Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

List otwarty do A.Macierewicza.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie kryję, że to właśnie Ty nauczyłeś mnie pragmatycznego podejścia do polityki, do obserwowania faktów i wyciągania z nich wniosków, co na pozór jest łatwe a w rzeczywistości jak uczył Orwell, jest bardzo trudne.

Antku, Zwracam się do Ciebie po imieniu, bo przecież nie będziemy obaj ukrywali, że się znamy i w wielu kwestiach dotyczących polityki byliśmy prawie zawsze podobnego zdania. Nie kryję, że to właśnie Ty nauczyłeś mnie pragmatycznego podejścia do polityki, do obserwowania faktów i wyciągania z nich wniosków, co na pozór jest łatwe a w rzeczywistości jak uczył Orwell, jest bardzo trudne. To ty założyłeś z Naimskim KOR, to Ty wymyśliłeś – co dzisiaj wydaje się normalne, a wtedy w 1976 roku było rewolucyjne – zasady jego funkcjonowania.

Dlaczego ty, a nie lewica laicka? Dlatego, że tylko człowiek wolny w żaden sposób nie zbrukany czy to instytucjonalnie czy kulturowo przez komunizm miał odwagę myśleć o Wolnej Polsce. Oni byli zniewoleni i sparaliżowani swoją komunistyczną przeszłością, swoją walką z Kościołem Katolickim i Prymasem Wyszyńskim, swoimi kompleksami. Ty czy tacy jak ja byliśmy dumni z posłania biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1966 roku. Oni opluwali ten list na wiecach używając leninowsko-stalinowskich sloganów. Byłeś wolny, stąd twoja odwaga w myśleniu i w działaniu.

Od początku swojej działalności postawiłeś też na ostrzu noża problem odpowiedzialności moralnej i politycznej tych, którzy brali udział w zniewoleniu Polski w latach 1945 – 56. I stawiając ten problem wywołałeś burzę. Bowiem Ojcami Komandosów czyli lewicy laickiej byli Stalinowcy, którzy po 1956 r. zmienili się – lub udawali, że się zmieniają – w demokratów rzecz jasna socjalistycznych. Gdy piszę stalinowcy, to bynajmniej nie mam na myśli przeciętnych aparatczyków, lecz czołowych działaczy partii komunistycznej jej kulturowych idolów i wychowawców jak . L. Kołakowski czy J. Andrzejewski. Byli to wybitni naukowcy i pisarze, ale czy wybitność zwalnia od odpowiedzialności za swoje czyny?

Nie – im jednostka ludzka wybitniejsza, tym jej odpowiedzialność wobec własnych błędów większa a nie mniejsza. To jest kanon moralny demokratów. Można śmiało stwierdzić, że byli oni czołowymi stalinowcami w latach 1948 – 1955. Wtedy, gdy ludzie gnili w więzieniach, oni pomagali budować te więzienia. Wtedy gdy torturowano w kazamatach ubeckich AK –owców, oni porównywali żołnierzy Polski Podziemnej do SS. I ci ludzie, wychowawcy morderców po 1956 roku śmiało stwierdzili, że naprawiać system mogą tylko ci, którzy ten system stworzyli. Miałeś odwagę stwierdzić jasno, że byli stalinowcy nie maja prawa być nauczycielami demokracji, wręcz przeciwnie to oni powinni uczyć się demokracji i niepodległości od tych, którymi pogardzali czyli od Narodu Polskiego. Stawiając problem odpowiedzialności aktualnych demokratów za ich przeszłość stalinowską atakowałeś praktycznie całą PRL- owską elitę kulturalną, której korzenie - z nielicznymi wyjątkami - tkwiły w latach bezlitosnej walki komunistów z polskim narodem.

Ta elita – której przedstawicielem w KOR był A. Michnik – nigdy ci tego nie wybaczyła i robiła wszystko co w jej mocy by zepchnąć cię na margines życia politycznego. Część tej elity pozornie zbuntowała się przeciwko Gomułce – a i to nie do końca – po 1956 roku, kiedy więzienia były już zbudowane i system komunistyczny stworzył swoją własną i wierną mu strukturę społeczną. Na czym ten bunt partyjnych rewizjonistów polegał? Na lekturach pism młodego Marksa. Na marzeniach o demokratycznym socjalizmie w którym zmniejszono by nadzór cenzury nad elitarnymi miesięcznikami. I na zaciekłych atakach przeciwko symbolowi wolności i niepodległości czyli Prymasowi Wyszyńskiemu.

Kościół i nacjonalizm byli głównymi wrogami rewizjonistów i ich wychowanków. I dlatego Gomułka, wierny uczeń Lenina – głęboko nimi pogardzając – pozwolił im na intelektualne harce. Rewizjoniści pełnili rolę użytecznych idiotów – tak samo jak zachodni jajogłowi. Zbuntowali się przeciwko komunizmowi dopiero wtedy gdy okazało się, że jest on także antysemityzmem. I rzeczywiście w 1968 roku PZPR wygnała z kraju parę tysięcy Żydów i używała propagandy antysemickiej przeciwko studentom, którzy mieli dość władzy komunistów. To był absolutny skandal, ale ten skandal miał drugie dno, które wymierzone było w Polski Naród, bowiem rok 1968 rok stał się w świadomości opinii światowej jeszcze jednym dowodem na polski antysemityzm. Wiadomo, wredne „polaczki” pomagali nazistom mordować Żydów w czasie II wojny światowej, a teraz resztki niewymordowanych wyganiają z ich rodzinnego kraju. Komu to zawdzięczamy?

Michnikowi i jego koleżankom i kolegom, którzy po wyjściu z więzienia, zaczęli oskarżać Polaków, że w gruncie rzeczy pomagali władzy komunistycznej w wyganianiu Żydów z Polski, że gdyby nie byli urodzonymi antysemitami, to władza komunistyczna najprawdopodobniej – takie wrażenie odnosił czytelnik artykułów Michnika - nie odważyłaby się nigdy na brutalne wyrzucenie obywateli PRL żydowskiego pochodzenia z Polski. Zachodni slogan Polacy = Antysemici, zawdzięczamy właśnie im; ideowym dzieciom stalinowców. Dzięki obsesyjnej publicystyce Michnika i jego kolegów wygnanie Żydów z Polski przez komunistów zostało faktycznie przypisane Polakom, więcej temat 1968 roku i obudzenia „demonów antysemityzmu” wśród Polaków wybielił zbrodnie komunistów w latach 1945 -1956.

Ty jako jedyny – obok Leszka Moczulskiego twórcy KPN – odważyłeś się sprzeciwić tej obłędnej – postawionej na głowie – moralności. Jakże oni Cie nienawidzili! Gdy w roku 1979 zapisałem się na seminarium A. Michnika, którego tematem była historia polityczna PRL, mogłem osobiście doświadczyć tego strachu pomieszanego z lękiem bohatera postsowieckiej „inteligencji” wobec Ciebie i Twoich kolegów z „Głosu”. Kto przypominał L. Kołakowskiemu – wybitnemu filozofowi – jego stalinowska przeszłość, ten był nie tylko antysemitą, w gruncie rzeczy taki człowiek przestawał - w oczach Michnika – być człowiekiem.

Wtedy zrozumiałem, polemizując z uczestnikami seminarium na które przychodzili sami – oprócz mnie - członkowie KOR, że gdyby nie ty to instytucja stworzona przez Ciebie, stałaby się drugim PZPR –em. Byłeś gwarantem, ty wraz z L. Dornem. P. Naimskim, U. Doroszewską, że KOR był opozycją a nie instytucja manipulowaną przez władców PRL. Zapłaciłeś za swój sprzeciw wobec światopoglądu i strategii politycznej lewicy laickiej cenę bardzo wysoką, niewyobrażalną dla dzisiejszych prawicowych publicystów piszących bzdurne artykuły na Twój temat. Warty przypomnienia jest fakt, że w wydawaniu „Głosu”, pomagali Ci młodzi KiK –owcy, współpracownicy pisma „Więź” – B. Komorowski, aktualny prezydent Rzeczpospolitej, K. Wóycicki czy W. Arkuszewski.

Gdy wybuchła „Solidarność”, Ty – w przeciwieństwie do J. Kuronia, który z towarzystwa lewicy laickiej, był człowiekiem najnormalniejszym i najuczciwszym – nie pchałeś się do dworu Wałęsy, tylko budowałeś związek od dołu, stworzyłeś Ośrodek Badań Społecznych i założyłeś pierwszy dziennik w „Solidarności”, „Wiadomości Dnia”, którego w kilka miesięcy później zostałem redaktorem. Budowałeś instytucje, budowałeś związkową demokrację, opartą na prawie i procedurach a nie opozycyjnych zasługach. Wtedy właśnie A. Michnik udowodnił tym, którzy nie byli zaczadzeni jego osobą, że nie jest demokratą lecz wręcz przeciwnie reprezentuje bolszewickie tradycje w „Solidarności”.

Chciał on bowiem startować w wyborach w „Solidarności” wbrew statutowi związku, wbrew prawu i obowiązującym procedurom, które przyznawały czynne prawo wyborcze tylko pracownikom zatrudnionym przez dłuższy okres czasu w danym zakładzie pracy. Na oczach całej opinii publicznej A. Michnik, stwierdzał – to nie demokracja jest ważna tylko ja moja wola, moje zasługi. To był, dla wielu osób, szok. Jak mógł ten, spod którego pióra spływały ciurkiem ładnie opakowane zdania o demokracji, natychmiast ją łamać, występować przeciwko jej elementarnym zasadom? Ludzie typu L. Kołakowski czy A. Michnik stawiali się ponad prawem, ponad demokracją i ponad tradycyjną moralnością, głosząc jednocześnie te wartości wszem i wobec.

Była to szczytowa hipokryzja. O swojej działalności w okresie 1945 – 1956, czyli w okresie największego terroru i budowy komunizmu. L. Kołakowski napisał tak naprawdę jedno zdanie: „W bataliach tych (czyli niszczeniu nauki polskiej w czasach stalinizmu– przyp. mój) brało udział wielu marksistów starszego i młodszego pokolenia /…/, również uczestniczył w nich piszący niniejsze, który nie uważa tej swojej aktywności za powód do chluby.”. Wzruszająca ironia, kogoś kto był jednym z głównych ideologów komunizmu w okresie rządów Stalina.

Praktyka polityczna lewicy laickiej i byłych rewizjonistów w okresie „Solidarności”, była wiernym naśladownictwem taktyki Lenina tuż przed przewrotem październikowym w 1917 roku. Wtedy Lenin rzucił hasło: „Cała władza w ręce Rad”. W 1981 roku J. Kuroń skopiował te hasło, lansując program: „Cała władza w ręce Samorządów”. Zaiste J. Kuroń zasłużył na tytuł „ukochanego dziecka partii”, którym Lenin obdarzył Bucharina. Czym charakteryzowały się Rady i Samorządy? Ich teoretyk czyli Wódz Rewolucji Październikowej, stwierdził z rozbrajającą szczerością: totalnym bałaganem, w którym zdyscyplinowana grupa polityczna może z łatwością przejąć władze.

Co też się niestety stało. Idea Samorządów mogła ułatwić zdominowanie „Solidarności” przez lewicę laicka w której panowała iście bolszewicka dyscyplina. Byliśmy jedynymi – myślę o OBS i „Wiadomościach Dnia”, którzy publicznie sprzeciwili się temu leninowskiemu obłędowi, któremu uległa „Solidarność”. Władza Samorządów była niebezpieczną utopią, która na jesieni 1981 r. osłabiła „Solidarność”. Samorządy były polityczną i społeczną groteską, wymyśloną w celach stricte politycznych. Pamiętam też, że sprzeciw wobec tego zabójczego dla „Solidarności” programu zgłaszali działacze, którzy nie fruwali w niebie idei, tylko stąpali twardo po ziemi, myślę tu przede wszystkim o Sewerynie Jaworskim wiceprzewodniczącym NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze, który w październiku 1981 roku, na wiecu w hali MZK, stwierdził – a słowa te przywitane były owacją -, że robotnicy nie chcą samorządów, tylko kapitalizmu, który jest jedyna gwarancją zniszczenia PRL –u.

Czy zdradzę tajemnicę, że od końca listopada planowałeś wspólnie z S. Jaworskim, usunięcie od władzy w regionie Z. Bujaka, którego uległość wobec J. Kuronia przybierała wręcz groteskowe formy? Ta cicha walka polityczna pomiędzy lewicą laicka, której program oparty na tworzeniu ruchów społecznych i samorządów był zaprzeczeniem demokracji i nurtem demokratycznym akcentującym przewagę procedur i prawa nad charyzmatycznymi przywódcami typu J. Kuroń, reprezentowanym przez ciebie, została zasypana nieszczęściem stanu wojennego. Nikt o tej walce nie pamięta, nikt o niej nie chce nic wiedzieć.

Przegrałeś ta walkę i zamiast demokracji, króluje w III Rzeczpospolitej „demokracja autorytetów”, lekceważy się prawo i administracyjne procedury, co jest nieszczęściem naszego państwa. Rok 1989 powołał do życia III Rzeczpospolitą, ze wszystkimi jej mankamentami, oddaniem władzy ekonomicznej komunistom przez Michnika i Kuronia, korupcją i finansowym „kapitalizmem” rujnujacym nasza gospodarkę i spychającym Polske do rzędu krajów postkolonialnych. Rok 1992 to próba pokonania oligarchii postkomunistycznej – próba , w której byłeś głównym bohaterem , z góry skazana na klęskę. Z dalekiego Paryża obserwowałem Twoje heroiczne zmagania i troche żałowałem, że nie ma mnie w kraju i że nie pracuje z Tobą.

Gdybym pracował to teczki Moczulskiego i Chrzanowskiego wrzuciłbym do pieca. Zniszczyłbym teczki prezesów partii, które wchodziły w skłąd rządu premiera Olszewskiego albo go wspierały. Już wtedy przestawałem Cię rozumieć. I w końcu nadszedł rok 2005. Rok demokratycznej rewolucji, używam dlatego tego – wewnętrznie sprzecznego – pojęcia „demokratyczna rewolucja”, ponieważ w ustrojach demokratycznych zdarza się niezwykle rzadko sytuacja, kiedy obywatele w głosowaniu do parlamentu zgadzaja się na radykalne reformy. Tak właśnie było w 2005 roku. 80% wyborców głosowało za zasadniczymi zmianami w Polsce. Czego nas nauczyły te dwa lata? Czego nauczyły Ciebie i mnie, bo Ty w MON, ja w MSWiA sprawowaliśmy kontrolę nad najbardziej zaubeczonymi departamentami w administracji państwowej.

Miałem wrażenie, że śnię gdy w pierwszych tygodniach po sformułowaniu rządu PiS zapoznawałem się z rzeczywistoscia III Rzeczpospolitej: pani dyrektor X, pułkownik SB , zaczynała karierę jeszcze w latach 50 –tych, dyrektor Y śledził księdza Popiełuszkę, wiadomo w jakim departamencie w 1984 r. musiał pracować, naczelnicy wydziałów, nie lepiej. Czułem na plecach oddech nienawiści, ale ponieważ do władzy przygotowywałem się wraz z innymi z PiS od 2003 r. zacząłem to natychmiast zmieniać. Poznałem potęgę procedur, rozporządzeń, prawa administracyjnego – rzecz jasna kontratak agentury SB –eckiej wobec zmian był natychmiastowy: przeżyłem trzy pożary – w tym jeden bardzo groźny -, były to pierwsze pożary od 1989 r. - próbowano unieruchomić rejestr PESEL itd. Agentura SB –ecka organizowała też groźne prowokacje, które miały na celu skompromitowanie rzadu w oczach obywateli i zagranicy. Udaremniliśmy je.

Przypuszczam, że przeżyłeś gorsze sytuacje. Jakie wnioski z tego wyciągnąłeś? Że najważniejsze są zmiany ludzi, że na czele instytucji trzeba instalować „naszych”, a potem próbować zmieniać prawo i rozporzadzenia. Przyznaje, ze byłem tym przerażony, zaprzeczałeś, tą zabójczą dla rządu strategią, całej swej życiowej drodze politycznej. Uczyłeś nas w latach 70 –tych i 80 -tych, że to jakość instytucji i prawa jest najważniejsza, a nie zmiany ludzi na czele instytucji. Druga kwestia była jeszcze ważniejsza – a skąd ty wytrzasnąłeś „naszych” i skąd wiedziałeś, że to sa nasi. Kaczmarek i Kornatowski to byli „nasi” czy „ich”?

Nie poznawałem Cię, stawałeś się - w moich oczach – zaprzeczeniem samego siebie sprzed lat, zaprzeczeniem najlepszych tradycji opozycji demokratycznej w PRL. Wierzę, nie - wiem, że rozporządzenia, reformy, nowe prawa i nowe instytucje są silniejsze i skuteczniejsze niż „nowi” ludzie postawieni na czele nie zreformowanych struktur administracyjnych. Na jednym z posiedzeń rządu, na jesieni 2006 r. poświeconym informatyzacji kraju, w obecności premiera J.Kaczynskiego, starliśmy się ostro – ku zdziwieniu innych ministrów – przedstawiając w klarowny sposób nasze racje. Pozornie wygrałem, ale w lutym 2007 roku po dymisji L.Dorna, wiedziałem już, ze wizja szybkich zmian polegajacych na wymianie „ich” na „naszych” (którzy rzecz jasna „naszymi” nie byli) wygrała.

W ten sposób pogrzebaliśmy demokratyczną rewolucję 2005 roku. Przegraliśmy sromotnie. Przegraliśmy do potęgi, ponieważ po 2007 roku, reforma państwa dla elektoratu PiS jest tożsama z wymianą aparatu PO na aparat PiS. „Ich” na „naszych”. I na tm polega m.in. tragedia naszego rozpadającego sie w ruiny państwa.

