Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

Król Maciuś I na tronie w Paryżu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żona E. Macron ma 64 lata, jest starsza od niego o ćwierć wieku. Macron jest dzieckiem w łóżku. Będzie także – zgodnie z prawami psychoanalizy – dzieckiem w polityce.

I turę wyborów we Francji wygrał kandydat stworzony przez tzw. „kawiorową lewicę” w Internecie, czysty produkt marketingowy, którego „program” został wykreowany pod dyktando mediów społecznościowych, funkcje Facebooka i profil kandydata były w tych wyborach ważniejszy niż jego przekonania czy plany polityczne, tych bowiem Emmanuel Macron nie ma. To Internet wybrał Francuzom prezydenta. Wola polityczna suwerena została zlikwidowana przez technikę elektroniczną. Ostatnia kampania wyborcza we Francji to także historia ordynarnych kłamstw i prowokacji, w których specjalizują się socjaliści szczególnie ci wychowani w szkole prezydenta Mitteranda, którego cynizm i brak skrupułów moralnych przeszedł do historii XX wiecznej politologii.


  Największym kłamstwem kampanii było nazywanie przez francuskie media E. Macron – centrystą. Doradca prezydenta Hollanda, minister w rządzie socjalistów, którego deklaracje ekonomiczne są wierna kopią programu premiera Manuela Valis zostaje mianowany przez dziennikarzy niewinnym centrystą, który nie miał nic wspólnego z polityką rządu francuskiego w latach 2012 – 2017 w którym zasiadał jako minister. Aby to kosmiczne kłamstwo uwiarygodnić, media kreują konflikt między prezydentem i jego ministrem, zdumiona publika dowiaduje się, że Macron był zawsze liberałem z krwi i kości. Dziennikarze tworzą wierna kopię polityczną swego światopoglądu, bowiem Macron myśli tak jak oni lub raczej „jest on myślany” przez media. 99% dziennikarzy francuskich to liberalni socjaliści. Macron jest także liberalnym socjalistą czyli lewicowym centrystą.

 Media rządzą polityką. W programie w wieczór wyborczy w telewizji TV5 Monde, doradczyni F. Fillon podaje statystyki medialne z których wynika, że Macron miał pięciokrotnie dłuższy czas antenowy w telewizji i radiu niż jego polityczni rywale. Dziennikarze prowadzący programie nie protestują. Wiedzą doskonale, że to prawda. Media powołały do życia politycznego – „polityczne nic”, dwa lata temu Macron był praktycznie anonimowy. Z młodego bankiera inwestycyjnego w 2012 - w banku Rothschilda zarabiał ponad 100 tys. euro miesięcznie - stał się doradcą prezydenta Francoisa Hollande’a. Ten zaproponował mu stanowisko zastępcy sekretarza generalnego w swojej administracji. Media to nie tylko dziennikarze – to także, a dzisiaj przede wszystkim – Internet. Swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich Macron ogłasza w kwietniu 2016 roku w Internecie na Facebooku, który staje się jego głównym narzędziem politycznym. Jego doradcy z kręgów kapitału finansowego wiedza doskonale, że kluczowym elementem dla budowania poparcia we współczesnych demokracjach jest Internet, głównie media społecznościowe z których 60% wyborców czerpie wiedzę o własnym kraju i świecie z tak zwanych zagregowanych, czyli zindywidualizowanych i dopasowanych do odbiorcy informacji.

 To otwiera możliwości potężnych manipulacji, ale także „wyłuskiwania” tych użytkowników z sieci, którzy politykę uważają za zabawę, grę, towarzyski klub w którym można się pobawić, potańczyć i pośpiewać. Program polityczny? Reformy? Kogo to interesuje – dziwią się zwolennicy E. Macron. Ważne żeby w czasie kampanii wyborczej poznać fajna dziewczynę lub dowcipnego chłopaka. Kampania wyborcza to nie polityka tylko dyskoteka. 72% zwolenników Macron uważa, że gospodarka Francji zmierza w dobrym kierunku . Dziennikarz „Newsweeka” pyta jednego ze zwolenników E. Macron – czy nie przeszkadza mu brak programu politycznego jego kandydata, a ten odpowiada: „co z tego, że nie ma programu. I tak by go nie wprowadził.”. Zdumiony tym kabaretem dzwonie do mojego przyjaciela w Paryżu i pytam go, co sądzi o Macron. Śmieje się i odpowiada z francuską ironią: „Żona E. Macron ma 64 lata, jest starsza od niego o ćwierć wieku. Macron jest dzieckiem w łóżku. Będzie także – zgodnie z prawami psychoanalizy – dzieckiem w polityce.”.

