Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

Brawo TVP, Brawo Pospieszalski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczorajszy program z cyklu "Warto rozmawiać" nadawany przez TVP1 był czymś wyjątkowym na tle produkcji publicystycznej serwowanej nam przez telewizje prywatne i telewizję publiczną.

 

Wczorajszy program z cyklu "Warto rozmawiać" nadawany przez TVP1 był czymś wyjątkowym na tle produkcji publicystycznej serwowanej nam przez telewizje prywatne i telewizję publiczną. Znakomity dobór dyskutantów, jasna klarowna dyskusja i profesjonalizm red. Pospieszalskiego był etycznym przesłaniem dla nas, to znaczy tych którzy Marsz Niepodległości, krytykowali. To przesłanie brzmiało prosto - jeżeli pod wpływem nieprawdziwych informacji lansowanych przez media napisałeś lub powiedziałeś to samo co one, to dzisiaj - po naszym programie - powinieneś to odwołać. W jednym z wpisów poświęconym Marszowi niepodległości, krytykowałem jego uczestników za propagowanie hasła "módlmy się za islamski Holocaust" co okazało się kolejnym medialnym kłamstwem. Upowszechniłem te kłamstwo - w małym zakresie, ale jednak - i dlatego chciałem przeprosić, uczestników i organizatorów Marszu, internautów, którzy ten tekst czytali oraz redakcję salon24. Popełniłem błąd i drastycznie pogwałciłem dziennikarską etykę zawodową.

 

 T en błąd nie zmienia jednak mojej oceny Marszu Niepodległości - nadal uważam, że był on kulminacją nastrojów szowinistycznych w Polsce, które powoli zmieniają się w rasistowską, sprzeczna z całą polską kulturą, ideologie. Tą pewność uzyskałem - paradoksalnie - w trakcie słuchania dyskusji miedzy uczestnikami programu "Warto rozmawiać." Czarnoskóry (czy tak można napisać?) Polak, muzyk zwrócił uwagę, że media zachodnie krytykowały Marsz, ponieważ widziano tysiące rac, dym unoszący się w powietrzu, tysiące flag i atmosferę, która się bardzo źle kojarzyła, dodał, ze wielu uczestników Marszu miało zakryte twarze tak jakby wybierało się na wojnę a nie na Święto Niepodległości.I tu ogromne i pozytywne zaskoczenie, Krzysztof Bosak z RN, w komentarzu do słów czarnoskórego muzyka, przyznał mu po części rację. Okazał się że K. Bosak jest - jako jedyny polityk w programie - jednocześnie nacjonalistą i europejczykiem, ponieważ nie obraża się na krytykę pod swoim adresem, tylko jej spokojnie wysłuchuje i uznaje jej pozytywną funkcję w życiu społecznym. W porównaniu z prof. Legutko i red. Wildsteinem, Krzysztof Bosak prezentował w tym programie postawę autentycznego polskiego inteligenta, który umie spojrzeć krytycznie na siebie samego. Postaw antyinteligencką i antyeuropejska prezentowali w programie w karykaturalnej formie prof. Legutko i red. Wildstein.

 

 Dwaj panowie prezentowali punkt widzenia ideologii prawicowej, która o wszystko oskarża elity brukselskie spiskujące przeciwko naszemu krajowi. Żaden z nich nie zauważył, że te elity oskarżają rząd PiS o nacjonalizm, ponieważ J. Kaczyński w trakcie wyborów 2015 roku rozpoczął klasyczna nacjonalistyczna propagandę antyimigracyjną. Żaden z nich nie zauważył korelacji między wzrostem nastrojów szowinistycznych w Polsce i polityka antyimigracyjną rządu B. Szydło. Żaden z nich nie wspomniał, że polityka rządu w sprawie uchodźców była w 100% sprzeczna ze stanowiskiem Episkopatu, który wielokrotnie wzywał do przyjęcia uchodźców, który zaproponował utworzenie korytarza humanitarnego z Syrią, postulat brutalnie odrzucony prze premier B. Szydło. Żaden z nich nie zna słów księdza Mariana Subocza - pomysłodawcy utworzenia korytarza humanitarnego - , że "stosunek do uchodźców będzie testem naszej wiary, naszego człowieczeństwa i naszej dojrzałości jako społeczeństwa". Episkopat w sprawie uchodźców myśli dokładnie tak samo jak wyklinane prze prof. Legutko i red. Wildsteina elity brukselskie. Dwaj panowie reprezentują stanowisko polskiego politycznego ciemnogrodu, mówią jak rozumują jak ideolodzy z podręczników Bucharina, który napisał książkę pt. "ABC komunizmu". Redaktor Pospieszalski, obdarzony zdrowym rozsądkiem - pamiętamy, ze własnie zdrowy rozsadek był najskuteczniejszą antykomunistyczną bronią przeciwko nowo -mowie - próbował sprowadzić na ziemię dwóch opętanych ideologią zarozumialców. Bezskutecznie. Wczorajsza edycja programu "Warto rozmawiać" posłuży w przyszłosci studento, politologii do analizy ideologii PiS -u.

 

  Piotr Piętak

KOMENTARZE

 • polecam douczyć się nieco
  https://www.magnapolonia.org/zli-nazisci-hulaja-po-warszawie/
 • szanowny pan
  ma w rodzinie muslimów?
  A rasistowskich zachowań wyznawców talmudu to nie zauważamy? One nie przeszkadzają? Jak mają zachowywać się patriotycznie nastawieni Polacy wobec wszechobecnej dominacji "wybrańców" Boga wsadzających do więzienia krytyków ich antyludzkich działań.
 • Do przodu ale inaczej.
  Autorze w życiu doczesnym na Ziemi chodzi tylko o władzę i pieniądze.Wygrywa ten bardziej stanowczy,silniejszy,bogatszy i sprytniejszy.Niech przykładem tego będzie potęga gospodarcza Niemiec oraz silna pozycja imperialna Anglii.Kraje te w całej swej historii nigdy nie kierowały się sentymentami albo wiarą.Jestem wierzący ponieważ wierzę że ktoś musiał to wszystko stworzyć oraz akceptuję 10 przykazań które są dopełnieniem człowieczeństwa ale żyję tutaj i teraz i wiem jedno że nie możemy nikogo przyjmować bo sami zasługujemy na to by godnie zarabiać a poza tym nie stać nas na utrzymywanie nierobów którzy będą wpływać destrukcyjnie na życie,politykę i gospodarkę w naszym kraju.
  Marsz niepodległości tak ale hasła antyimigranckie bez uprzedzeń a ukierunkowane dla potrzeb naszej egzystencji.
  Jarosław Kaczyński wie co mówi a autor niech nie gra na uczuciach chrześcijańskich bo Polacy to chrześcijanie a nad nami nikt się nie lituje.
  Każdy prawdziwy patriota i chrześcijanin ma 10 przykazań we krwi i dlatego my Polacy jesteśmy tak nielubiani bo nie dajemy się wykorzystywać i walczymy o swoje.
 • Czym, gorzej tym ciemniej a nie lepiej.
  .
  Autorze, dlaczego krytykuje Pan Profesora Legutko, który ze swoją wielką wiedzą może swobodnie pełnić stanowisko Prezydenta Polski?

  Pan Krzysztof Bosak rozpoczął studia, ale ich nie ukończył, w/g Wikipedii.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31