10 kwietnia 2010 roku jest ciosem, który rozpoczyna proces zaniku wspólnoty narodowej Polaków. Wszystko w tragedii smoleńskiej wskazuje na zamach: miejsce, czas, obecność na pokładzie samolotu śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego przeciwnika imperialnych zakusów Rosji, rządy KGB na Kremlu, nasza narodowa powstańcza martyrologia, ale jednocześnie rozbicie się samolotu na ziemi smoleńskiej ma wszelkie znamiona wypadku. Jednak dla Ciebie oraz dla redaktorów „Gazety Polskiej”, zamach staje się bardzo szybko oczywistością, jak wschód lub zachód słońca. Strach ekipy Tuska ich ewidentne błędy i zaniechania wzmacnia przekonanie wśród elektoratu PiS, że tragedia smoleńska, nie była wypadkiem lecz zamachem rosyjskich wychowanków KGB i części polskiej elity na życie śp. Prezydenta L. Kaczynskiego.

Teoria „układu” czyli centralnego komputera umieszczonego w lochach Kremla i sterującego swoimi programami (agentami) całością życia politycznego w różnych częściach byłego Imperium sowieckiego, znajduje swoje ostateczne tragiczne potwierdzenie. Szalejesz. Zamach staje się – chociaż żadnych przekonywujacych dowodów na to nie ma, są tylko nieudolne działania polskich urzedników – nową tożsamością PiS –u.

Szalejesz. Kto nie wierzy w zamach, jest wrogiem Polski. Kto nie wierzy w zamach jest agentem Rosji. Kto nie wierzy w zamach nie jest Polakiem. I Putin słuchając Twoich przemówień zaciera dłonie z radości: wykańczamy Polaków ich własnymi rękami. Dlaczego Antku, słuchając Ciebie mam wrażenie , ze jesteś kukiełką pociąganą za sznurki przez prezydenta Rosji? Twoje absolutne przekonanie, ze tragedia smoleńska była zamachem dzieli coraz bardziej naszych rodaków, wykopuje rów pomiedzy nami.

Im głośniej mówisz o zamach tym Polska staje się słabsza czyli bardziej podzielona. Kiedy ukazuje się artykuł w „Rzeczpospolitej”, który na pierwszy rzut oka jest sprytna manipulacja zachowujesz się jak amator a nie polityk, dajesz się prowokować jak dziecko,. Czy straciłeś do reszty zdrowy rozsadek? Czy już zapomniałeś, że fundamenty moralne polskiej polityki określa Kościół Katolicki, który zawierając porozumienie z Cerkwia Prawosławną wysłał do takich jak Ty, czytelny sygnał. Dość.

A może Episkopat też zdradził, bo takie głosy dochodzą z kregów Twoich popleczników z „Gazety Polskiej”? I nie mów mi o nieodpowiedzialności rzadu premiera Tuska, bo jeżeli uważasz, ze rząd jest nieodpowiedzialny to Ty powinnieneś być 1000 razy bardziej odpowiedzialny. Przestań mówić o zamach, bo nawet jeżeli udowodnisz ponad wszelka watpliwość, że zamach był to większość – i to zdecydowana – Narodu Ci nie uwierzy, a część – jak dobrze wiesz – będzie się z tego śmiała. Jako obywatel tego kraju wzywam Cie, żebyś zdymisjonował z funkcji przewodniczacego Komisji Parlamentarnej ds. tragedii smoleńskiej.

Nie zabieraj w tej sprawie głosu, po ostatniej wpadce związanej z artykułem w dzienniku „Rzeczpospolita”, powinnieneś natychmiast podać się do dymisji. Dlaczego tego nie zrobiłeś? PiS na naszych oczach się powoli odradza o czym świadczy powołanie gabinetu cieni z prof. Glińskim na czele. PiS rozumie, że w czasach największego kryzsu ekonomiczno cywilizacyjnego od 80 lat, musi być gotowy do przejecia władzy, kiedy rząd PO się rozpadnie. PiS rozmie, że musi być opozycją, która gotowa jest w każdej chwili zaproponować Narodowi reformy chroniace go przed zubożeniem a nawet nędzą. To jest naczelne zadanie największej partii opozycyjnej – PiS -u. Nie ciągnij go w dół. Nie niszcz ostatniej nadzieji Polaków.

Piotr Piętak

KOMENTARZE

 • Piotr Piętak.
  Przeczytałem ten tekst i moje wrażenie jest takie: Pan walczył o WOLNĄ POLSKĘ i zapłacił za tą walkę, jak każdy, kto walczy o słuszna sprawę z REŻIMEM !!! Teraz domaga się pan, aby, jeden z najbardziej uczciwych ludzi w tym, naszym porąbanym kraju, podał się do dymisji!!! Mnie i bolgerów NE, interesuje, jaki intencje panem kierują i czy to są intencje osobiste, czy ktoś je zasugerował!!! A. Macierewicz wykonał dużą i ryzykowną pracę w komisji oraz spowodował, że wypociny komisji Anodiny i Millera okazały się BZDURĄ!!! Pana wiara,że nie było ZAMACHU jest oparta na słabych przesłankach i nie będę tu udowadniał, ze ten zamach był, bo Gazeta Polska Codziennie, ujawniła, ze prokuratura dostała zdjęcia i dokumenty od USA a "komisja Millera" przerobiła dwa wybuchy na ośrodki pożarów, których nie bylo!!! Pana propozycja o rezygnacji A. Macierewicza jest jawną ZDRADĄ ideałów i nadzieji, o które walczyło tysiące polaków i wielu zginęło!!! Ten człowiek ciągle ryzykuje życiem, a ok 20 osób zostało ZAMORDOWANYCH po tragedii smoleńskiej i A. Macierewicz jest jednym z nielicznych PNP:"PRAWDZIWYCH NIEPRZEKUPNYCH PATRIOTÓW", i tylko on mógł stanąć na czele komisji do likwidacji WSI, tej bandy złodzieji i zdrajców POLSKI!!! Uważam pański tekst za prowokację i zdradę, bo A. Macierewicz powinien dokończyć prace komisji i sporządzić raport końcowy!!! Przy tej okazji pozdrawiam PATRIOTĘ ANTONIEGO MACIEREWICZA, i zyczę Mu, aby obronił się przed parszywymi oskażeniami wrogów POLSKI, bo prokurawtura szykuje następną akcję!!!
 • @Skanderbeg 10:25:40
  A pan Piętak to niby nie rewolucjonista, tylko spokojny, konserwatywny polityk, dbający o polską rację stanu?
 • a to ci PĘTAK z tego Piętaka...
  .
  "Wszystko w tragedii smoleńskiej wskazuje na zamach: miejsce, czas, obecność na pokładzie samolotu śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego przeciwnika imperialnych zakusów Rosji, rządy KGB na Kremlu, nasza narodowa powstańcza martyrologia"

  versus

  "Nie zabieraj w tej sprawie głosu, po ostatniej WPADCE [!] związanej z artykułem w dzienniku „Rzeczpospolita”, powinnieneś natychmiast podać się do dymisji."


  Himalaje Hipokryzji.
  Himalaje Manipulacji.

  Słowniczek Pętaka:
  "wpadka" - kłamstwa prok***atury, która usiłowała przykryć to, że detektory w Smoleńsku na wyświetlaczach pokazały TROTYL

  Przypomnę tylko Nowoekranowcom:
  http://demostenes.nowyekran.pl/post/44918,slady-materialow-wybuchowych-na-ciele-zbigniewa-wassermanna


  nic mnie nie obchodzi, jakie Pętak miał kiedyś zasługi - niniejszym wszystkie je przekreślił
  takiemu Pętakowi - to wypada tylko splunąć przed buty
 • PiS to już historia, partia zakleszczona w sobie
  PiS nie realizuje podstawowych zadań partii, kreowania nowych twarzy, twarzy rozpoznawalnych w społeczeństwie a to doprowadzi do jej agonii. Jarosław Kaczyński najmłodszy już nie jest, ma za sobą silny negatywny elektorat i 6 czy 7 przegranych kolejnych wyborów.

  Tragedia dla PiS jako partii jaką niewątpliwie była katastrofa pod Smoleńskiem spowodowała, że PiS utracił wiele osób rozpoznawalnych mogących sięgnąć po najwyższe stanowiska. Po takiej tragedii partia powinna odradzać się, tworzyć nowe twarze określane niekiedy lokomotywami wyborczymi. Jarosław Kaczyński zadziałał odwrotnie, wręcz PiS nie tworzył twarzy a je tracił, odejście ludzi do PJN, później, znacznie boleśniejsze dla PiS SP. Ziobro przy wsparciu PiS miał szanse stanąć w wyborach prezydenckich jak równy z równym i myślę, że z lepszymi wynikami niż dziś Kaczyński.
  Dziś w PiS nie ma ludzi, których można wskazać jako potencjalne kandydatury na wyższe stanowiska. Kaczyński wszystkich nie obsadzi, Macierewicz kojarzony jest tylko ze Smoleńskiem i niczym innym. Hofman, Błaszczak to ludzie których nikt poważnie nie potraktuje, w później.... pustka, nic.
  Prof. Gliński, PiS budował wokół niego atmosferę gdy już padło nazwisko atmosfera zamieniła się w wielki znak zapytania. Kim on jest? Nawet w rządzie fachowców premier musi być politykiem, bo to on musi układać się z innymi politykami. Jakie szanse ma konstruktywne wotum nieufności? SP jego nie poprze, bo ma własnego, lepszego kandydata. SLD, RP chyba nie ma co pytać. Więc jakie szanse ma ta kandydatura? Okrągłe i duże "0".

  Im szybciej prawica zrozumie, że czas budować ją od początku, tym szybciej zakończą się rządy PO. A jak na razie widać czeka nas rząd Tuska do końca kadencji, a później pewnie znów wygrają "siły ciemności" jak to mawia Jarosław Kaczyński.
 • @O.R.K.S. 10:29:12
  Kto się urodził pętakiem, ten Piętakiem nie umrze. Pzdr
 • @Skanderbeg 10:42:33
  Kłótnie dawnych KORO-wców mnie w ogóle nie interesują.

  Ponieważ bez względu na to, czy przy władzy będzie pan Macierewicz, czy pan Piętak i tak w Polsce dzięki nim wprowadzą 2 nr PESEL, kontrolę biometryczną, chipy, nowoczesną kontrolę i system fotoradarów na polskich drogach, a nasze polskie wojsko poślą na kolejną wojnę, wprowadzą nam w Polsce euro, a z nas będa chcieli uczynić we własnym kraju jeszcze lepszych i posłuszniejszych niewolników.

  Dla mnie pan Piętak jest tak samo wiarygodny, jak pan Macierewicz, z tą różnicą, że pan Macierewicz, nie mając przy tym żadnych dowodów, może mieć rację co do katastrofy smoleńskiej, zresztą tak jak pan Piętak, tylko akurat pan Piotr twierdzi zupełnie inaczej o tym wydarzeniu.

  Jednak jeden i drugi opierają się przy tej okazji na raporcie MAKU i na raporcie Millera, jednak to pan Macierewicz może mieć rację w tym, że pod Smoleńskiejm 10-04-2010 roku był zamach. :)))))

  KORO-wcy tą strategią posługują się od zawsze, oni są i w opozycji i w rządzie, muszą być wszędzie i po prawej stronie i po lewej, a my jak zwykle pomiędzy młotem a kowadłem.

  Chciałbym, żebymśmy już w ich wewnętrznych "kłótniach i sporach" jednak nie uczestniczyli.

  Jaka to róznica dla nas, czy nas będa zniewalać z ustami pełnymi frazesów o polskiej wolności i patriotyzmie, czy z tym, że Polska jest już nikomu do niczego nie potrzebna?
 • @lancelot 11:03:48
  .
  AMEN
 • @koniecPOLSKI 11:14:51
  Ci sami? To znaczy kto konkretnie, przecież korzenie polityczne pana Piętaka i pana Macierewicza są identyczne. :)))))

  Czy tak czy inaczej i tak pana ogolą na łyso, to taki sam spór, jak ten pomiędzy Tatarem a Kozakiem, czy będzie pan miał swoją głowę goloną czy styrzyżoną, i tak na koniec będzie pan łysy. :)))))
 • Sądziłem, że ta sprzedajna, zakłamana, bolszewicka gnida zamilknie na zawsze, po poprzednich kompromitacjach - a tu widać, nie!
  Ale co się dziwić, skoro nie widzi nawet tego, jak sam się przyznaje, że jak większość wiernych uczniów Adama Michnika, ma zlasowany mózg.
  Piotr Piętak powinien stanowić ostrzeżenie dla wszystkich normalnych ludzi, jakie szkody może wyrządzić w głowie bezrefleksyjne zawierzenie kłamliwej ideologii Adama Michnika i wieloletnim kłamstwom jego organu prasowego ...
 • Prawdziwa opozycja do komunistów leży w ziemi lub
  na dnie Wisły lub przymiera głodem. Opozycja wtedy działająca czyli Wałęsa, Kaczyński, Tusk, Macierewicz-paranoik i inni widoczni w telewizorze to tylko cyngle odgrywający kiedy trzeba opozycję.

  Jeszcze parę lat temu bezgranicznie wierzyłem Kaczyńskiemu i Macierewiczowi - teraz w mojej hierarchii autorytetów są oni bez mała na samym dnie czyli tylko ciut wyżej od reszty bandy okrągłostołowej.
 • Palenie teczek jako właściwa kwalifikacja do pracy w prawicowym rządzie,
  cyt.:

  „Twoje heroiczne zmagania i trochę żałowałem, że nie ma mnie w kraju i że nie pracuje z Tobą. Gdybym pracował to teczki Moczulskiego i Chrzanowskiego wrzuciłbym do pieca. Zniszczyłbym teczki prezesów partii, które wchodziły w skład rządu premiera Olszewskiego albo go wspierały.”

  Jak to było: jak Pan Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera?
  Szczęść Boże
 • zły list
  Nie wiem kim jest naprawdę Piotr Pętak.Zgadzam się z większością tez zawartych w liście.Nie mogę tylko pojąć dlaczego odradza on dochodzenie do prawdy w sprawie zamachu smoleńskiego i dlaczego ma o to pretensje do Antoniego Macierewicza.Niezrozumiała jest również teza aby nie wymieniać starych komunistyczno-ubeckich kadr w resortach rządowych.Nawoływanie do niszczenia ubeckich teczek agentów SB typu Chrzanowskiego czy też Moczulskiego to całkowite nieporozumienie mogące wskazywać na to skąd wyrastają Panu Pętakowi nogi.Pan Pętak z tego co jest wiadome nadużywa alkoholu i starał się ostatnio o specjalną emeryturę i to jest chyba prawdziwa przyczyna jego wystąpień.Osoba ta wskazuje jednocześnie na to jak fatalna była polityka kadrowa PIS.Przecież osobnik ten był w rządzie Kaczyńskiego wiceministrem MSWiA podobnie zresztą jak za komuny w okresie Moczara jego ojciec.
 • A co do Antoniego Maciarewicza
  to może dlatego się wpienia na dr Pawła Przywarę (FYM z salon24.pl), bo doskonale wie, że nie było żadnej katastrofy?

  Nie tak dawno wszak wyszło na jaw, że prezydent ma równo obcięte nogi pod kolanami i prawą rękę przed łokciem, co przy zachowaniu nienaruszonej reszty ciała wygląda nieciekawie, bo wskazuje, że zrobili mu to celowo a nie w żadnej tam "katastrofie".
  Z fizycznego i medycznego punktu widzenia takie obrażenia przy tak dobrym zachowaniu resztek ciała w sugerowanej "katastrofie" gdzie z samolotu zostały połamane skrzydła i silniki jest niemożliwe. NIEMOŻLIWE!

  Co więcej, to wygląda to na czytelny przekaz: ten pan nigdzie już chodził nie będzie i niczego już nie podpisze. Inne zwłoki posiadają również dziwne cechy, ale nie będę już o tym pisał.