 W tym roku mija 100 lat od rewolucji w Rosji i przewrotu bolszewickiego w październiku 1917 i w czasie wyborów prezydenckich we Francji zdumiony świat dowiaduje się, że życie polityczne tego kraju jest karykaturą opcji politycznych zrodzonych w łonie rosyjskiej socjaldemokracji. 20% głosów w I turze wyborów zdobywa trockista – Melanchon. On stylizuje się na Trockiego. Mówi jak Trocki. Ubiera się jak Trocki. Z 11 kandydatów na prezydenta Francji – trzech mówi i myśli jak przywódcy rewolucji październikowej. Francja jest krajem kompletnie zsowietyzowanym. Kandydaci na prezydenta przypominają Biuro Polityczne bolszewików. Trocki – Melanchon, Bucharin – Fillon – Stalin – Macron. Stalin o czym przypominają jego biografowie był centrystą. Macron też jest centrystą. Wybory we Francji przypominają komedię, ale świat stara się ją przerobić na tragedię, bo jeżeli wygra Marinne Le Pen to nastąpi kataklizm, rozpad UE itd. Być może nie wygra tym razem. Wygra Macron – największe oszustwo polityczne XXI wieku. Kandydat, którego symbolem są pieluchy. Francja upupiona, zdziecinniała czeka na swój koniec, jedząc sery i pijąc czerwone, pyszne wino.

Piotr Piętak

 

KOMENTARZE

 • Emanuel Macron to kandydat elit politycznych Francji.
  Emanuel Macron to kandydat elit politycznych Francji, zarówno skupionych wokół obecnego prezydenta Francji jak i jego poprzednika. Taki kandydat ponad podziałami partyjnymi, a przeciw członkom swoich partii. Taki foch przywódców partyjnych przeciw członkom partii którzy wybrali kandydatów na prezydenta, nie tych co trzeba.
  Załatwili pieniądze, dostęp do mediów, a jeśli była taka potrzeba nie wahali się, zadać cios poniżej pasa.
 • 5*
  Francja zsowietyzowana, można to tak nazwać, jeśli przyjmie się, że zniewieściałość francuskich mężczyzn, moda na homo nie wiadomo, multi kulti i ogólny konsumpcjonizm Francuzów oraz wygodnictwo, nazywa się sowietyzm.
  Reszta oczywiście 5*
 • 1*
  "Macron jest także liberalnym socjalistą czyli lewicowym centrystą."

  " Stalin o czym przypominają jego biografowie był centrystą. Macron też jest centrystą." /Piotr Piętak/

  Tak, Panie Piętak, Macron jest centrystą neoliberałem, a Stalin był centrystą-komunistą.


  Macron to przedstawiciel rządzących Francją i światem oligarchów, czyli elit. Są to elity reprezentujące neoliberalizm i globalizm. Neoliberalizm to nic innego jak kapitalistyczna anarchia, w której założeniach rola rządu jest bardzo ograniczona. Według neoliberałów rząd powinien pełnić tylko symboliczne funkcje reprezentacyjne, a głównie strzec własności prywatnej. Poza tym neoliberałowie promują deregulacje i prywatyzację. Opowiadając się za ograniczoną rolę rządu i deregulacją, kapitalistyczne elity zapewniają sobie możliwość swobodnego i bezkarnego żerowania na społeczeństwach i narodach (tworzenie monopoli i karteli, defraudacje, korupcja, łapówkarstwo, bańki spekulacyjne, itd).

  Komuniści i socjaliści nie mają nic wspólnego z neoliberałami. Propagowane przez komunistów i socjalistów ideologie są absolutnym zaprzeczeniem neoliberalizmu. Najważniejszymi punktami tych ideologii jest rola silnego rządu, zlikwidowanie lub drastyczne ograniczenie własności prywatnej i zapobieżenie eksploatacji społeczeństwa przez prywatny kapitał. Nie muszę przypominać, że neoliberalizm zrodził się z nienawiści do socjalizmu i komunizmu.


  "Francja jest krajem kompletnie zsowietyzowanym. Kandydaci na prezydenta przypominają Biuro Polityczne bolszewików...."????

  Toż to są niedorzeczności. Nie wynikają one jednak z ignorancji. Macron ma swoją agendę, a Pan swoją.
 • @AgnieszkaS 03:53:46
  To taki Petru Made in France.
  Złote dziecko ale bardziej tombak jak się z bliska przyjrzeć
  Chłopiec z bogatej rodziny (ojciec prof. neurolog), liceum u jezuitów, 4 lata u Rothschilda, zawsze na bogato.
  Zna życie. 8-)))
 • @Husky 07:13:45
  Marine Le Pen musi wygrać. Nie wyobrażam sobie aby było inaczej.
 • @AgnieszkaS 07:57:59
  Szansę zawsze są
  I tam też są zakonnice w ciąży 8-))))))))

  ps.
  Wszystkich Polaków mających prawo do głosowania we Francji prosze o nie głosowanie na Macrona ,który jest za sankcjami dla Polski

  https://pbs.twimg.com/media/C-emyZfXUAEUToi.jpg
 • @Husky 08:08:08
  Coś z tą Francją jest nie tak. Tutaj, w rozwydrzonym USA, taki związek jak Macrona i jego żony, 63-letniej Brigitte Marie-Claude Trogneux, byłby skandalem.

