Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

Polowanie na A. Macierewicza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Decyzja gremiów politycznych kierownictwa PiS o wyeliminowaniu z rządu A. Macierewicza, zapadła. Murzyn zrobił swoje – Murzyn musi odejść

Rozpoczęło się polowanie ogarów z PiS na ich ministra obrony A. Macierewicza. Zdanie to jest absurdalne, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Sejmowa Komisja Obrony głosami części posłów PiS zdecydowała, że Najwyższa Izba Kontroli zajmie się sprawą pozyskania przez szefa MON Antoniego Macierewicza samolotów dla VIP-ów, to ten absurd staje się rzeczywistością. Decyzja gremiów politycznych kierownictwa PiS o wyeliminowaniu z rządu A. Macierewicza, zapadła. Murzyn zrobił swoje – przez pięć lat Macierewicz mobilizował hipotezą „smoleńskiego zamachu” część społeczeństwa polskiego do aktywności politycznej po stronie PiS, hipoteza ta okazała się nieprawdą – więc Murzyn może odejść. Tym bardziej, że jest to Murzyn z ambicjami.


 Historia A. Macierewicza w PiS przypomina do złudzenia historię Lwa Trockiego w partii bolszewików. Trocki nigdy nie należał do frakcji bolszewików, był on skłócony z wszystkimi przywódcami socjaldemokracji rosyjskiej. A. Macierewicz nie miał nic wspólnego z PiS i był zaciętym przeciwnikiem Porozumienia Centrum, którego działacze tworzą jadro partii J. Kaczyńskiego. Ten ostatni partię A. Macierewicza ZCHN nazwie „najlepszym narzędziem do dechrystianizacji Polski”. L. Trocki stał na czele grupki rewolucjonistów zwanych „międzyrejonowcami” którzy nie zgadzali się ani z bolszewikami ani z mieńszewikami. A. Macierewicz tworzy w XXI wieku Ruch Katolicko – Narodowy z którego występuje w 2012 roku i wstępuje do PiS. L. Trocki tuż przed przewrotem bolszewickim wstępuje do partii Lenina i staje się najważniejszym przywódca rewolucji. Dokładnie tak samo jak A. Macierewicz. Obaj towarzysze po zwycięstwie zostają Ministrami Obrony i organizatorami armii nowego typu. Obaj są zarozumiali i święcie przekonani, że to oni i tylko oni mieli rację.

 L. Trocki był przywódcą Rady Delegatów Robotniczych w czasach rewolucji 1905 roku. A. Macierewicz założył Komitet Obrony Robotników i rozpoczął Polska Rewolucję. Obaj są świetnymi mówcami i obaj maja manię pouczania wszystkich dookoła siebie. L. Trocki wydał w 1923 roku książkę pt. „Nauki Października” z której wynikało jednoznacznie, że aby bolszewicy mogli zwyciężyć musieli przyjąć jego program. Dokładnie tak samo postąpił A. Macierewicz, który w 2016 roku doprowadził do wydania publicystyki pisma „Głos”, które wydawał od 1976 roku z której wynika, że PiS realizuje aktualnie jego program sformułowany w połowie lat 70 –tych XX wieku. Obaj traktują swoich kolegów z rządu jak podwładnych i obaj nie rozumieją, że każdą rewolucja rządzą interesy aparatu partyjnego. Bucharin, Brudzyński – pardon Kamieniew, Stalin eliminują Trockiego z gry politycznej w kilka miesięcy. Wszechpotężny Minister Obrony w 1924 roku jest politycznym emerytem. Ile czasu zajmie Krupskiej – pardon Szydło, Brudzyńskiemu, Rafalskiej do ostatecznej likwidacji politycznej A. Macierewicza?

  Zobaczymy. Ten kto narusza święte interesy finansowe aparatu partyjnego jest wrogiem nr. 1 partii, Trocki – Macierewicz zamiast realizować linię partii chcieli za wszelką cenę udowodnić, że to oni mają rację. Racja się w czasach rewolucji nie liczy. Prawda tym bardziej. Aparat partyjny myśli „portfelami”, swoimi i swoich bliskich i znajomych. Aparat partyjny potrzebuje ministrów, którzy to rozumieją. Minister cyfryzacji Streżyńska, zacięty wróg A. Macierewicza, rozumie to doskonale i nawet zaczyna myśleć politycznie – czego potrzeba PiS? Wyborców. Kto będzie głosował w 2020 roku. Dzisiejsi 16 latkowie. Co trzeba zrobić by głosowali na PiS? Połechtać ich ambicję i Streżyńska zatrudnia w ministerstwie 16 latka jako doradcę. To jest to – wykrzykuje zachwycony aparat partyjny PiS. A. Macierewicz wszedł w konflikt ze wszystkimi, znalazł się w tzw. „przeciągu” i już niedługo Bucharin wraz z Szydło i Radkiem, Kamieniewem i Brudzyńskim odeślą go na polityczną emeryturę.

Piotr Piętak

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Bardzo ciekawe porównanie.

  Są w podświadomości zbiorowej zakodowane pewne archetypy, pod które jesteśmy skłonni podciągać określone jednostki / zachowania / postacie.

  Przypuszczam, że Macierewicz swoją fizjonomią i sposobem mówienia pod ten właśnie archetyp diabolicznego intelektualisty, który z sercem ma tyle wspólnego, co właśnie czort, genialnie się wpasowuje, podobnie zresztą jak i Trocki, który wprost idealnie wpasowywał się w lansowaną przez stulecia przez cerkiew prawosławną postać diabła, choćby z racji postury, natomiast jowialny Stalin (nie tylko z racji imienia) przypominał oczywiście Józefa-Cieślę tudzież Boga-Ojca, co syna oddał na poniewierkę (Stalin, jak wiadomo, nie zgodził się na wymianę własnego syna za feldmarszałka Paulusa).

  Archetypy rządzą nami bardziej, niż się to wydaje.

  A i tak Polaków interesują sprawy innego kalibru: sprawy doraźne, weekendowe. Magdalena Żak, Kasia Mosz czy Joanna Jędrzejczyk - słyszał Pan o tych postaciach? Nie! A ogół Polaków nie słyszało (a nawet jeśli słyszało, to nie rozumie) słowa ARCHETYP.

  Przypuszczam, że o Egipcie, Eurowizji czy MMA rodacy rozmawiają częściej, niż o Macierewiczu. No bo ileż można o tej polityce...

  Demokracja (mediokracja) polega na sprawnych posługiwaniu się właśnie archetypami.
 • DOKTRYNA OBRONNA MON JEST AUTORSTWA... GEN.JANA GRUDNIEWSKIEGO
  GEN.GRUDNIWSKI i jego wywiad dla TELEWIZJI NARODOWEJ Z 2015 r.:
  https://www.youtube.com/watch?v=QTa8n6tU7As

  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930