  Tak, więc co do Antoniego Maciarewicza to dr Paweł Przywara (FYM) może mieć rację w tym, co pisał o Maciarewiczu zaś najbliższym prawdy jest absolwent MEiL PW, p. mgr inż. Krzysztof Cierpisz,
  Szczęść Boże
 • @Płk Kufel 11:34:27
  Panie Pułkowniku Kochany i Szanowany,
  Mój ojciec był wieministrem w rządzie komunistów - czy trolle PiS -u maja
  juz nie po koleji w głowie?
 • Antek & Pietrek
  Zam Macierewicza osobiście od 88 roku, wcześniej tylko z słyszenia, że kręci się wokół Ursusa, od 79 roku włączyłem się w kolportaż materiałów WZZ na terenie Ursusa (choć byłem mało świadomy to co robię), pamiętam, że był w tych materiałach ,,Głos". Muszę przyznać, że nigdy Macierewiczowi nie ufałem, pomimo, że często na początku lat 90 - tych spotykałem się z nim, nawet przyjeżdżał do mnie do domu sam lub z byłym V-ce MSW Andrzejem Zaleskim. Nigdy nie wiedziałem o co chodzi Macierewiczowi w polityce. Gdy wszedł do sejmu z listy AWS i poparł Rząd WAS - UW, byłem w szoku, że popiera Rząd z Balcerowiczem na czele i czarną postacią Buzkiem, następnie był przeciwny odwołaniu MSP Wąsacza z urzędu, za chwile patrzę, że szefem Poczty Polskiej został człowiek Macierewicza, który został zatrzymany pod zarzutem współpracy z mafią paliwową, że ten AWS był finansowany przez mafię paliwową. Wtedy zrozumiałem, że Macierewicz gra na kilku fortepianach.
  Gdy tworzyłem LPR w Ursusie i gdy już była gotowa lista wyborcza LPR, za AM i Janem Olszewskim mocno wstawił się OTR i jego przyboczny Sulatycki i od tego uzależniali poparcie w RM dla LPR w wyborach. Zgodziliśmy się się na taki układ, ale AM rozpoczął z nami wielodniowe debaty co do kształtu listy wyborczej, walczył o swoich ludzi ostro. Gdy w pewnym zakresie został zaspokojony i dostaliśmy si.ę do sejmu, AM zaczął od razu systemowo rozbijać Klub Parlamentarny LPR, chciał wszystko, chciał mieć pełną kontrolę w LPR. Traciliśmy mnóstwo czasu na te jałowe dyskusje, aż oczywiście AM z grupą swoich ludzi dokonał rozłamu w LPR. Zawsze podczas dyskusji w parlamencie podkreślał kluczową rolę USA w polityce polskiej a NATO uważał za coś zbawiennego dla systemu obronności Polski, popierał udział Polski w wojnie w Iraku i Afganistanie, którą wypowiedzieli Kwaśniewski wraz z Kaczyńskimi. Za czasów rządu J. Kaczyńskiego został min. szefem SKW, a szefem MON został śp. A. Szczygło, ja byłem czł. S-KON ostro krytykowałem Szczygło za zgodę jego na udział żołnierzy Polskich w defiladzie w Paryżu z okazji rocznicy rewolucji francuskiej. Macierewicz dzwonił do mnie bym przestał krytykować Szczygło, zaprosił mnie do siedziby SKW, tam rozpoznałem wiele twarzy działaczy Solidarności, którzy przeszli do służby w SKW, a wcześnie prawdopodobnie byli agentami WSI. Dyskutowałem z AM ponad dwie godziny, naświetlałem mu mechanizmy rozkradania Polski, on zapisywał to wszystko na serwetkach, przekazałem mu materiał dotyczący ITI i TVN-u oraz informacje o prezesie ITI Kostrzewie. Dużo rozmawialiśmy o Sikorskim, ja mu mówię, że sprzedaż PZL Mielec to skandal a za sprzedażą Mielca stoi Sikorski i on to powinien zbadać i zawiadomić prokuraturę. Macierewicz napisał mi na serwetce, że Sikorski to został przejęty w Afganistanie przez wywiad sowiecki i gra na rzecz kilku wywiadów. Ale oczywiście AM zbabrał te sprawy, nie wiem czy nie celowo.
  Teraz działa na rzecz wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, ale tak bada, że wzmacnia tym swoich przeciwników, ponieważ jak dotychczas nie przedstawił jego zespół żadnych wiarygodnych materiałów, analiz, które były by podpisanymi oryginałami. Są tylko hasła, takie prymitywne, które łatwo można zbić. Brak kompletnego obiektywizmu, wiedzy, stawia go w roli pajaca, a nie wiarygodnego polityka. To bardzo szkodzi Polsce takie postępowanie. Zoologiczna nienawiść do Rosji może mieć odwrotny skutek, ponieważ tak jak pisze P.Piętak, AM jest łatwym celem dla propagandy Rosjan i nie tylko, ale przede wszystkim dla tych co mają mld$, które zrabowali Rosji i uciekli na zachód i do Izraela, gdzie prowadzą wojnę medialną z Putinem i wykorzystują do tego kilku wpływowych dziennikarzy Polskich oraz znanego prokuratora. KP PIS ma tylu posłów i powinien każdy ruch prokuratury Polskiej kontrolować, składać wnioski, być wyjątkowo czujnym w śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej, a nie być pionkami w grze tzw, ,,zachodu i wschodu". ,,Gwiazdą" jego zespołu jest jego zastępca Piotrowicz z Krosna, to były ,,czerwony" prokurator, służył wiernie komunie a teraz antyrosyjski śledczy!!!
  Jest rzeczą straszną jaki kit sprzedaje się w Radio Maryja n/t katastrofy smoleńskiej, tak bardzo zacnym ludziom wmawia się, że nie wolno słuchać innego radia, czytać innych gazet oprócz ND, oglądać innej TV niż TVT, to nic innego jak tworzenie sekty. W mojej rodzinie płacą na RM, słuchają i ciągle mnie pytają czy to, czy tamto to prawda, ponieważ ktoś na siłę wciska im pięść do buzi. To jest obrzydliwe, że starszych ludzi tak brutalnie oszukuje się w RM przez takich krętaczy jak A. Macierewicz i jemu podobni pisuarowcy.
  Nakreślam biografię AM, ponieważ ta osoba ciągle coś burzy, ciągle w coś gra, aż staje się to podejrzane co do wiarygodności jego w ataku na Rosjan.
  Panie Piotrze, co do ostatniej nadziei (pis) to się nie zgadzam, ponieważ nie może polityk nic zrobić jak jest niewolnikiem diabła.
  Pozdrowienia
 • KOR
  Kto zaczyna od sztamy z żydokomunomasonerioagenturą, to traci na zawsze wiarygodność. Nie taki powinien być KOR.

  Macierewicz to tajemnicza, niejednoznaczna postać. Mam skojarzenie z Retingerem.
 • @Skanderbeg - Po co się ośmieszasz, swoimi kłamstwami i niewiedzą?
  "To z jego kręgu wyszło promowanie rzekomych wielkich zasług prezesa z okresu stanu wojennego. Kaczyński się kompletnie ośmieszył.. Próbuje pozować na bohatera, a nie zrobił nic. ..."

  ---> Plujesz co najmniej jak Niesiołowski, Wrzodak czy Piętak ... - równaj dalej! :)
 • jaka wpadka, jaki artykuł?
  O czym pan pisze?
  TNT=TNT
 • @Marek Kajdas 12:26:14
  Niejednoznaczność jest cechą całej "naszej" klasy politycznej.

  Józef Retinger to gracz z pierwszej, światowej półki. Poziom Macierewicza wystarcza na krajowe podwórko.

  Obaj lożowi.
 • @Skanderbeg 12:56:11
  Miałeś spadać na portal GÓWNOPRAWDA , i jak widać , dalej pisze swoje wypociny bez sensu, podobnie jak Wrzodak i Piętak!!! Jak widać, napisałemPRAWDĘ, bo nikt nie podważył i nie skrytykował moich tez!!!
  To jest portal dla ludzi powaznych i piszących z sensem i mających argumenty, anie dla oszołomów i lemingów, którzy są nasłani przez hojnie opłacanych "doradców od PR" ryżego matoła i mają za zadanie pluć, mącić i skłócać ludzi!!! Takie numery na NE nie przejdą, bo syf i kłamstwo zawsze wyjdzie na wierzch!!!
 • @Skanderbeg - Wy, bolszewicy, zawsze zakłamywaliście naszą polską historię!
  "Nawet nie znasz biografii swojego guru (Jarosława) i swojego bożka Lecha."

  ---> Nawet nie mam zamiaru polemizować z wygadywanymi przez ciebie bzdurami a raczej ze zwykłym pluciem - niczym Niesiołowski, Wrzodak, Piętak lub Frasyniuk. Kłamstwa tych panów są aż nadto widoczne i aż nadto są znane przyczyny dlaczego tak się upodlili - to brudne sumienia!

  PS. Przepraszam za użycie obcego dla was słowa: "sumienie".
  Z tych samych powodów nie należy używać przy was równie nieznanych wam pojęć, jak honor, uczciwość, prawdomówność ...
  Ale od czego jest wujek Google! Zacznijcie od niego. :)
 • @koniecPOLSKI 13:12:23
  "Jak to było z Naimskim i Macierewiczem ,nie wiem.Głowy nie dam ale nie ma żadnych oczywistych przesłanek by Ich negować. Macierewicz nie musi i nie ma czego się wstydzić ,jak na razie, wprost przeciwnie."

  ---> Piętak, pisząc to:
  "Bowiem Ojcami Komandosów czyli lewicy laickiej byli Stalinowcy, którzy po 1956 r. zmienili się – lub udawali, że się zmieniają – w demokratów rzecz jasna socjalistycznych."

  przyznał, że duchowi Ojcowie Adama Michnika, Karola Modzelewskiego, Jana Grossa ..., to zwykli Stalinowcy - nic więcej nie trzeba dodawać, by zrozumieć haniebne zachowania tych osób wobec Polski i Polaków
  No i Piętak sam się przyznał, że też uległ michnikologii stosowanej, polegającej głównie na szkalowaniu Polaków, polskiej historii, tradycji a gloryfikowaniu nkwudzistów i kagiebistów z Kremla.

  Pozdrawiam
 • AGENT-PĘTAK ????:))) CZY POŻYTECZNY DEBIL ??:))))))))))
  .
  Piotr Piętak:
  "...... Zamach staje się – chociaż żadnych przekonywujacych dowodów na
  to nie ma, są tylko nieudolne działania polskich urzedników – nową tożsamością PiS –u.

  Szalejesz. Kto nie wierzy w zamach, jest wrogiem Polski. Kto nie wierzy
  w zamach jest agentem Rosji. Kto nie wierzy w zamach nie jest Polakiem.
  I Putin słuchając Twoich przemówień zaciera dłonie z radości: wykańczamy
  Polaków ich własnymi rękami. Dlaczego Antku, słuchając Ciebie mam

  wrażenie , ze jesteś kukiełką pociąganą za sznurki przez prezydenta Rosji?
  Twoje absolutne przekonanie, ze tragedia smoleńska była zamachem dzieli
  coraz bardziej naszych rodaków, wykopuje rów pomiedzy nami.

  Im głośniej mówisz o zamach tym Polska staje się słabsza czyli bardziej
  podzielona. Kiedy ukazuje się artykuł w „Rzeczpospolitej”, który na
  pierwszy rzut oka jest sprytna manipulacja zachowujesz się jak amator a
  nie polityk, dajesz się prowokować jak dziecko,. Czy straciłeś do reszty
  zdrowy rozsadek ? .........."
  ============================================

  Nasuwa się pytanie czy te paszkwilne idiotyzmy napisał agent

  czy chory, pożyteczny idiota ???:)))))

  Przecież to nie Macierewicz ale setki neutralnych politycznie naukowców,

  i światowej klasy specjalistów przedstawiło twarde dowody na zamach !!!

  Nawet POkuratura w końcu pękła bo nie mogła dłużej załgiwać wykrycia

  wielkiej iloźci TNT przez Polskich Ekspertów na wraku Tu-154M !!!

  I POtwierdziła wykrycie trotylu na wraku Tu-154M !!!

  Od samego POczątku ruskie i POlszewicy

  perfidnie mataczą, łżą w żywe oczy i brutalnie niszczą dowody zbrodni -

  do tego Matoł bierze bardzo mocno do siebie ogólnie sformułowane

  oskarżenia o zabójstwo na Wielkim Polskim Prezydencie i 95 Polakach !!!


  Przecież niepodważalnym faktem jest, że setki specjalistów, ekspertów i

  naukowców z całego świata, zgromadziło przez 2,5 roku mnóstwo

  twardych, technicznych niepodważalnych dowodów na zamach !!!

  Wśród nich m.in. takie niepodważalne, twarde dowody jak:


  - dane z komputerów AMERYKAŃSKICH systemów
  TAWS i FMS, które zostały odczytane przez AMERYKAŃSKIEGO
  producenta firmę "UNIVERSAL AVIONICS" - Na podstawie tych danych
  eksperci obliczyli prawdziwą trajektorię ostatnich sekund lotu Tu-154M
  oraz ustalili przyspieszenia/obciążenia dowodząc tym 2-ch wybuchów.

  - zeznania 58 świadków, którzy albo widzieli i słyszeli albo słyszeli
  albo widzieli dwa wybuchy na Tu-154M

  - setki zdjęć rozerwanych części samolotu i ciał ludzkich na podstawie
  których eksperci byli w stanie ustalić siły rozrywające ich dwa epicentra
  a w konsekwencji dowieść eksplozji spowodowanej przez osoby trzecie.

  - Badania chemicznie wykonane w USA na szczątkach pasu bezpieczeństwa,
  które stwierdziły ślady materiału wybuchowego TNT

  oraz badania polskich prokuratorów na wraku Tu-154M, stwierdzające
  istnienie w nim trotylu i nitrogliceryny i to w wielkich ilościach !!!!!

  itd. itd.
 • dobrze napisane!
  "Szalejesz. Kto nie wierzy w zamach, jest wrogiem Polski. Kto nie wierzy w zamach jest agentem Rosji. Kto nie wierzy w zamach nie jest Polakiem. I Putin słuchając Twoich przemówień zaciera dłonie z radości: wykańczamy Polaków ich własnymi rękami. Dlaczego Antku, słuchając Ciebie mam wrażenie , ze jesteś kukiełką pociąganą za sznurki przez prezydenta Rosji? Twoje absolutne przekonanie, ze tragedia smoleńska była zamachem dzieli coraz bardziej naszych rodaków, wykopuje rów pomiedzy nami".
 • @Zbigniew-Grzymski 13:56:06
  "... Przecież to nie Macierewicz ale setki neutralnych politycznie naukowców, ..."

  ---> Agenci i kapusie takich oczywistych prawd nie przyjmują do wiadomości.

  Pozdrawiam
  Zdrowia Pomyślności w Nowym Roku
 • Panie Pietak ... Czeka Pan na specjalna rentę?
  Prawda to co ktoś tu pisze?
 • @Skanderbeg 10:21:00
  Chyba Waszmość ma złe doświadczenia w związku z manipulowaniem przez Macierewicza przy listach wyborczych:)
 • @Marek Kajdas 12:26:14 - ŻYDOKOMUNOMASONERIOAGENCI TO PRZECIEŻ SOWIECI !!:)))
  .
  Marek Kajdas:
  "KOR
  Kto zaczyna od sztamy z żydokomunomasonerioagenturą, to traci na zawsze
  wiarygodność. Nie taki powinien być KOR.
  Macierewicz to tajemnicza, niejednoznaczna postać. Mam skojarzenie z
  Retingerem."
  =========================================

  Tawariszczu Kajdasov :))) nie obrażajcie żydokomunomasonerioagentury :))

  nie zapominajcie, że sowiecki agent Retinger podobnie jak i wasz

  chlebodawca kagebista putinokio też do niej należał :))

  http://www.yalibnan.com/wp-content/uploads/2012/06/putin-in-israel1-300x216.jpg
 • @OHV 14:32:43
  ...bardzo dziwnych rzeczy się tutaj dowiedziałem. Trzeba mi będzie to wszystko poukładać w głowie, czyli w niczym. Pozdrawiam prawomówiących.
 • @Wrzodak Z. 12:06:45
  Nie rozumiem Waćpana zupełnie.
  Skoro Macierewicz to taki rozrabiaka, a PISu Waszmość nienawidzi, nazywając ich pisuarowcami, zatem powinien być zachwycony z obecności Macierewicza w PISie i ostro krytykować 'dziwne treści' zawarte w liście P.Piętaka.
 • @kanton 14:38:23
  Komentarz do którego sie odnosisz jest poniżej, zmieniłem w nim jedno słowo.
  Natomiast nie jestem ani trochę zdziwiony treściami autorstwa P.Pietaka, jak i byłych LPRowców w komentarzach, czyli partii do której nie miałem zaufania, ale takich ich własnie sobie wyobrażałem:)

  Mam nadzieję, że w Ruchu Narodowym nie będzie ani jednego z nich, że będzie to zaczyn z młodych, ideowych oraz świeżych ludzi.
 • @Wrzodak Z. 12:06:45
  "Teraz działa na rzecz wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, ale tak bada, że wzmacnia tym swoich przeciwników, ponieważ jak dotychczas nie przedstawił jego zespół żadnych wiarygodnych materiałów, analiz, które były by podpisanymi oryginałami."
  ______________________________________

  Pomieszanie z poplataniem.
  1. Oryginały? Chyba kierunek własciwy to Tusk, Komorowski, PO ale i Kreml
  2. "Tak bada, ze wzmacnia swoich przeciwników' to tylko żenujący chwyt polityczny jego przeciwników skierowany do Kaczyńskiego, ale i innych pomniejszych głuptasków.
  Idac tym tokiem rozumowania: nie powinien badać!

