzm.
  To by był ATK, nie OTK - Antyrządowy Trybunał Konstytucyjny.

  Organ alternatywny dla TK w takim kształcie jak jest byłby już potrzebny, i w przyszłości byłby to jedyny legalny - ale jako NTK - Narodowy Trybunał Konstytucyjny - niepolityczna, a nadpolityczny, wyłaniany wyłącznie spośród sprawdzonych i kompetentnych działaczy organizacji i ruchów narodowych.
 • @Netwalker 18:28:50
  Ważny filmik.
  Końcówka filmu to nawiązanie do rosyjska deklaracji wojny przeciw Rzeczypospolitej (18 maja 1792) https://pl.wikisource.org/wiki/Rosyjska_deklaracja_wojny_Rzeczypospolitej_(18_maja_1792)
  i aktu zawiązania konfederacji targowickiej (noc a 18 na 19 maja 1791)

  "My senatorowie, ministrowie, urzędnicy koronni, tudzież dygnitarze i rycerstwo widząc że już dla nas nie masz rzeczypospolitej...

  W rewolucję i spisek przemieniwszy się, w wojnę szkodliwą przeciwko Rosji, sąsiadki naszej najlepszej wplątać nas usiłował,
  Konfederujemy się i wiążemy się węzłem konfederacji...

  ...a że Rzeczpospolita i w rękach swych ciemiężycielów mająca moc całą, z niewoli nie może dźwignąć się siłami, nic jej innego nie zostaje tylko uciec się z ufnością wielkiej Katarzyny, która narodowi sąsiedzkiemu, przyjaznemu i sprzymierzonemu z taką sławą i sprawiedliwością panuje .."

  „Przekroczenia praw i przywilejów rzeczypospolitej jakich dopuścił się ten sejm wystarczy powiedzieć, że poprzez uzurpację, zmieszanie i połączenie w nim wszystkich władz których łączenie w jednym ręku jest sprzeczne z zasadami republikańskimi nadużył on każdej z tych władz w sposób jak najbardziej tyrański...”

  W ostatnim akapicie w dokumencie rosyjskim jesi po słowie sejm jeszcze: „skonfederowany lub raczej frakcja, która go zdominowała”. – reszta kropka w kropkę. Jasne więc, że ta sprawa była ukartowana dużo wcześniej, i to pewnie w spisku z masońskimi twórcami Konstytucji 3 Maja.


  Co ciekawe to Rosja (i Targowica) upomina się tu o zasady republikańskie i gromi „przekroczenia praw i przywilejów rzeczypospolitej”, czyli to samo co UE i KOD zarzucają Rzeczpospolitej pisowskiej, mimo iż mamy demokrację, a więc prawa mają dotyczyć równo wszystkich, a przywileje są wykluczone. W teorii, bo w praktyce to one powodują atrakcyjność koryta do którego przyskawali się ludzie KOD i korporacje prywatne reprezentowane przez UE.

  Zdrada na szczytach aktualnej władzy trwa już od dawna – odkąd tylko mówi się demokracja, a realizuje prawa i przywileje, czyli republikanizm.

  Zauważyłem też na filmie, jak Michnik gorliwie występował przeciw jakiejkolwiek dyskryminacji. A teraz jest pierwszym w walce o „prawa i przywileje” – a to właśnie one powodują dyskryminację – dyskryminują wszystkich nimi nie objętych, a więc powodujących niesprawiedliwość.
 • Oplakatujmy Polskę plakatami Tadeusza Cichockiego !
  Piaseczno dn. 26 lutego 2017 r.
  Czy wyrażacie zgodę na fałsz, obłudę i hipokryzję, na okradanie Was, Waszych rodzin, Waszej Ojczyzny, na niszczenie i zadłużanie Polski, niesprawiedliwe wyroki sądowe, służenie „dobrym” „panom”, …?
  Jeśli Wasza odpowiedź brzmi „NIE!”, to Waszym obowiązkiem jest podjęcie czynnych działań zgodnie z:
  - (http://www.tcichocki.pl/20141102_Proklamacja_przejecia_wlad…),
  - (http://www.tcichocki.pl/20150402_Wypowiedzenie_posluszenstw…), - (http://www.tcichocki.pl/20151113_ULTIMATUM_Zwierzchnika_Wla…).
  Jeśli wasza odpowiedź brzmi „TAK”, to powinniście liczyć się z tym, że wasze działania podlegać będą orzeczeniom Trybunałów Narodu Polskiego (art. 8 Dekretu Zwierzchnika Władzy w RP – „Wypowiedzenie posłuszeństwa organom państwa”).
  Jeżeli sami jeszcze nie wiecie – najwyższy czas, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie.
  c.d.n.
  Tadeusz Cichocki www.tcichocki.pl w zakładce do pobrania pliki oznaczone na czerwono...
  Proszę - tu plakaty którymi Polacy winni oklejać Polskę sami i suwerennie ... informując się wzajemnie ... Jedna informacja , jeden cel , jedna idea , jedna sprawiedliwa suwerenna Ojczyzna ...
  https://plus.google.com/…/107440…/album/6391690963414728993…

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930