  Brigitte była nauczycielką języka francuskiego w szkole jezuickiej. Tam rozpoczęła romans z 15- letnim Emmanuelem Macronem, który był jej uczniem. W tej samej klasie był również jej syn - drugi mąż i syn w tym samym wieku. Brigitte miała troje dzieci i męża, nie przeszkodziło jej to jednak w romansie w 15-latkiem. Rodzice Macrona próbowali temu przeszkodzić wysyłając Macrona do Paryża i prosząc Brigitte aby zostawiła go w spokoju aż do momentu kiedy ukończy lat 18. Niestety, nic nie pomogło. Macron nie ma dzieci ze swoją żoną. Jest za to ojczymem dla jej trojga, które posiadają własne rodziny i potomstwo. Macron jest zatem 39 -letnim dziadkiem.
 • @AgnieszkaS 08:33:41
  Polańskiego ścigają za sex z nieletnią. To może by dać prokuratorowi Macronów z zakazem wyjazdu do USA.
 • @wujal 09:20:43
  Romanse nauczycieli z nieletnimi uczniami nie są dobrze w USA widziane. Fakt, że nauczycielka była zamężna i posiadała troje dzieci ma tu znaczenie drugorzędne. Nauczyciel powinien reprezentować nie tylko wiedzę na odpowiednim poziomie ale być dla młodych ludzi autorytetem moralnym. Być może we Francji jest inaczej.
 • @AgnieszkaS 10:02:02
  Z opisow wylania sie obraz Macrona jako produkt medialnych wychowany w rodzinie middle-upper class i prawie calkowicie izolowany od kontaktow ze swiatem zewnetrznym.Media spolecznosciowe ,zona-opiekunka-matka ,praca-bank dopelniaja obrazu(caly czas srodowisko middle-upper class i medialny obraz swiata)
  Rozmowa z taka osoba wyglada jak proba namowienia rabina do przyjecia chrztu-on po prostu nie ma pojecia o swiecie i nie ma ochoty sie o tym dowiedziec.
 • To normalne zjawiski w koszernych demokracjach.
  Francuzi mają swoją koszerną marionetkę tylko inną jak dotychczas (poprzedni prezydencji to też koszerne marionetki) a Polacy mają swoje koszerne marionetki (Komorowski, Dudek...Kwaśniewski, Bolek, pewnie i Lech ).
  Niemcy od lat mają tę samą marionetkę bo się sprawdza.

  W koszernych demokracjach nie ma innych opcji.
  Każdy kto nie jest koszerną marionetką jest zaciekle atakowany przez "wolne" czyli koszerne media i wszystkie koszerne marionetki zainstalowane w polityce, mediach, służbach... jak np Miloszewicz, Kaddafi, Husain, Asad, Putin, Orban, ...
 • @mac 10:21:07
  Jest to bardzo trafna analiza osobowości Macrona.
 • @AgnieszkaS 08:33:41
  //...prosząc Brigitte aby zostawiła go w spokoju aż do momentu kiedy ukończy lat 18//

  jak to ...Rodzice..."prosząc"...trza było od razu o pedofilię ściągnąć zboczoną nauczycielkę...po osiemnastym roku mogli nagwizdać:))
  no ale cóż...taki Macron jak w końcu przejrzy i zobaczy za parę lat "swoją żonę" w swoim łóżku, to jest szansa że wyskoczy przez okno...:))

  tak w zasadzie mnie to nie obchodzi, ale na miejscu każdego francuza zagłosowałbym przeciw temu czterdziestolatkowi w pampersach...

  choć gustu nie ma ...mógł wybrać Tinę:))

  http://i.ebayimg.com/images/i/252509082823-0-1/s-l1000.jpg

  jak na 77 lat wygląda całkiem całkiem:))
 • @trybeus 18:24:04
  "jak to ...Rodzice..."prosząc"...trza było od razu o pedofilię ściągnąć zboczoną..."

  Mnie to także zaszokowało. Francuskich praw zapewniających bezpieczeństwo nieletnim nie znam. Mimo wszystko, nie sądzę aby takie postępowanie było dozwolone.

  Przerażenie ogarnia, że osoba o takich skłonnościach może wkrótce zostać "pierwszą damą" we Francji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930