  No własnie... Przeciez wszystko jest wyjaśnione, nie powinno sie badać, a co za tym idzie, jak sugerują liczni komentatorzy i doradcy, powinno się ścigac prawnie tych, którzy chcą zajmowac się tą sprawą, oczywiscie z oskarżenia o znieważanie konstytucyjnych organów państwa poprzez fałszywe oskarżanie ich o ...wiadomo co.
  Doradzają też, by skierowywac ich na badania psychiatryczne.
 • @OHV 14:50:50
  .
  OHV :
  "..........Natomiast nie jestem ani trochę zdziwiony treściami autorstwa
  P.Pietaka, jak i byłych LPRowców w komentarzach, czyli partii do której
  nie miałem zaufania, ale takich ich własnie sobie wyobrażałem:)

  Mam nadzieję, że w Ruchu Narodowym nie będzie ani jednego z nich, że
  będzie to zaczyn z młodych, ideowych oraz świeżych ludzi."
  ==============================================

  Cytat:"Mam nadzieję, że w Ruchu Narodowym nie będzie ani jednego z nich"


  To są niestety płonne nadzieje, bo sterowana z kremla wsiowa żydo-komuna

  z pomocą podstawionych "narodowych patriotów" wychodzi ze skóry

  aby "przechwycić" nowopowstający "Polski Ruch Narodowy" podobnie

  jak kiedyś przechwycili PSL czy z pomocą KPN "skanalizowali"

  polskich narodowców.
 • @Piotr Piętak 11:43:19
  Wielce Czcigodny Panie Piotrze Piętaku chciałbym sprostować i przeprosić Pana i Pana tatusia, że wpisałem, że był on wiceministrem resortu MSW za czasów Moczara.Chodziło mi o to,że w latach 1971 do 1974 wiceministrem tego resortu był ubecki zbrodniarz i kanalia niejaki Henryk Piętek.Obserwując politykę kadrową w resorcie MSW i nie znając bliżej Pana ze względu na podobieństwo nazwisk z w/w Piętkiem wydawało mi się naturalne, że został Pan wiceministrem z racji uprzedniej pozycji w resorcie Pana tatusia tegoż Piętka.Okazało się że się myliłem za co niniejszym przepraszam.W pozostałej części wpisu pozostaję przy swoim zdaniu.Co do polityki kadrowej PIS na pewno zna Pan historię zbrodniarza sądowego Romana Kryże i jego syna Andrzeja Kryże-wiceministra w resorcie sprawiedliwości za czasów PIS.Stąd wydawało mi się naturalne dziedziczenie stanowisk przez tzw. ubeckie dynastie.
 • Z całym szacunkiem,ale coś tu śmierdzi.
  Jeżeli autor osobiście zna Antoniego Macierewicza, to niech wylewa swoje żale twarzą w twarz,a nie angażuje w to pół Polski.Publiczne portretowanie dawnego kolegi w świetle Jego sukcesów lub błędów, może mieć jedynie znamiona prowokacji.
  Wyskoczył Pan z tymi rewelacjami jak Tusk z rzekomymi sukcesami.Najpierw musi Pan udowodnić własną wiarygodność, by podważać wiarygodność innych,sama, nawet najbardziej kryształowa przeszłość, dziś znaczy nic."Dziwność" postaci Macierewicza absolutnie nie może przekreślać Jego dorobku związanego z likwidacją WSI czy Smoleńskiem.Przykładów zeszmacenia się wczorajszych autorytetów jest zbyt dużo.Mimo wszystko pozdrawiam i życzę wielu innych odkrywczych tekstów,może ktoś da się złapać.
 • @Bibrus 15:16:00
  .
  Bibrus:
  "........"Dziwność" postaci Macierewicza absolutnie nie może przekreślać
  Jego dorobku związanego z likwidacją WSI czy Smoleńskiem........."
  ==================================================

  "Dziwność" postaci Macierewicza - to efekt nachalnej, gigantycznej

  propagandy wsiowo-esbeckiego medialnego przemysłu sterowanego

  z kremla !!!

  POdobnie było z "żołnierzami wyklętymi", mordowanymi za bohaterską

  walkę o Wolną Polskę a potem obrzucanymi przez 40 lat ruso-żydo-

  komunistycznym błotem. Jeszcze w latach 90-tych słychać było

  salonowo-GW-niane paszkwilne "argumenty" typu "ale przecież to byli

  zbrodniarze" !!!!!!
 • @1normalnyczlowiek 14:03:24
  Słuchaj, jeżeli nie wycofasz swoich wpisów posądzających kogoś o współpracę z obcymi, to podam cię do sądu, dla policji to pięć minut i dowiedzą się tchórzu dla kogo pracujesz .
 • @Zbigniew-Grzymski 14:59:07
  Ty człowieku i ruch narodowy, a Kalsteinów na świeczniku chcesz mieć, a może i Szechtera, wy podszyci wiatrem ,,patrioci".
 • @koniecPOLSKI 14:30:06
  Wypowiedziałem się tu raz, więcej pod tym tekstem wypowiadać się nie zamierzałem, ale zostałem zmusZony przez pewnego małego człowieczka.
  Więc panie koniecPOLSKI, proszę o przedstawienie dowodu, że jestem funkcjonariuszem czegokolwiek. Proszę o dowód jeśli Pan go nie przedstawi to oświadczam, że jest pan jak stara przekupa z bazaru, co kłapie jadaczką co mu ślina na język przyniesie, bez żadnych podstaw.

  Oświadczam, że nie jestem i nie byłem nigdy żadnym funkcjonariuszem niczego, wypowiadam co myślę i zresztą nie jestem odosobniony w swych ocenach wśród Polaków i każdemu kto bez dowodów będzie twierdził inaczej powiem również, że kłapie jadaczką jak pan koniecPOLSKI. Zaś panu oświadczam, Polak może się mylić, lecz jeśli kogoś oczerni bez dowodów to włazi pod ławę oświadczając "Łgałem jak pies" i odszczekuje.

  OŚWIADCZAM, co poniżej:
  Panie koniecPOLSKI łże Pan jak pies, ława czeka, okaże się pan Polakiem, czy człowiekiem bez honoru, niegodnym, by nawet go płazem potraktować.
 • @t-rex 15:34:04
  Przeczytaj wpis Z. Grzymskiego , bo widać, że nie masz wiedzy na temat tragedii smoleńskiej i daltego piszesz bzdury!!!
 • @Wrzodak Z. 16:06:48
  Nie strasz nie strasz, bo się ZESRASZ, poniał???
 • @Skanderbeg 12:56:11
  Znamy biografię naszych "bożków", czujemy też smród SB czytając twoje wypociny. Możesz powiedzieć po jaką cholerę tu się plączesz? Kup sobie NIE, wyciągnij stare numery W Służbie Narodu i generalnie zajmij się swoimi sprawami, chyba, że jesteś w pracy. Ale skoro tak, to awansu nie wróżę, propaganda jest nad wyraz cienka.
 • @Zawisza - Gdzie jest zapisane, że funkcjonariusz, to ten kto ma podpisaną jakąś umowę???
  "... Oświadczam, że nie jestem i nie byłem nigdy żadnym funkcjonariuszem niczego, wypowiadam co myślę i zresztą nie jestem odosobniony w swych ocenach wśród Polaków ..."

  ---> Oświadczać, to ty sobie możesz - tak jak i każdy z nas, piszących w internecie, zresztą!
  Tu, w Internecie, nie są istotne twoje papiery, dyplomy, stopnie naukowe ...! Tu NIE JESTEŚ tym za kogo się podajesz, ale jesteś tym za kogo cię mają inni, na podstawie twoich wypowiedzi! Tak więc, jeśli np. nagminnie bronisz, komuchów, bolszewików, kapusiów ... to stajesz się funkcjonariuszem tych, za którymi obstajesz - i to bez względu na to czy używasz argumentów merytorycznych czy propagandowych!
  A jeśli ci się to nie podoba, to uciekaj do realu, do realnych redakcji, instytucji ..., które wydadzą ci odpowiednie certyfikaty, na podstawie dokumentów, które im dostarczysz i wtedy będziesz mógł tam - tylko tam - uchodzić za tego za którego się podajesz.
 • @1normalnyczlowiek 17:07:39
  Pardon ale to co pan proponuje to wycie wilków do księżyca nad trupem
  łosia -albo okładanie się "ludzi" z książki Londona "Przed Adamem"
 • @Wrzodak Z. - O! Widzę, że Wrzodak, to także współpracownik policji!
  "... jeżeli nie wycofasz swoich wpisów posądzających kogoś o współpracę z obcymi, to podam cię do sądu, dla policji to pięć minut i dowiedzą się tchórzu dla kogo pracujesz ..."

  ---> Popatrzcie! Ja nie wiedziałem, że dla policji takie ustalenia, to "pięć minut" - a pan Wrzodak wie!
  O takich szczegółach może wiedzieć tylko ten kto dobrze zna ich sposób funkcjonowania a więc taki, kto u nich często gości a oni - jak swojemu współpracownikowi, któremu ufają - pokazują kulisy swojej pracy.
  Pamiętam jak Lech Wałęsa w wielu sytuacjach, gdy miał się wytłumaczyć ze swoich dziwnych zachowań, wielokrotnie powoływał się na to, co zrobili lub mogli zrobić (z nim lub z jakimiś dokumentami) milicjanci, funkcjonariusze SB ... Wtedy też zastanawiałem się, skąd mógł on tak szczegółowo wiedzieć, co i jak mogą tamci zrobić. Przecież żaden zwykły człowiek nie miał o tym pojęcia - nawet jeśli mu się zdarzało być tam wzywanym!!!!

  Aha! A co do tej "współpracy z obcymi", to wycofam się ...
  ... jeśli oświadczy pan, panie Wrzodak, że Putin i reszta kagiebistów z Kremla , to nie są dla pana obcy ludzie!
 • @Piotr Piętak - Jest wprost odwrotnie!
  "... to co pan proponuje to wycie wilków do księżyca nad trupem
  łosia ..."

  ---> Ależ ja niczego nie proponuję, lecz jedynie przypominam, że każdy jest tym kim jest a nie tym za kogo się podaje.
  Oczywiście, do rozstrzygnięcia w tym momencie, jest także problem, czy ktoś kto ma dyplom piekarza a nie umie piec chleba, jest tym piekarzem, czy lekarz z dyplomem nie umiejący leczyć jest lekarzem, czy mechanik samochodowy nie umiejący naprawiać samochodów, jest tym mechanikiem ... Dla mnie jest oczywiste, że nie jest ... a jedyne, co można w takim momencie zrobić, to sprawdzić, jak te osoby zdobyły te papierowe uprawnienia!
  Dla mnie nie ma żadnego znaczenia - a właściwie to ma, ale już w zupełnie innej kategorii, bo zahaczającej o "kryminał" - że na przykład taki Donald Tusk czy Bronisław Komorowski podają się za historyków a nawet legitymują się takim wykształceniem. Dla mnie, osoby, które fałszują historię, zakłamują wydarzenia, niszczą, szkalują ludzi zasłużonych, a do tego jeszcze usilnie starają się zniszczyć polską tradycję i wartości oraz zlikwidować nauczanie polskiej historii ... na miano historyków nie zasługują i tymi historykami według mnie nie są!
  Z kolei w Internecie, jeśli ktoś broni kapusiów, komuchów, bolszewików, esbeków, kagiebistów, kapepowców ..., to nie może podawać się za normalnego uczciwego człowieka, ceniącego wolność, suwerenność, praworządność, wolny rynek, wolną konkurencję ..., gdyż są to sprzeczne ze sobą sprawy.
 • @1normalnyczlowiek 17:07:39
  Jaką Pana zdaniem człowiek honoru ma możliwość obrony przed przekupą co miele ozorem co jej ślina na język przyniesie, przed człowiekiem działającym metodami bolszewickimi, opluć każdego, kto przeciw nam?

  Ja znam jedną, złożenie oświadczenia, że taki człowiek łże i prośba o okazanie, jakie dowody na poparcie swojej tezy posiada. Innej w internecie nie ma. Kudzi bez honoru, którzy nie potrafią dowieść tego co ględzą eliminuje się ze społeczności. Stąd czekam na to by komentator o nick koniecPOLSKI okazał się mężczyzną i na forum na którym łgał odszczekał swe łgarstwa. Innej metody w cywilizowanym świecie blogerów i komentatorów nie znam.

  Zaś nigdy nie bronię komuchów, bolszewików, nie posuwam się do bolszewickich metod cenzurowania blogów ulubionych przez pewnych zwolenników PiS na tym portalu. Ośmielam się mieć własne zdanie a to w świetle niezależnych blogerów jest chyba kwintesencją ich działania. Nie wyzywam również od bolszewików tych, którzy ze swych blogów urząd na Mysiej zrobili, którym tylko cenzura pozwala na głoszenie własnych treści.
  Zaś pan konecPOLSKI póki nie okaże się mężczyzną i nie odszczeka swoich łgarstw nie jest nikim innym niż przekupą z bazary mielącą ozorem, może być w świecie blogerów i komentatorów.
 • Piotr Pietak
  Antoni Macierewicz dazy do wyjawienia prawdy smolenskiej i nie nalezy mu w tym przeszkadzac!
  Wszelkie proby mataczenia powinny byc karane.
  Do dymisji to powinien podac sie niudolny rzad, analfabeta prezydent itp scierwo!
 • @Wrzodak Z. 16:06:48
  Łyku, po takich jak ty i tobie podobni, piętaki, etc... to moi przodkowie z Dziadkiem na konia wsiadali, a babcia do bryczki.(herbu Bończa i Rak)
 • Piotrze Piętaku, polityku amatorze i marzycielu ideologu utopijny
  Raz udało Ci się jak ślepej kurze ziarno, właśnie dzięki PiS, dostać się do prawdziwej polityki (wysokie stanowisko w MSWiA), ale to już nie wróci. Powtórzę tutaj nieco zmodyfikowany komentarz skierowany kiedyś do podobnego politycznego głupca Wrzodaka.
  Och, jaka to radość, zobaczyć wyautowanego politycznego nieudacznika, który żyje przeszłością. Jak z LPR Giertycha ...5 minut minęło, bo politycznym idiotom czasem udaje się - chwała Bogu na krótko.
  SBrona i LPR były partiami nie mającymi szans przewodzić w koalicjach, więc gdyby SBrona i LPR (podobnie jak PSL w stosunku do PO) rozumiały swoją pozycję polityczną, były lojalne i nie "podskakiwały", to koalicja PiS - SBrona - LPR rządziła by do dzisiaj. Tymczasem, Lepperowi i Giertychowi, a także chyba Piętakowi - wydawało się, że mogą pouczać i stawiać warunki. Ci dwaj zostali nawet wicepremierami, myśleli, że złapali Pana Boga za nogi, - że mogą wszystko. Nie! spadli tam, gdzie miejsce takich politycznych głupków - W POLITYCZNY NIEBYT.
  Drobna nauka; definicja polityki: jest to - SKUTECZNE DĄŻENIE DO WŁADZY I UTRZYMYWANIE JEJ. W myśl tej zasady jesteś tylko tym z tytułu tego komentarza. Dobry polityk, gdy trzeba to potrafi być pokornym i przyjąć dyktat kogoś silniejszego, aby skutecznie być przy władzy.
  Jarkowi i jego ekipie możesz tylko zazdrościć, co zresztą widać w Twoich ignoranckich paszkwilach. Nawet jeśli J. Kaczyński i A. Macierewicz nie zdobędą władzy, to mają miejsca w ławach opozycji na lata, a Tobie pozostały tylko wspomnienia i to jest sprawiedliwe. Każdemu wg kompetencji.
  Na temat Smoleńska nie zabieraj głosu, bo przynosisz wstyd środowisku inżynierów. Każdy średnio rozgarnięty znawca techniki potrafi zapoznać się z istniejącym materiałem i wyciągnąć jedyny w tej sytuacji wniosek - o najwyższym prawdopodobieństwie zamachu. Z tej powodzi technicznych: fałszerstw, zatajeń, przekręceń, przeinaczeń, itd. itp., nie ma innej możliwości. Najwyraźniej nie dorastasz do średniego poziomu.
 • Panie Petak, ten otwarty list do Macierweicza, to pana kompromitacja
  i powinien pan sie tego wstydzic. .Niestety zyje pan juz tyle lat i niczego do dzisiaj nie zrozumial.Wychodzi na to, ze nie ma znaczenia czy byl to zamach czy nie, bo i tak nikt w niego nie uwierzy, wiec mamy zamknac mordy siedziec cicho, nawet wtedy jak to pan pisze Macierewicz ponad wszelka watpliwosc przedstawi na to dowody.W takiej POlsce mamy zyc ?????? No to zyjemy przez takich jak pan i innych petakow, dla ktorych kazdy mozne nam nasrac na glowe, okrasc
 • @Krzysztof Zagozda 12:57:57
  "Niejednoznaczność jest cechą całej "naszej" klasy politycznej.

  Józef Retinger to gracz z pierwszej, światowej półki. Poziom Macierewicza wystarcza na krajowe podwórko.

  Obaj lożowi."


  Trafne - nic dodać. Ale bardzo uprzejme, jednak.
 • @Zawisza 18:08:51
  "Jaką Pana zdaniem człowiek honoru ma możliwość obrony przed przekupą co miele ozorem co jej ślina na język przyniesie, przed człowiekiem działającym metodami bolszewickimi, opluć każdego, kto przeciw nam?"

  ---> Jeśli rzeczywiście taka sytuacja ma miejsce - czyli tzw. mielenie ozorem - to nic prostszego jak takie "mielenie" za każdym razem zacytować i obalić merytorycznie. Tylko że jest jeden problem: W pewnym momencie, takie wyszukiwanie cytatów, m.in. z powodu ich znacznej ilości i częstości pojawiania się, staje się tak praco- i czasochłonne, że w pewnym momencie stwierdza się, że "ręce opadają" i już tylko powtarza się tezy, bez podawania przykładów - ja w takich sytuacjach "schodzę" na esbeckie, bolszewickie złogi lub inne POmioty ...

  "Zaś nigdy nie bronię komuchów, bolszewików, nie posuwam się do bolszewickich metod cenzurowania blogów ulubionych przez pewnych zwolenników PiS na tym portalu."

  ---> Też jestem przeciwnikiem cenzurowania, ale z pierwszym fragmentem bym polemizował, choć akurat tu nie chcę rozwijać "dyskusji" na ten temat.
  Ale by ten dylemat rozstrzygnąć, można np. odpowiedzieć sobie na pytanie:
  Co myślę o ... lub Kim dla mnie jest ... i tu cała litania:
  Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Bogdan Borusewicza, Jerzy Borowczak, Adam Michnik, Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Norman Davies, Waldemar Kuczyński, Stefan Niesiołowski ...

  Zarówno cały problem wzajemnego obrzucania się, jak i moje zdanie można znaleźć m.in. także w naszych ostrych polemikach w wątku:
  http://zawisza.nowyekran.pl/post/80044,znamy-wyniki-sekcji-zwlok-czy-potwierdzily-wybuch

  którego mały fragment dobrze obrazuje problem:

  "---> Ne odwracaj kota ogonem i nie pluj bezpodstawnie! No i nie nazywaj "obrażającymi epitetami" nazywania kogoś tym kim jest naprawdę. Nie przeszkadza ci, że u NAPRAWDĘ chorych z nienawiści do normalnej Polski i do normalnych Polaków, takich jak Waldemar Kuczyński, Stefan Niesiołowski, poprzez Pawła Olszewskiego a kończąc na Normanie Davisie i Zbigniewie Brzezińskim, jako główny a często jako JEDYNY "argument", występuje zarzut choroby psychicznej u przeciwników politycznych??? I oni w swojej łaskawości wysyłają ich do psychiatry ...
  Natomiast "epitet" a właściwie etykietkę - by każdy od razu wiedział, gdy się na takich jak ty natknie, z kim ma do czynienia - otrzymujecie po wcześniejszych "stu" próbach wytłumaczenia wam w inny sposób, łopatologicznie, jak się dane sprawy naprawdę mają. Bo waszą, również dobrze znaną bolszewicką sztuczką socjotechniczną jest zagadanie na śmierć interlokutora - by wciskać dalej głupoty. Tak jak z tobą, miałem z innymi na Forum Kraj i Katastrofa w Smoleńsku. Tam był taki jeden kretyn ("zapijaczony ryj"), który w KAŻDYM temacie miał TO SAMO wytłumaczenie: Kaczyński nie potrafił nałożyć słuchawki! Ale jak się jego, tak jak i ciebie zapytało, ile z powodu tej słuchawki czy reklamówki, straciło państwo polskie, to już nie wiedział, co odpowiedzieć. Podobnie nie wie - też jak i ty - co powiedzieć, mimo że obaj widzicie miliardy złotych topione w błoto, świadome niszczenie tysięcy polskich przedsiębiorców ... Wam nie przeszkadza, że taki Tusk wraz ze swoją bolszewicką Partią wykończył setki firm transportowych, chroniąc mafię paliwową. Nie przeszkadza wam, że Donald Tusk wraz z innymi komuchami, udając że buduje drogi i autostrady, wykończył setki polskich firm budowlanych i tysiącom ludzi złamał życie ... - nie pieprz, że to głównie wina złych przetargów! Uważasz, że tysiące polskich przedsiębiorców mają skłonności samobójcze??? Kompletnie nie znasz się na ekonomii, finansach, biznesie, zarządzaniu (także ryzykiem) ... a usiłujesz usprawiedliwiać nieudaczników a właściwie pazernych Prymitywnych Oszustów!
  Zacznij myśleć i szukaj rzeczywistych przyczyn a nie tych podanych w GWnianych mediach, także w reklamach!"
  http://Zawisza.nowyekran.pl/post/80044,znamy-wyniki-sekcji-zwlok-czy-potwierdzily-wybuch#comment_675995

  "Ośmielam się mieć własne zdanie a to w świetle niezależnych blogerów jest chyba kwintesencją ich działania."

  ---> Oczywiście. Jednak pamiętaj, że jeśli ktoś zachowuje się jak ten wspomniany wyżej "zapijaczony ryj", to również może być posądzony o to, że broni komuchów, bolszewików ... mimo że niby ich nie broni, ale "TYLKO" atakuje przeciwników tychże komuchów, bolszewików ... a samych "komuchów, bolszewików ..." nawet nie tyka. Popatrz na tych panów "stąd", czyli na Zygmunta Wrzodaka lub Piotra Piętaka ... Oni "TYLKO" atakują, opluwają Kaczyńskich. O innych, to tylko tak boczkiem boczkiem aby zbytnio nie urazić. Czy przez to właśnie, oni nie bronią Tuska, Komorowskiego, Borusewicza, Wałęsę, Kwaśniewskiego, Jaruzelskiego, Kiszczaka ... i całego środowiska z nimi związanego? Jeśli się kogoś nie broni, to się atakuje argumentami jednakowo a nie wybiórczo, jak wskazują GWno warte media! Co z tego, że nie mają zleceń podpisanych na Czerskiej, skoro i tak realizują dokładnie ich plan ...
 • Łoj....
  Ależ tu sk.......twa!!!
 • ja tu widze jednak sprzeczność
  Pragmatycznie podchodząc do katastrofy smoleńskiej trzeba stwierdzić że zamachu nie da się wykluczyć na podstawie "para-śledztwa" tuskowskiej i putinowskiej "para-prokuratury". Więc musi być on wciąż brany pod uwagę jako jedna z możliwych przyczyn katastrofy.

  Pański wywód jest wewnętrznie sprzeczny: na początku pan podziwia A.Maciarewicza za pragmatyzm i niezłomne dążenie do prawdy aby na końcu teksu go o to samo oskarżyć. Niedorzeczność.

  Oczywiście kontrowersje i podziały w Polsce to woda na młyn putina, bo właśnie tak to rozgrywa, ale nie jest to powód do kłamstwa lub nierzetelnego wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. Putin, Tusk, PO to w zasadzie już przeszłość, skrajną głupota było by się szmacić właśnie teraz, kiedy całe to towarzystwo pogrąża się i najdalej za rok nie będzie śladu po tej formacji, putin potrwa jeszcze parę lat. Podsumowując Antoni Macierewicz pozostał pragmatyczny i wierny swoim przekonaniom, a czy pan również może to o sobie powiedzieć?
 • @1normalnyczlowiek 19:26:43
  "Nie przeszkadza ci, że u NAPRAWDĘ chorych z nienawiści do normalnej Polski i do normalnych Polaków, takich jak Waldemar Kuczyński, Stefan Niesiołowski, poprzez Pawła Olszewskiego ..."
  Czy ja kiedykolwiek tych panów popierałem, twierdziłem, że ich słowa są chwalebne? Nie znajdziesz takiej mojej pochwały, również nie znajdziesz mojej pochwały dla wyprzedaży polskich przedsiębiorstw, którą nazywam wynoszeniem przez pijaka ostatniej szafy na wódkę. Znasz partię która rządziła w Polsce i nie rozsprzedawała nasz majątek narodowy? Ja nie.
  Nie znajdziesz pochwały dla niszczenia naszych przedsiębiorstw, ale nie znajdziesz również pochwały dla człowieka, który nazywa "zaprzańcem" tego kto nie bronił dobrego imienia gen. Błasika, który notabene jako dowódca wojsk lotniczych za ten lot był odpowiedzialny jak cholera, a również nie nie nazwie tym samym określeniem tego, co oficerów - polskich - pilotów od tchórzy wyzywa. Nie znajdziesz również pochwały dla ludzi, którzy doprowadzili do tego, że naszych oficerów z Afganistanu przeczołgano przed kamerami. Jeśli byli winni osądzić, ale nie wyprowadzać przed kamerami w kajdankach, to jest zaprzaństwo. Ja nie jestem ślepy i nie chodzę w końskich okularach żadnej partii.
  Pana Wrzodaka zapytam, jak to możliwe, że Polska będąca krajem rolniczym nie ma porządnego przemysłu maszyn rolniczych, produkuje szczątkowe ilości traktorów?
  Zwolennicy PiS mają cyfrowe podejście do życia, alboś ślepym wyznawcą PiS alboś bolszewik. Albo popierasz Kaczyńskiego, albo uwielbiasz Niesiołowskiego - Stanów pośrednich nie widzą. Ja zaś na scenie politycznej nie widzę żadnej pro-polskiej partii, widzę za to partie żądne władzy dla swych członków, które grosza z naszej - podatnika kieszeni nie popuszczą (heroiczna walka PiS o dotacje). Widzę media zależne od PO i media "niezależne", zależne od PiS i Rydzyka. Zaś mediów polskich jakoś nie widzę, jedynymi takimi są portale blogerskie również obsadzone przez "funkcjonariuszy" jednej lub drugiej partii. W Polsce mamy dziś wszystko podwójne, jak w widzie pijaka. Mamy PO mamy PiS, mamy Kościół w Polsce pod wodzą episkopatu i Kościół w Toruniu pod wodzą międzynarodowego zakonu. Nie widzisz tego, jak przekrzykując się kto jest lepszym Polakiem niszczą nasz kraj? Nie widzisz jak PiS mający ludzi o wyrobionych pozycjach wśród Polaków wyczyścił się z tych ludzi niszcząc po kolei LPR, PJN, SP, zaś sam nie potrafi wygrać żadnych wyborów, karmiąc równocześnie swoich zwolenników papką o siłach zła, o fałszowaniu wyborów...
  Nie widzisz tego, że bazując na twardym elektoracie, PiS nigdy nie sięgnie po władzę, zaś Jarosław Kaczyński co chwila zraża do siebie elektorat bliżej centrum opowiadając, że ten rozsądny Kaczyński, co głosił list do "braci Rosjan" to wynik leków, gnając do prasy z trotylem i wrzeszczący o zamachu. Przyjdą kolejne wybory i znów przeczytam na NE któregoś ze zwolenników PiS płaczącego, że znów zmanipulowano głupie społeczeństwo.
  Jeśli prawica się nie zreformuje, nie weźmie do kupy, nie usunie tego, co ją krępuje, będzie tylko kupką gryzących się ludzi, tak jak tu niektórzy gryzą autora tego tekstu, bo śmiał powiedzieć prawdę o "bożyszczu".
  Tylko po co wam to, kiedy każdego, co mówi o potrzebie zmian na prawicy nazwiecie bolszewikiem i w pełni chwały zapłaczecie nad kolejnymi przegranymi wyborami. Popatrz, o całym roku wytężonej pracy PiS wrócił w sondażach do poziomu z początku roku. Za rok pewnie będzie to samo, no ale cóż, nadal każdy kto mówi, że tak się nie da to bolszewik, funkcjonariusz.
  A czy rząd PO-PSL musi coś robić? Po co, kiedy Kaczyński jest najlepszym ich PR-owcem. Jednym ruchem sam niszczy to co mozolnie tworzył.
 • @Rexturbo 18:54:06
  .
  jak miło znowu zgadzać się z Tobą w całej rozciągłości ;)

  Pozdrawiam
 • @Zawisza 20:28:18
  Tak z grubsza patrząc, miałbyś gdzieniegdzie rację ... gdyby nie to, że niestety jednak dałeś się wkręcić w tryby tak zwanej "narracji", salonowej , wybiórczej narracji.

  Bo widzisz, nie zauważasz tego, że używasz argumentów żywcem przeniesionych ze sztabu GW i Departamentu Propagandy rządu Tuska. Kiedyś (zresztą teraz również w normalnych sytuacjach!) nawet do głowy by mi nie przyszło, by obojętne, czy do przyjaciela czy do wroga wyskoczyć z zarzutem choćby takim, że skoro ja gdzieś z jakiejś okazji powiedziałem np.: "Tu jest Polska", "Jesteś prawdziwym patriotą" albo "Wy jesteście prawdziwymi Polakami", to już nikt inny nie ma prawa gdzieś indziej powiedzieć, że tam jest Polska lub nazwać kogoś innego prawdziwym patriotą, prawdziwym Polakiem. Choćbym 100 lat myślał, to nie wymyśliłbym, żeby z takich słów zrobić komuś zarzut ... A widzisz! Bolszewickiej propagandzie z Czerskiej lub z URM wystarczy 5 minut, by ułożyć na tej podstawie cały scenariusz, rozpisany na role, czas i miejsca, by przez miesiąc lub nawet rok, dzień w dzień wmawiać, że Jarosław lub Lech Kaczyński rości sobie prawo do wydawania certyfikatów prawdziwych Polaków, prawdziwych patriotów i miejsc, gdzie naprawdę jest Polska a gdzie jej nie ma choć niby z granic wynikałoby, że być powinna! Zauważ, jak sam wpisałeś się dokładnie w ten scenariusz!!! Ale teraz zapytaj sam siebie: Czy znajdziesz choćby jedno zdanie, choćby pół zdania, w którym Kaczyńscy mówiąc co powiedzieli, odebrali prawo innym, by tak samo mówili - jeśli jest ku temu okazja!!!??? Zapewniam Ciebie, że nie znajdziesz: Ani jednego!
  Zresztą. Podobnie było ze "śląskością", gdy Jarosław Kaczyński zarzucił - słusznie! - separatystom o proweniencji niemieckiej, mieszkającym na Śląsku i podejmującym - pod płaszczykiem śląskości - próby oderwania Śląska od Polski, "ukrytą opcję niemiecką"! Bo i przecież te Gorzeliki zakłamane i inne sprzedawczyki, zdrajcy, ukrywali jak tylko mogli, że działają w interesie niemieckim przeciwko Polsce i Polakom! I powiedzenie o "ukrytej opcji niemieckiej" odnosiło się TYLKO I WYŁĄCZNIE do tych zdrajców a nie ogólnie do Ślązaków!
  A co z tego zrobiły proniemieckie media i antypolscy politycy? Chyba wiesz! I pewnie z nimi się zgadzałeś. Bo nie przeczytałeś CAŁEGO fragmentu wypowiedzi Kaczyńskiego i dałeś się kolejny raz "wkręcić"!

  "Istnieje wiele przesłanek, by twierdzić, że kategoria Narodu
  nie jest podnoszona w programach i zasadniczych wystąpieniach
  przedstawicieli PO, choć mówi się tam o Polakach czy pozycji
  Polski. Z drugiej strony, PO w swoim przekazie mocno podkreśla
  znaczenie regionalizmów, czego szczególnym przykładem jest
  ostentacyjne akcentowanie przez Donalda Tuska swojej kaszubskości.
  Niedawno umieszczono, wbrew wyrokowi Sądu Najwyższego
  z 2007 roku, narodowość śląską w spisie powszechnym.
  Sąd Najwyższy słusznie bowiem wywiódł, że historycznie rzecz
  biorąc, niczego takiego jak naród śląski nie ma. Można dodać, że
  śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamufl owanej opcji niemieckiej.
  W PO nie budzą protestu postawy jawnie antypolskie, wręcz
  obrażające Polaków. Przykładem jest choćby długotrwała obecność
  w tej partii Kazimierza Kutza, którego publicystyka w wielu wypadkach
  jest jadowicie antypolska. Ważny jest też stosunek do Ruchu
  Autonomii Śląska, którego członkowie kandydowali z list PO,
  mimo że ta formacja jawnie odcina się od polskości. Jej szef Jerzy
  Gorzelik mówi wprost: jestem Ślązakiem, nie Polakiem, Polska nie
  jest dla mnie najważniejsza. Niezwykle charakterystyczna jest też
  bardzo agresywna reakcja czołowego polityka PO, szefa klubu Tomasza
  Tomczykiewicza, na formułowaną w Sejmie krytykę decyzji
  zawarcia koalicji z RAŚ w samorządzie wojewódzkim, a także stała
  opcja tej partii na współpracę z Mniejszością Niemiecką na Śląsku
  Opolskim..."
  http://normalny.nowyekran.pl/post/9731,niektore-choroby-sa-nieuleczalne

  I tak można by mnożyć te przykłady, które zaprzeczyłyby także tym tezom:

  "Zwolennicy PiS mają cyfrowe podejście do życia, alboś ślepym wyznawcą PiS alboś bolszewik. Albo popierasz Kaczyńskiego, albo uwielbiasz Niesiołowskiego - Stanów pośrednich nie widzą."

  "Nie widzisz tego, jak przekrzykując się kto jest lepszym Polakiem niszczą nasz kraj? Nie widzisz jak PiS mający ludzi o wyrobionych pozycjach wśród Polaków wyczyścił się z tych ludzi niszcząc po kolei LPR, PJN, SP, zaś sam nie potrafi wygrać żadnych wyborów, karmiąc równocześnie swoich zwolenników papką o siłach zła, o fałszowaniu wyborów..."

  Uwierz mi, ale to "ALBOŚ" wymyślił i dołożył do swej, wzorowanej na najlepszych osiągnięciach bolszewickiej propagandy, narracji Igor Ostachowicz i reszta spin doktorów Tuska i Komorowskiego! Tam gdzie kogoś Kaczyński pochwalił, natychmiast pojawiał się komentarz: "... bo innych uważa za ...", choć on nic takiego nie powiedział!

  "ale nie znajdziesz również pochwały dla człowieka, który nazywa "zaprzańcem" tego kto nie bronił dobrego imienia gen. Błasika, który notabene jako dowódca wojsk lotniczych za ten lot był odpowiedzialny jak cholera, a również nie nie nazwie tym samym określeniem tego, co oficerów - polskich - pilotów od tchórzy wyzywa."

  ---> Tak delikatnie nazwał? Tylko "zaprzańcem"? Ja takich gnojków, wyżej zdrajców, komuchów, złogów esbeckich ..., nigdy nie ośmieliłbym się postawić!
  Popatrz. Tu mnie straszy sądem Wrzodak. O.K. ... Ale powiedz mi, dlaczego nie straszy mnie sądem, ani gen Majewski ani gen Parulski, choć wielokrotnie napisałem o nich o wiele gorzej? A przecież to oni PIERWSI powinni bronić honoru polskiego generała! Nie dość, że nie bronili, to jeszcze kłamliwie oskarżali także załogę Jaka-40!!!

  "Istnieje podejrzenie, że Majewski to ruski generał"
  "Parulski zhańbił mundur polskiego oficera już w pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej. Tak więc nie da się go już bardziej zhańbić, bo nie ma on zdolności honorowej ... Przecież właśnie za te swoje kłamstwa dostał od Komorowskiego szlify generalskie!"
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,132485920,132534932,Parulski_zhanbil_mundur_polskiego_oficera_juz.html
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,1157,121611884,,Gen_broni_pil_Lech_Majewski_to_ruski_agent_.html?v=2

  Odpowiedź, dlaczego siedzą cicho, jest chyba oczywista ...
  I w ten sposób zostałem pozbawiony okazji wypełnienia obywatelskiego obowiązku, czyli osobistego zerwania pagonów, takim osobnikom, jak Krzysztof Parulski, Lech Majewski ...
 • @Zawisza 16:27:40
  Jesteś ZAWISZA! A ja Cię szukam! Masz Nosa! A nos i uszy to podstawa!
  Zawsze trafiasz można rzec w Sedno, a jak przychodzi co do czego ,to
  myk-smyk . Cisza ! Gdzie Zawisza? Nie skończyliśmy o Tej Polonii czy to "Patryjoci "czy też nie i można im Odmówić Prawa ,a ty smyk i już Cię Nie ma a Tam i Tusk i Prezydent z agitką do Polonii.Ty się teraz na Macierewicza Ostrzysz? Z Jarkiem śmy nie skończyli z tą "lojalką" a i z tymi dwoma Wybuchami co miałeś "szczekać" ? I Co? Chodu do ogrodu ! A słowo Szlachcica? A Kobyłka u płota? O Funkcjonariusza się obruszasz? Co wtym złego? Wprost Przeciwnie.Jesteś Czujny i Akuratny,
  zjawiadsz się gdzie trzeba i we właściwej porze. Jest "Brzoza" - jest Zawisza. Są "Wybuchy"-j est Zawisza ,Jest Jarek -jest Zawisza . a nawet jak nie ma komentatorów to -jest Zawisza i komentuje sam ze sobą.!
  Znaczy"funkcjonujesz" prawidłowo jak zegarek. Czujnie! Czuj Duch jak nam mawiał towarzysz Mietek na odprawach. Toś Funkcjonariusz na N.E Pierwsza Klasa - na Medal !
  A Ty Chcesz ze mną na "ostre"? albo na pistolety? To kłopot . Niestety!
  Bo gdyby tak dobry Bóg zdjąć raczył tych parę dych mi z karku...
  To bym Ci uszy poobcinał smarku!
  ale nie przejmuj się i Pisz Dalej!
  jak Bóg da może i co z Ciebie i będzie...
 • @koniecPOLSKI
  "... ale nie przejmuj się i Pisz Dalej!
  jak Bóg da może i co z Ciebie i będzie... ..."

  No proszę, jaki optymista! :)
  Ja też chyba w cuda wierzę, bo tłumaczę cierpliwie, w których miejscach dał się wmanewrować bolszewickiej propagandzie Tuska i Michnika ...

  Pozdrawiam i zdrowia życzę.
 • @koniecPOLSKI 22:01:54
  No panie koniecPOLSKI dowody na stół, albo ława czeka. Stary to zwyczaj, dla ochrony czci królowej Jadwigi wynaleziony. Dowody że jestem funkcjonariuszem albo pod ławę i szczekać.
  Są tematy, które mnie interesują, wtedy się odzywam, są tematy mniej interesujące lub na których się nie znam, wtedy sie nie odzywam. Jak na razie nikt nie udowodnił tych dwóch wybuchów, sam Macierewicz też nazywa to teorią. Nie znaleziono również trotyliu co by w czasie wybuchu nie opalał włosów i dawał wybuch bezgłośny, no chyba, że przyjmiemy, że instytut co badał taśmy to sami spiskowcy. Mnie i większości Polaków jeszcze nie przekonano do teorii zamachu, może kiedyś, dziś na to twardych dowodów nie ma, za to jest 100 krotne powtarzanie teorii, co nie ma oparcia w faktach.
  Można powiedzieć, jest Zawisza, zjawia się koniecPOLSKi, funkcjonariusz prowadzący pełną gębą, nieprawdaż. Udowodnij, że nie jesteś funkcjonariouszem przydzielonym niepokornemu Zawiszy by go w ryzy jedynej słusznej teorii wciągnąć?
  Myślę, że bić się nie będziemy, bo ani mi ani tobie wiek nie przystoi, za to z gęby cholewy robić nie będziemy i nie będziemy kłapali jadaczką jak baba na bazarze, co jaja sprzedaje.
  Takimi dowodami co je tu rzucasz to możesz tych o zlasowanych mózgach przekonywać. Dowód rzeczywisty, dla kogo pracuję, albo pod ławę i szczekać. Alboś chłop z jajami, albo przekupka bazarowa co nie warto sobie nią głowy zawracać. Wybór należy do ciebie.
 • @1normalnyczlowiek 22:29:10
  "Ja też chyba w cuda wierzę, bo tłumaczę cierpliwie, w których miejscach dał się wmanewrować bolszewickiej propagandzie Tuska i Michnika ..."
  ________________________________

  Ale przecież on robi to celowo i z rozmysłem. Nikt nie dał się wmanewrować.
  Chyba masz jakieś niemodne przekonania, że ludzie z natury są szlachetni, szczegolnie gdy chodzi o politykę.
 • @OHV - Ciii! Bo usłyszy ...
  "Ale przecież on robi to celowo i z rozmysłem. Nikt nie dał się wmanewrować. "

  ---> Ja tylko uchylam furtkę, przez którą mógłby się przecisnąć w czasie ewakuacji. :)
  No i nikt mi nie zarzuci, że nigdy nie próbowałem wytłumaczyć, jak normalny człowiek ...
 • @1normalnyczlowiek 21:50:22
  Nie chcesz zobaczyć czegoś pomiędzy, pomiędzy PO-PiSem, bo to jedno ugrupowanie działające na niekorzyść naszego kraju. Takie chińskie yng - yang, w które nas zaplątano i przystaliśmy na ograniczone prawo wyborcze wybierz PiS albo PO a my już ci ławy sejmowe klakierami zapełnimy.
  Znam historię Polski, o Ślązakach już dawno pisałem, choć nie na NE, Jest to jedno z plemion słowiańskich tak jak Wiślanie, którzy mieli szansę na utworzenie państwa, tyle, że najazd Morawian odebrał im tę szansę. Od tego czasu są lennikami albo Czech, albo Polan, z Niemcami tyle ich łączy, że Niemcy to też Słowianie, Słowianie zachodni podporządkowani przez Cesarstwo Niemieckie.
  Mniej więcej taka sama gadka, jak rozważanie, czy Kopernik nie był Niemcem. Choć jako Biskup Warmiński z Krzyżakami walczył.
  Ci co walczą o przyłączenie Śląska do Niemiec są jak ci z NRD, co im się wydawało, że jak już będzie RFN to wszystkie ich troski znikną.
  To, że w Unii próbują zatrzeć kategorię narodu to chyba obaj się zgodzimy. Oni woleli by Stany Zjednoczone Europy, bo takimi beznarodowcami najłatwiej się rządzi. Tyle, że w Europie na szczęście do tego daleko. Ja tak na wszelki wypadek znam dobrze historię Polski, moje dzieci również, ot w ramach edukacji ogólnej, nie zawodowej.

  Nie wiem o co oskarżano załogę Jaka 40, faktem jest, że w tych warunkach w jakich załoga TU zeszła na wysokość, powiedzmy bezsporna jest 26m nie powinna przekroczyć wysokości 100 m. Nie wiem co się stało, że zeszli na tę wysokość, faktem jest, że nikt tego nie nie próbuje wyjaśnić. To jakiś temat tabu którego nikt nie próbuje dotknąć.
  W sprawie tej katastrofy pewnie mniej wiemy, niż wiedziec powinniśmy. W mojej ocenie nikt już nie dąży do jej wyjaśnienia, chodzi tylko o to, by "mojsza prawda" była na wierzchu. Nie wierzę w wyjaśnienie, ale również nie wierzę w teorię zamachu, dla mnie więcej jest faktów przeciw niż za.
 • @koniecPOLSKI 22:01:54
  Powiedziałem ci kiedyś, życząc powodzenia w dyskusjach z Zawiszą, że będą one bardzo trudne, a momentami wręcz beznadziejne i dlatego ja właśnie dałem sobie już z nim spokój, chociaż tak jak teraz często świerzbią mnie palce, żeby coś napisać.

  Zawisza stosuje pierwszą zasadę dezinformacji, częściowo opiera się na rzeczywistych faktach, które wyraźnie eksponuje. Jednocześnie pisze o szeregu nie do końca pewnych, lub całkowicie fałszywych informacji, które padają na glebę wcześniej zaoraną różnymi półprawdami, plotkami, czy kłamstwami, które nie zostały jeszcze odpowiednio zinterpretowane.

  Na lewej kolumnie jest jak zwykle ciekawy wpis Yurko "Najkrótsza opinia o Smoleńsku". Czekam niecierpliwie na komentarz Zawiszy.
 • @Zawisza 22:30:03 I znowu próbujesz "apiać od nowa" te same brednie!
  "Jak na razie nikt nie udowodnił tych dwóch wybuchów, sam Macierewicz też nazywa to teorią."

  ---> A co, tych 50-ciu świadków, którzy w Smoleńsku mówili, że widzieli bądź słyszeli te wybuchy, to Macierewicz miał na pasku przyprowadzić pod siedzibę GW i tam się będzie dawał sfotografować za każdym razem, gdy znajdzie się kolejny "zawisza", który podda w wątpliwość tę teorię?
  No a teoria staje się "ciałem" dopiero po zakończeniu normalnego śledztwa normalnym przewodem sądowym i normalnym wyrokiem. Normalnym - nie MAK-owskim, Millerowskim!!!

  "Nie znaleziono również trotyliu co by w czasie wybuchu nie opalał włosów i dawał wybuch bezgłośny ..."

  ---> Jak to nie. Małe ładunki w części ogonowej i na końcówkach skrzydeł dadzą POżądany efekt a ani nie osmalą nikogo, ani nie rozwalą błon bębenkowych, ani zbytnio nie pohałasują!

  ".. no chyba, że przyjmiemy, że instytut co badał taśmy to sami spiskowcy."
  ..."

  ---> Wbrew sugestiom bolszewickich propagandystów, takiej opcji nie przyjmiemy, gdyż Instytut Sehna odkrył wiele ciekawych rzeczy - m.in. także analizując PRZESŁUCHY na taśmie odkryli, że szympansy z wieży oszukały załogę Tu-154M 101, informując - gdy samolot był na początku ścieżki schodzenia w odległości 10 kilometrów od lotniska - że są w odległości 9 kilometrów od lotniska! Jak myślisz, jakie to miało skutki w ostatniej fazie lotu???

  "Mnie i większości Polaków jeszcze nie przekonano do teorii zamachu ..."

  ---> Najzwyczajniej w świecie kłamiesz, gdyż:
  Mnie i większość normalnie i logicznie myślących Polaków nigdy nie przekonało0 przyjęcie w ciągu dwóch dni od tragedii teorii, że zamachu nie było! A te kłamstwa przyjął i rozpowszechniał nie tylko Putin, MAK i Anodina, ale także zdrajcy w osobach Radosława Sikorskiego, Tomasza Arabskiego, Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego ...
 • @OHV 14:50:50
  Kaczyński, Tusk, Macierewicz też kiedyś uchodzili za swieżych młodych i antykomunistycznych (czyt. naszych).
  A wczesniej nawet Aaadaam Mmmichnnik nadawany w Wolnej Europie wraz z Kuroniem.
 • @Bibrus 15:16:00
  Jaka to znowu likwidacja WSI skoro cały czas chclapią jezorem, ze WSI to i że WSI tamto. To w koncu zlikidował WSI czy tylko wzmocnił?
 • Jezu znów Smoleńsk...
  Znów "Smoleńsk", trupolew, Maciorewicz to, Maciorewicz tamto, cholera aż niedobrze się robi! Zrozumcie wreszcie ciemny ludu PiSowski ze zwykli normalni ludzie mają wasz Smoleńsk i trupolewa razem z jego "elita na pokładzie" gdzieś...
  Jedyne uznane na świecie wśród wszystkich fachowców i w pełni udokumentowane wyjaśnienie katastrofy przedstawił MAK, a dwa lata bełkotu Maciorewicza normalnych ludzi nie ruszają.
  Walnijcie sobie "małpkę" i idźcie spać bo wam żyłki popękają od "burzliwej dyskusji"
  Jak kur...a można dwa lata jarać się trupolewem, mgłą, helem, trotylem, pluć na Rosjan, codziennie wyrzygiwać porcję nikogo nie interesujących tekstów?
  Porażka...
 • @Zawisza 22:59:42 - Wybrałeś nieadekwatne porównanie!
  "Nie chcesz zobaczyć czegoś pomiędzy, pomiędzy PO-PiSem, bo to jedno ugrupowanie działające na niekorzyść naszego kraju."

  --->"Yang i Yin są określeniem przeciwieństw w naturze, w kosmosie i w człowieku.
  Jako dwa odmienne bieguny Yang i Yin znajdują się w każdej substancji jednocześnie, wszakże nie mogą istnieć samodzielnie, nie mogą być rozdzielone, lecz egzystują we wzajemnym powiązaniu, w stałej równowadze i harmonii."
  http://zenforest.wordpress.com/tag/yin-yang/

  ---> To jest tak samo, jakbyś powiedział, że winą uczciwości, sprawiedliwości, demokracji ... było pojawienie się stalinizmu, bolszewizmu, łagrów, obozów koncentracyjnych, gdyż dla zachowania równowagi w Świecie i we Wszechświecie musiało się pojawić Zło równoważące Dobro!
  Nie będę w tym momencie rozstrzygał czy pomiędzy PO i PiS-em coś jeszcze jest. W każdym razie jedno jest pewne, że obecnie:
  Na jednym krańcu jest PO WRAZ z PSL, SLD i Chórem Ścierwa a na drugim jest TYLKO PiS! I wcale nie jest potrzebne dla poprawnego, korzystnego dla obywateli funkcjonowania państwa polskiego, by Platforma Wszystkich Oszustów się Łączyła i nadal istniała!

  "Znam historię Polski, o Ślązakach ..."

  ---> I znowu brniesz w odmęty absurdu, gdyż w TEJ TUTAJ, naszej dyskusji, jest to BEZ ZNACZENIA! Chodzi tylko i wyłącznie o zakłamanie przez tuskową i GWnowyborczą propagandę, słów Jarosława Kaczyńskiego o tzw. "śląskości" i o "zakamuflowanej opcji niemieckiej"!

  "Nie wiem o co oskarżano załogę Jaka 40 ..."

  ---> A ja wiem i to bardzo dokładnie, łącznie z tym, że zakłamani sowieccy generałowie w osobach Parulskiego, Majewskiego etc., usiłowali nie tylko kłamliwie oskarżyć załogę Jaka-40 o złamanie przepisów i regulaminów lotniczych, ale chcieli ich wrobić w odpowiedzialność karna i cywilną za "narażenie" życia dziennikarzy, którzy lecieli wtedy tym Jakiem-40! Czy ty rozumiesz, że szmaty podające się za generałów, chciały oskarżyć swoich żołnierzy - zamiast ich bronić!!!??? I to tylko po to, by przypodobać się bolszewickiej władzy zagnieżdżonej w Warszawie!!!


  "... faktem jest, że w tych warunkach w jakich załoga TU zeszła na wysokość, powiedzmy bezsporna jest 26m nie powinna przekroczyć wysokości 100 m. Nie wiem co się stało, że zeszli na tę wysokość, faktem jest, że nikt tego nie nie próbuje wyjaśnić. To jakiś temat tabu którego nikt nie próbuje dotknąć. "

  ---> No i na tym CAŁY WIDZ polega!
  Zapytaj Putina, Anodinę, Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego, Jerzego Millera, Macieja Laska, Edmunda Klicha, Tomasza Hypkiego ... i resztę oszustów:
  Dlaczego zajmujecie się wszystkim, tylko nie tym, co się działo z samolotem i załogą po osiągnięciu wysokości 100 metrów!!!???

  Zwróć uwagę na jeszcze jeden absurd!
  Tylu jest podobno ekspertów lotniczych (z Laskiem i Hypkim na czele) a ŻADEN z nich nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie:
  Ponieważ, jak wiemy wszyscy z dokumentacji przedstawionej przez MAK, że Tupolew Tu-154M 101 dolatywał do Smoleńska na WŁĄCZONYM autopilocie ustawionym na 100 metrów, to:

  Co stałoby się z samolotem, załogą i pasażerami, gdyby kapitan samolotu Protasiuk, wraz z CAŁĄ swoją załogą, wyszedł z kokpitu, poszedł na przykład na pogaduszki do części pasażerskiej i NIE wrócił do kokpitu, gdy samolot doleciał do lotniska "Siewiernyj"?

  I popatrz, Zawiszo! Może to otworzy Ci oczy!
  Nie ma w Polsce ani jednego rządowego, millerowskiego, klichowskiego, hypkowskiego, gruszczykowskiego ... eksperta, który potrafiłby na tak proste pytanie odpowiedzieć!!!

  "Nie wierzę w wyjaśnienie, ale również nie wierzę w teorię zamachu, dla mnie więcej jest faktów przeciw niż za."

  ---> Właśnie o to chodzi, że nie masz ani jednego faktu wykluczającego zamach.
  Musisz wreszcie zrozumieć różnicę dwóch sytuacji:
  Nie wystarczy nie znaleźć "zapalnika" w tysiącu miejscach, by WYKLUCZYĆ zamach!
  ale:
  Wystarczy JEDEN znaleziony "zapalnik", by UDOWODNIĆ zamach!
 • Tylko dla Warlord-ów i reszty kagiebowskich ścierw, świat się zaczyna i kończy na Putinie, MAK-u i KGB!
  "Jedyne uznane na świecie wśród wszystkich fachowców i w pełni udokumentowane wyjaśnienie katastrofy przedstawił MAK"

  ---> Za głupi jesteś, by oceniać kolor czcionki a co dopiero wypowiadać się na temat okoliczności tragedii w Smoleńsku!

  Spadaj Warlord, bolszewicka szmato, tam skąd przybyłeś!
 • Pan żartuje? - bo na głupiego nie wygląda
  " PiS rozumie, że musi być opozycją, która gotowa jest w każdej chwili zaproponować Narodowi reformy chroniące go przed zubożeniem a nawet nędzą. "
  PiS nic nie rozumie - to są (w sferze gospodarczej) mentalne komuchy i etatyści. Jak dojdą do władzy, to będą tak samo kraść i rujnować kraj, jak PO - tylko bardziej "po chrześcijańsku".

  " Nie niszcz ostatniej nadziei Polaków. "
  Naszą nadzieją może być tylko to, że wreszcie tę kupę durniów, złodziei, pozerów i darmozjadów, którzy zasiadają w Sejmie, przegonimy na cztery wiatry, a część posadzimy w więzieniach - po sprawiedliwych wyrokach oczywiście.
 • Kłamiecie, towarzyszu Mirek-S!
  "PiS nic nie rozumie - to są (w sferze gospodarczej) mentalne komuchy i etatyści."

  ---> "Głodnemu chleb na myśli"
  Nie masz zielonego pojęcia o ekonomii, gospodarce i finansach, więc się nie wypowiadaj!
 • A co to jest "laicka lewica" ? Jakaś nowomowa nowomowy ??
  To raz.

  Dwa - Smoleńsk zamach czy nie zamach, pod tym kątem śledztwo powinno być prowadzone z uwagi na to kto zginął (i nie tylko). Niestety to śledztwo śledztwem nie było, nie jest i nie będzie dopóki takie lewaki jak Artymiaki i rzodkiewki za kopiejkę robią wszystko by niczego nie wykazało. Czym dają dowód wiadomo jaki. Dlatego pan Piętak pierdoły opowiada - czyżby Macierewicz był już zbyt blisko to Piętaka wysłano by robił za zasłonę dymną ?
 • @Wrzodak Z. 12:06:45
  "Macierewicz napisał mi na serwetce, że Sikorski to został przejęty w Afganistanie przez wywiad sowiecki i gra na rzecz kilku wywiadów."
  ====================

  Mocne.
  Jeżeli naprawdę (a ludzie też tak plotkują) kilka wywiadów, to przynajmniej ze dwa "sojusznicze" plus ten od żony, do tego oczywiście masoneria (to obowiązkowo ma się rozumieć), więc dlatego był bezkarny i ciągany po MON, MSZ, choć powinien zostać wygnany jako persona non grata.
 • @radosław1 23:27:21
  "Kaczyński, Tusk, Macierewicz też kiedyś uchodzili za swieżych młodych i antykomunistycznych (czyt. naszych).
  A wczesniej nawet Aaadaam Mmmichnnik nadawany w Wolnej Europie wraz z Kuroniem."
  _________________________

  Wiem, ale na szczęście czas jest nieubłagany, dlatego postuluję by w nowym RN nie było innych jak młodzi płci obojga, ideowi, bez doświadczenia w polityce.
  Starych, zgranych polityków, działaczy do wora, a wór do jeziora. Minęlo 20 lat i tylko na taki polityczny los zasługują.
 • @Krzysztof Zagozda 12:57:57
  "Niejednoznaczność jest cechą całej "naszej" klasy politycznej.

  Józef Retinger to gracz z pierwszej, światowej półki. Poziom Macierewicza wystarcza na krajowe podwórko.

  Obaj lożowi."
  ================

  Gra zrobiła się światowa kiedy Kaczyńscy doszli do władzy i kiedy zlecieli z hukiem, nawet dosłownie w Smoleńsku, czy gdzie się to odbyło. Na pewno zna Pan tezy dr. Krajskiego, jeżeli zorganizowała to masoneria, wojskowe służby kilku państw, to jednak Macierewicz ma teraz życiową, światową rolę. Podobny zamach sprowokował I wojnę światową, czy o coś podobnego nie chodzi i teraz? Może nie wojnę, ale istotne, niekorzystne dla nas zmiany. Rosja spina projekt euroazji, możliwe że masoneria tego pilnuje, przeszkody zostały USUNIĘTE dosłownie. Kaczyński jakim był prezydentem takim był, ale do Niemiec i Rosji nie miał przekonania takiego jak do bratniego Izraela i USA. Nie rozumiał że owi jego przyjaciele też chcą euroazji nawet kosztem Polski, nawet kosztem jego własnego życia.

  Przecież jakaś narracja wypłynie, jaka jest szyta? Ano że to Rosja i Putin, tzn jego ludzie. Macierewicza nie interesuje prawda, ale określona narracja. Kryją swoich, tych co nie lecieli, co maczali łapki w organizowaniu tego burdelu, spinaniu listy proskrypcyjnej.

  Dlaczego Macierewicz nie leciał? Oni nigdy nie latają kiedy nie trza...
 • @koniecPOLSKI 01:25:20
  Szkoda gadać... Latają z zadartym ogonem i się wypłakują i wysmarkują w mankiet.
  Pozdrawiam.
 • @1normalnyczlowiek 00:12:05
  Jak sam widzisz, dla mnie nie wszystko jest jasne w tej sprawie. Sam pokazuję, co dla mnie nie jest jasne i co powoduje, że całkowicie nie odrzucam teorii o zamachu. Wręcz twierdzę, że nikt dziś nie chce dochodzić do tego, jaka była przyczyna katastrofy, zależy tylko na przepchnięciu własnej tezy metodami PR-owskimi. Tu może również odpowiedź dla koniecPOLSKIEGo, co miele ozorem jak przekupka na bazarze. Ja kwestionuję jedynie wybuch w kabinie pasażerskiej, który jakoby miał rozerwać konstrukcję samolotu. Nie ma możliwości, by wybuch punktowy nie znalazł odzwierciedlenia na ciałach ofiar w postaci braku opalenia włosów, jego odgłosu nie zarejestrowały by mikrofony, chyba, że ktoś udowodni, że nagrania były sfałszowane, na razie ekspertyzy tego nie potwierdzają.
  Co więcej, twierdzę, że przy tak kardynalnych błędach jakie popełniła Kancelaria Prezydenta, przy przygotowywaniu listy pasażerów (6 generałów, 2 prezydentów), ten samolot nie powinien nawet schodzić na wysokość 100 m, choć przepisy na to zezwalały. Tak katastrofa jest dla mnie jedną wielką kompromitacją elit czyli całego PO-PiSu.
  Mówiąc o tym, że większość Polaków w zamach nie wierzy, opieram się na publikowanych badaniach sprzed kilku miesięcy mówiących o tym, że większość Polaków w zamach nie wierzy, choć również większość Polaków chciałaby rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy, czyli nie wierzy, że obecnie działające komisje i zespoły wyjaśniły, co miało tam miejsce. I ja właśnie do tej grupy należą. Zamach uważam za nieudowodniony, a katastrofę za nie wyjaśnioną.
  Choć o Smoleńsku można mówić dużo, można się przekonywać trzeba myśleć o przyszłości. Na prawicy niezbędne są radykalne zmiany. W tym układzie PiS nie ma najmniejszych szans na przejęcie władzy tak, by móc realnie rządzić. PiS musi sięgnąć po nowy elektorat, podczas gdy Jarosław Kaczyński cały czas ten nowy elektorat do siebie zraża. Smoleńsk nie jest tematem, który może zapewnić ten nowy elektorat. Misja prof. Glińskiego zakończy się fiaskiem, nawet w rządzie fachowców premier musi być politykiem, umieć wchodzić w układy z partiami. Kaczyńskiemu marzy się układ z czasów Marcinkiewicza, czyli rząd kierowany przez niego z tylnego siedzenia. To w dzisiejszym sejmie nie przejdzie a nowe wybory chcąc rządzić PiS musi wygrać wysoko. Jak na razie nie ma na to pomysłu.
 • @
  Uraził Cię Ten "Funkcjonariusz" ? O.K. Ja Ci Wierzę że to "zbieg okoliczności"
  i pojawiasz się w czasie i miejscu całkiem przypadkowo.
  To mogę to wycofać .Nic nie widzę złego w słowie sprawdź w Encyklopedii co tu Obrażliwego.?
 • @Zawisza 09:25:17
  Kolego Zawisza, bzdury wypisujecie, w nic nie wierzysz, ale nie odrzucasz, ale obarczasz winą po równi Prezydenta i rząd, ciekawe, prawda ? Może oświeć mnie jak wielu innych, co do organizacji wylotu miała kancelaria prezydenta??? analogicznie można zapytać, co ma pasażer samolotu do jego katastrofy ? ciekawie wygląda sprawa katastrofy od samego początku, nie ma śladu od samego startu samolotu, brak zapisów z lotniska, ponoć kamery w tym dniu padły (?), brak zdjęć, relacji medialnych itd. jak delegacja wsiada do samolotu, a nie jest to zwyczajna delegacja, prawie same najważniejsze osoby w państwie, co gość, to znamienita postać, a tu cisza, ani fotki czy choć słowa przed lotem. Kto widział czy słyszał rozmowy samolotu z wieżą, tuż przed wylotem, jak to jest ze spóźnieniem się Prezydenta, było czy nie, BOR-owiec twierdzi, że nie było, samolot miał mały poślizg, ale kilkuminutowy, więc powinny być dowody, jak to było. To na początek, a już ten początek jest ważną poszlaką, przy pozostałych, że to była zorganizowana akcja dezinformacji, a jak jest taki proceder, to ze wskazaniem , że to był zamach. Mnie interesuje strona sowiecka, naturalny wróg Polski i Polaków od wieków, mnie interesuje strona "polska" uczestników zamachu, czy Tusk i Komorowski o tym wiedzieli, poszlaki na to wskazują, śledztwo to powinno wykazać i domagać się najwyższego wymiaru kary, jaka jest stosowana przy zdradzie państwa.
  Co dalszej części wywodu, czemu nie Kaczyński, to kolejne bajdurzenie, można się czepiać, ale nie ma innego, kto jest tak zdeterminowany zmainami , jak J.Kaczyński, a proponowani młodzi, to kto ??? Wrzodak -podobni czy Zawisza-podobni ???? Boże uchowaj !!! Na początek, najważniejsze jest odsunięcie w niebyt i przed sąd obecną ekipę, posprzątać, zwrócić Polakom Polskę, będzie miejsce na młodych, nie koniecznie z wielkich miast, życie nam pokazało, że nie są najlepsi, obecne rozłamy i nagonki tylko wzmacniają obecną mafię.
 • @Kula Lis 62 18:32:53
  > a babcia do bryczki

  Żeby chociaż jakieś Porsche, ale bryczka?
 • @koniecPOLSKI 10:22:19
  Zgodzę się z Tobą, jestem niedowiarek, po tym jak faszerowano mnie 4 podejściami do lądowania, sms, telefonami od ofiar katastrofy, rozstrzeliwaniem ofiar, skrzydłami obcych samolotów itd jestem niedowiarkiem, nawet nazwij mnie Niewiernym Tomaszem, choć dogmatu o nieomylności Mecierewicza jeszcze nie ogłoszono. W każdej rzeczy, która jest powiedziana w sprawie tej katastrofy szukam innych rozwiązań niż podpowiadane przez polityka, jest to normalna metoda badawcza, że tworzy się teorię i patrzy, które fakty ją popierają a które obalają. Polityk jest jak adwokat, bierze pieniądze za kłamstwa. Podobnież obaj już swoje lata mamy i powinniśmy się tego nauczyć. Prawem wyborcy nie funkcjonariusza jest te kłamstwa obalać. Taki już będę, bo prawem wolnego człowieka jest bycie wolnym a nie gonienie za stadem, do którego przynajmniej kilka osób starało się mnie zagonić.
  Ja wiesz, moje dzieciństwo to PRL, tak więc wiem na czym polegają metody "bolszewickie", temu co głosi niewygodne hasła należy zamknąć usta i go ośmieszyć, nadając mu obrzydzający przydomek. Mieliśmy "wrogów ludu", "pełzającą kontrewolucję", tłustych obrzydliwych kapitalistów. Te metody z lubością stosują zwolennicy PiS, stosując cenzurę, mam podawać przykłady blogerów - cenzorów na NE? Tak jak ty przydając przydomek "funkcjonariusza". Stare metody, przecież nie bolszewicy je wymyślili, a tylko z powodzeniem zastosowali.

  Dlatego w moich wpisach zawsze znajdziesz poszukiwanie prawdy pisanej między wierszami oficjalnej propagandy, bez względu na partię je głoszącą. Zawsze zapytam, że jeśli był wybuch, to dlaczego nie ma śladów tego wybuchu? Jeśli był hel, to jaka fabryka miała takie moce przerobowe, by tyle tego gazu szlachetnego wyprodukować. Jeśli sztuczna mgła, to czy są techniczne możliwości wyprodukowania mgły na tak dużym obszarze.? Jeśli samolot znalazł się na wysokości 6-26 m to dlaczego tam się znalazł, gdy nie wolno im było przekroczyć 100 m, dlaczego w głosach pilotów nie znajduję słów mówiących o tym, że samolot się niewłaściwie zachowuje? Chyba są to pytania które stawia sobie każdy myślący Polak, a nie funkcjonariusz czy inny pracujący na czyjeś zlecenie.
 • @Piotr Piętak
  "Dlaczego Antku, słuchając Ciebie mam wrażenie , ze jesteś kukiełką pociąganą za sznurki przez prezydenta Rosji?"
  ============================

  Inni szatani pociągają za sznurki, teza m.in FYM-a z agenturalnością Macierewicza pod kątem sowieckim jest najmniej prawdopodobna. Odrzucić jej jednak też (taka metodologia, niet sientimientow) nie można, ale biorąc pod uwagę iż obracał się "Antek" całe życie w środowisku niby patriotycznym, de facto także żydowsko-masońskim, zbolszewizowanym, "lewicy laickiej"), to jakie inne dwory wchodzą w grę poza Moskalami?

  Masoneria, to by wiele tłumaczyło. Wasz krąg to tacy jak Dorn z chrztem dopiero w 2007 (Tusk ze ślubem i zapewne wcześniej bierzmowaniem w 2005), czy jacyś potomkowie frankistów. Coś łączy ten KOR i opozycję przed 1980, ano to, że prawdziwych Polaków było tam jak na lekarstwo. Mistyfikacja wielka. Wychodzi kto jest kto dopiero po dziesiątkach lat, niekiedy dopiero teraz.

  Ponadto większość z nas na NE nie podziela zachwytu prof. Glińskim. Informatyzacja państwa, te pesele itd to tworzenie NWO, inwigilacji na każdym poziomie, a dalej kto wie, może swoistej eugeniki, selekcji co do metod postępowania z danym obywatelem.

  Te ataki na PiS, na Kaczyńskiego, teraz na Macierewicza to zapewne aplikowanie do jakiejś nowej struktury politycznej, albo na stanowisko określone, czy do biznesu, MAM RACJE? Czas pokaże.
 • @FanDaVinci 10:29:05
  Winą obarczam tych, co winę za dane fakty ponoszą. Środowiska PiS z prezydentem na czele obarczam winą za urągającą zasadom bezpieczeństwa i zasadom logiki, szczególnie po katastrofie CASA listę pasażerów. Prezydenta Kaczyńskiego obarczam winą za słowa które wypowiedział w locie do Gruzji. To ludzie odpowiedzialni za jego bezpieczeństwo decydują co można zrobić a co nie. Prezydent nie jest komandosem.
  Środowiska PO i kierowane przez nich organy państwa obarczam winą za wszelkie sprawy związane z sprawami po katastrofie. Ich psim obowiązkiem było m.in. sprawdzenie by każdy spoczął w swoim grobie. Ich psim obowiązkiem względem społeczeństwa było rzeczowe wyjaśnienie co się stało. Dziś od prokuratury oczekuję, że wreszcie wyjaśnią wszelkie szczegóły w sposób nie budzący wątpliwości i podadzą je społeczeństwu. Od Zespołu Macierewicza oczekuję, że najpierw sprawdzą swoje teorie a później będą je głosić, nie na odwrót.

  Mówisz "Na początek, najważniejsze jest odsunięcie w niebyt i przed sąd obecną ekipę, posprzątać, zwrócić Polakom Polskę". Zostawię pytanie, gdzie ty tych Polaków widzisz, zapytam się jak zrealizować to twoje pragnienie? Jak widzisz dziś nie ma prawicy, ludzie którzy chcieli coś reformować siedzą po nic nie znaczących partyjkach PJN, SP. Zaś ci, którzy się mienią być przedstawicielami prawicy przez kolejne wybory nie znajdują metody na spełnienie tego, co nazywasz najważniejszym i nie widać szans by mieli pomysły. Więc zamiast składać pobożne życzenia pomyśl co trzeba zrobić, by się spełniły. PiS jako partia niekoalicyjna, bo wydaje mi się, że pomysł koalicji PiS - SLD jest dość egzotyczny, choć ideowo partie te są bliskie, musi znacząco wygrać wybory, tak by samemu mieć większość. Ta partia się nie rozwija, jest ukierunkowana na jednego wodza, bo ma być i prezydentem i premierem i prezesem partii. Widzisz taką szansę, by koncepcja ta się powiodła? Bo ja widzę kolejne wybory po których Jarosław Kaczyński znów powie "nie daliśmy rady siłom zła". Bo ta koncepcja do niczego innego nie prowadzi.
 • @1normalnyczlowiek 00:42:56
  " Nie masz zielonego pojęcia o ekonomii, gospodarce i finansach, więc się nie wypowiadaj! "

  Odezwał się fachowiec - chyba tylko od niepowstrzymanej biegunki komentatorskiej.
 • @Mirek-S 13:01:27
  "Odezwał się fachowiec - chyba tylko od niepowstrzymanej biegunki komentatorskiej."

  ---> Przecież to nie ja, lecz ty napisałeś coś, co jednoznacznie świadczy, zarówno o tej twojej "niepowstrzymanej biegunce komentatorskiej", jak i o kompletnej indolencji w zasygnalizowanych sprawach:

  "PiS nic nie rozumie - to są (w sferze gospodarczej) mentalne komuchy i etatyści."
  http://mediologia.pl.nowyekran.pl/post/84552,list-otwarty-do-a-macierewicza#comment_725098

  Tak więc, nikt obiektywnie nie może mieć najmniejszych wątpliwości, że poza pluciem, poza konfabulacjami nie masz nic innego do powiedzenia.
 • @koniecPolski & O.R.K.S.
  Cieszę się, że nie żywicie urazy.
  Pozdrawiam
 • @Zawisza 09:25:17 Posuwasz się do coraz bardziej prymitywnych metod bolszewickiej propagandy!
  Tym samym dajesz prawo, by nazwać ciebie zwykłym internetowym oszustem i kłamcą! udajesz, że czytasz czyjeś odpowiedzi na twoje argumenty - a raczej na twoje bzdury - i powtarzasz te same bzdury w kolejnych swoich komentarzach.

  A więc zrobię ci taki "prezent":
  Najpierw podsunę pod nos moje odpowiedzi na twoje konfabulacje i kłamstwa - byś nie mógł się wymigać, że coś przeoczyłeś i dlatego tkwisz nadal w niewiedzy!

  "@Zawisza 22:30:03 I znowu próbujesz "apiać od nowa" te same brednie!
  "Jak na razie nikt nie udowodnił tych dwóch wybuchów, sam Macierewicz też nazywa to teorią."

  ---> A co, tych 50-ciu świadków, którzy w Smoleńsku mówili, że widzieli bądź słyszeli te wybuchy, to Macierewicz miał na pasku przyprowadzić pod siedzibę GW i tam się będzie dawał sfotografować za każdym razem, gdy znajdzie się kolejny "zawisza", który podda w wątpliwość tę teorię?
  No a teoria staje się "ciałem" dopiero po zakończeniu normalnego śledztwa normalnym przewodem sądowym i normalnym wyrokiem. Normalnym - nie MAK-owskim, Millerowskim!!!

  "Nie znaleziono również trotyliu co by w czasie wybuchu nie opalał włosów i dawał wybuch bezgłośny ..."

  ---> Jak to nie. Małe ładunki w części ogonowej i na końcówkach skrzydeł dadzą POżądany efekt a ani nie osmalą nikogo, ani nie rozwalą błon bębenkowych, ani zbytnio nie pohałasują!

  ".. no chyba, że przyjmiemy, że instytut co badał taśmy to sami spiskowcy."
  ..."

  ---> Wbrew sugestiom bolszewickich propagandystów, takiej opcji nie przyjmiemy, gdyż Instytut Sehna odkrył wiele ciekawych rzeczy - m.in. także analizując PRZESŁUCHY na taśmie odkryli, że szympansy z wieży oszukały załogę Tu-154M 101, informując - gdy samolot był na początku ścieżki schodzenia w odległości 10 kilometrów od lotniska - że są w odległości 9 kilometrów od lotniska! Jak myślisz, jakie to miało skutki w ostatniej fazie lotu???

  "Mnie i większości Polaków jeszcze nie przekonano do teorii zamachu ..."

  ---> Najzwyczajniej w świecie kłamiesz, gdyż:
  Mnie i większość normalnie i logicznie myślących Polaków nigdy nie przekonało przyjęcie w ciągu dwóch dni od tragedii teorii, że zamachu nie było! A te kłamstwa przyjął i rozpowszechniał nie tylko Putin, MAK i Anodina, ale także zdrajcy w osobach Radosława Sikorskiego, Tomasza Arabskiego, Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego ..."
  http://mediologia.pl.nowyekran.pl/post/84552,list-otwarty-do-a-macierewicza#comment_724998

  @Zawisza 22:59:42 - Wybrałeś nieadekwatne porównanie!
  "Nie chcesz zobaczyć czegoś pomiędzy, pomiędzy PO-PiSem, bo to jedno ugrupowanie działające na niekorzyść naszego kraju."

  --->"Yang i Yin są określeniem przeciwieństw w naturze, w kosmosie i w człowieku.
  Jako dwa odmienne bieguny Yang i Yin znajdują się w każdej substancji jednocześnie, wszakże nie mogą istnieć samodzielnie, nie mogą być rozdzielone, lecz egzystują we wzajemnym powiązaniu, w stałej równowadze i harmonii."
  http://zenforest.wordpress.com/tag/yin-yang/

  ---> To jest tak samo, jakbyś powiedział, że winą uczciwości, sprawiedliwości, demokracji ... było pojawienie się stalinizmu, bolszewizmu, łagrów, obozów koncentracyjnych, gdyż dla zachowania równowagi w Świecie i we Wszechświecie musiało się pojawić Zło równoważące Dobro!
  Nie będę w tym momencie rozstrzygał czy pomiędzy PO i PiS-em coś jeszcze jest. W każdym razie jedno jest pewne, że obecnie:
  Na jednym krańcu jest PO WRAZ z PSL, SLD i Chórem Ścierwa a na drugim jest TYLKO PiS! I wcale nie jest potrzebne dla poprawnego, korzystnego dla obywateli funkcjonowania państwa polskiego, by Platforma Wszystkich Oszustów się Łączyła i nadal istniała!

  "Znam historię Polski, o Ślązakach ..."

  ---> I znowu brniesz w odmęty absurdu, gdyż w TEJ TUTAJ, naszej dyskusji, jest to BEZ ZNACZENIA! Chodzi tylko i wyłącznie o zakłamanie przez tuskową i GWnowyborczą propagandę, słów Jarosława Kaczyńskiego o tzw. "śląskości" i o "zakamuflowanej opcji niemieckiej"!

  "Nie wiem o co oskarżano załogę Jaka 40 ..."

  ---> A ja wiem i to bardzo dokładnie, łącznie z tym, że zakłamani sowieccy generałowie w osobach Parulskiego, Majewskiego etc., usiłowali nie tylko kłamliwie oskarżyć załogę Jaka-40 o złamanie przepisów i regulaminów lotniczych, ale chcieli ich wrobić w odpowiedzialność karna i cywilną za "narażenie" życia dziennikarzy, którzy lecieli wtedy tym Jakiem-40! Czy ty rozumiesz, że szmaty podające się za generałów, chciały oskarżyć swoich żołnierzy - zamiast ich bronić!!!??? I to tylko po to, by przypodobać się bolszewickiej władzy zagnieżdżonej w Warszawie!!!


  "... faktem jest, że w tych warunkach w jakich załoga TU zeszła na wysokość, powiedzmy bezsporna jest 26m nie powinna przekroczyć wysokości 100 m. Nie wiem co się stało, że zeszli na tę wysokość, faktem jest, że nikt tego nie nie próbuje wyjaśnić. To jakiś temat tabu którego nikt nie próbuje dotknąć. "

  ---> No i na tym CAŁY WIDZ polega!
  Zapytaj Putina, Anodinę, Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego, Jerzego Millera, Macieja Laska, Edmunda Klicha, Tomasza Hypkiego ... i resztę oszustów:
  Dlaczego zajmujecie się wszystkim, tylko nie tym, co się działo z samolotem i załogą po osiągnięciu wysokości 100 metrów!!!???

  Zwróć uwagę na jeszcze jeden absurd!
  Tylu jest podobno ekspertów lotniczych (z Laskiem i Hypkim na czele) a ŻADEN z nich nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie:
  Ponieważ, jak wiemy wszyscy z dokumentacji przedstawionej przez MAK, że Tupolew Tu-154M 101 dolatywał do Smoleńska na WŁĄCZONYM autopilocie ustawionym na 100 metrów, to:

  Co stałoby się z samolotem, załogą i pasażerami, gdyby kapitan samolotu Protasiuk, wraz z CAŁĄ swoją załogą, wyszedł z kokpitu, poszedł na przykład na pogaduszki do części pasażerskiej i NIE wrócił do kokpitu, gdy samolot doleciał do lotniska "Siewiernyj"?

  I popatrz, Zawiszo! Może to otworzy Ci oczy!
  Nie ma w Polsce ani jednego rządowego, millerowskiego, klichowskiego, hypkowskiego, gruszczykowskiego ... eksperta, który potrafiłby na tak proste pytanie odpowiedzieć!!!

  "Nie wierzę w wyjaśnienie, ale również nie wierzę w teorię zamachu, dla mnie więcej jest faktów przeciw niż za."

  ---> Właśnie o to chodzi, że nie masz ani jednego faktu wykluczającego zamach.
  Musisz wreszcie zrozumieć różnicę dwóch sytuacji:
  Nie wystarczy nie znaleźć "zapalnika" w tysiącu miejscach, by WYKLUCZYĆ zamach!
  ale:
  Wystarczy JEDEN znaleziony "zapalnik", by UDOWODNIĆ zamach!
  http://mediologia.pl.nowyekran.pl/post/84552,list-otwarty-do-a-macierewicza#comment_725054

  A ty mimo tego powtarzasz w kółko:
  "Jeśli samolot znalazł się na wysokości 6-26 m to dlaczego tam się znalazł, gdy nie wolno im było przekroczyć 100 m, dlaczego w głosach pilotów nie znajduję słów mówiących o tym, że samolot się niewłaściwie zachowuje?"

  Tutaj także popisałeś się naiwnością i brakiem wiedzy:
  "Mówiąc o tym, że większość Polaków w zamach nie wierzy, opieram się na publikowanych badaniach sprzed kilku miesięcy mówiących o tym, że większość Polaków w zamach nie wierzy"

  Poszukaj sobie, kim jest taki jeden medialny kłamca i oszust, ślepo nienawidzący Kaczyńskich a noszący nazwisko Radosław Markowski. Dowiedz się, kim on jest w jednej z instytucji zajmujących się tymi twoimi "publikowanymi badaniami" a może wtedy zrozumiesz, skąd biorą się wyniki takich "badań"! Aha! I jeszcze zapoznaj się z jego kłamstwami, oszczerstwami i pluciem, które praktykuje na antenie Pierwszego Radia Dezinformacyjnego TOK FM ...


  A już takie twoje zdanie:

  "Co więcej, twierdzę, że przy tak kardynalnych błędach jakie popełniła Kancelaria Prezydenta, przy przygotowywaniu listy pasażerów (6 generałów, 2 prezydentów), ten samolot nie powinien nawet schodzić na wysokość 100 m, choć przepisy na to zezwalały"

  świadczy nie tylko o tym, że albo jednak jesteś funkcjonariuszem POkłosia esbeckiej propagandy albo ktoś ci dyktuje co masz napisać a ty kompletnie nie rozumiesz, co piszesz!
  Bo i co może mieć wspólnego "lista pasażerów" z wysokością decyzji i z uprawnieniami pilotów??? A może ci chodzi o przekroczenie ładowności samolotu w przypadku przewożenia zawodników Sumo lub kilku ubecnych "Pierwszych Dam" ... i do tego ci potrzebna lista z wagą pasażerów?

  W innym miejscu też zachowałeś się, jak typowa zakłamana esbecka propagandowa szmata:

  "Mieliśmy "wrogów ludu", "pełzającą kontrewolucję", tłustych obrzydliwych kapitalistów. Te metody z lubością stosują zwolennicy PiS, stosując cenzurę, mam podawać przykłady blogerów - cenzorów na NE?"

  Po co tak bezczelnie kłamiesz? Udajesz, że nie wiesz (czy naprawdę jesteś aż tak głupi), że takie sformułowania, to pochodzą ze zbioru kłamstw i oszczerstw twoich idoli pokroju Bydłoszewskiego, Wajdy, Kutza, Michnika ...??? Spytaj wujka Google o to, kto pisał o "pełzającym zamachu stanu" i inne bzdury w stylu, który podałeś!

  A już zakłamywać tak oczywiste sprawy, to może albo kompletny kretyn albo sprzedajna czerwona świnia! (Wybieraj!):

  "jeśli sztuczna mgła, to czy są techniczne możliwości wyprodukowania mgły na tak dużym obszarze.?"

  Skoro nie potrafisz posługiwać się nawet wyszukiwarką internetową, to po co w ogóle tu się p(i)ętasz p(i)ętaku! A tam znajdziesz tysiące opisów na temat technicznych możliwości wytworzenia sztucznej mgły, jak i dowody, że ruscy kagiebiści mają te techniki doskonale opanowane!

  Na koniec zapytam:
  Kto ci podpowiedział, by nadal łączyć bolszewickiego kreta z Jarosławem Kaczyńskim?
  "Kaczyńskiemu marzy się układ z czasów Marcinkiewicza, czyli rząd kierowany przez niego z tylnego siedzenia."
  O Sikorskim , Mężydle czy innym "Misiu" Kamińskim, też wspomnisz w następnych komentarzach?
 • @1normalnyczlowiek 17:54:04
  >
  Wiesz, co to biegumka? Chyba nie wiesz, to Cię oświecę - to jest sraczka. To mniej więcej coś takiego, jak twoje paplanie głupot w tysiącach słów na godzinę.


  Gdzie tu widzisz plucie i konfabulacje?... że PiS, to komuchy? O tym wiedzą wszyscy. Przecież GURU Jarosława to Edward Gierek, którego wychwalał. Ale, że taki mądry komentator o tym nie wie, to bardzo dziwne.
  I na koniec Ci powiem - nie czepiaj się bezpodstawnie innych - którzy mają swoje zdanie - bo patrząc na Twoje teksty od razu widać, że z Ciebie kawał chamidła. Ale to Twój problem.
 • @Zawisza 12:17:12
  kolego, nie mam aż tak dużo cierpliwości, jak ty w pisaniu bzdur o bezpieczeństwie kancelarii prezydenta, to nie ONI decydują o tym, a rząd, tu Donald T. to on całe służby przetrzebił i ulokował tam agenturę WSI, więc skończ waść pieprzyć, podobnie jest z tym słynnym lotem do Gruzji, zapytaj Karnowskiego, był przy tym, leciał tym samolotem, w TVP mówił jak to było, nawet gnidy wyborcze zamilczeli, jak ten nie wytrzymał i wygarnął prawdę, a prawda jest, że L.Kaczyński nikomu nie rozkazywał !!!!!! i nie L.Kaczyńskiemu odmówił pilot lotu, a swojemu dowódcy pułku !
  Masz rację, Pis jest partią niekoalicyjną, ale nie piszesz czemu i co boli ciebie to??? bo niby z kim ma się układać, z Millerem, Palikotem, Piechocińskim (no może, ci dają każdemu), nie wspominając o mafii PO, powinieneś wiedzieć, że jak L.Kaczyński był prezydentem Wa-wy, chciał koalicji z radnymi z PO, ale miał warunek, odsunięcie Piskorskiego, ci się nie zgodzili, koalicji nie było, a późniejsza koalicja PiS-PO nie doszła do skutku, mimo tygodni dreptania, bo tak kazał nie kto inny, jak Komorowski, a późniejszą koalicję z Lepperem i Giertychem rozwalili ci właśnie, Kaczyński chciał kogoś w miejsce Leppera, SO się nie zgodziła, Giertych sam się chwalił u TW Stokrotki, z rozwalenia koalicji. Jeżeli dalej będziecie powielać z zadaniowym Wierzejskim brednie, to nie narzekajcie, że mafia dalej rządzi.
 • @Mirek-S 23:30:11 - Ale się ośmieszasz!
  "Gdzie tu widzisz plucie i konfabulacje?... że PiS, to komuchy? O tym wiedzą wszyscy. Przecież GURU Jarosława to Edward Gierek, którego wychwalał. Ale, że taki mądry komentator o tym nie wie, to bardzo dziwne. "

  ---> Pytasz, gdzie widzę plucie i konfabulacje a w następnych słowach właśnie to czynisz!

  "O tym" to wiedzą tylko takie zakłamane komuszki, jak ty! Łżesz jak Tfuj Boleśnie Prosty GURU, Partner Pierwszego Walenia oraz jak Ojciec Debila, który co rusz wypuszcza jakieś Bąki!

  A Jarosław Kaczyński nie wychwalał - jak kłamliwie twierdzisz - Edwarda Gierka, lecz - i tu bardzo słusznie - zauważył, że jaki był taki był Edward Gierek, ale był polskim patriotą ... czego nie można powiedzieć o Donaldzie Tusku, dla którego polskość to nienormalność, od której on bardzo chętnie ucieka! Taki jesteś głupi, że nie rozumiesz, że można pochwalić czyjąś cechę charakteru - w tym przypadku patriotyzmu - a nie pochwalać działań ogólnych?

  "I na koniec Ci powiem - nie czepiaj się bezpodstawnie innych - którzy mają swoje zdanie ..."

  ---> Nigdy nie czepiam się bezpodstawnie i potrafię odróżnić czyjeś zdanie od czyjegoś propagandowego bełkotu, nie raz wygłaszanego na zamówienie.
 • co to znaczy POLAK i POLSKA panie Piętak?
  Mam kilka pytań do pana Piętaka.

  Czy mógłby się Pan zdecydować , czy według Pana to co się stało w Smoleńsku to zamach , bo z Pańskiego listu tego nie można jednoznacznie stwierdzić? A jeśli nie zamach to co to było...????

  Zakłada Pan, że nawet udowodnienie zamachu (więc jednak Pan zdaje sobie sprawę , że to był zamach?) nie wprowadzi w Polakach oczekiwanej zmiany postawy , tylko jedynie pogłębi dalsze podziały , ergo rozpad państwa, na jakiej podstawie Pan tak twierdzi?

  Czy według Pana , możliwe jest pokojowe współistnienie katów, morderców i ich ofiar, gdy Ci ostani nie doznali żadnego zadośćuczynienia, a Ci pierwsi zamiast ponieść karę , dalej kradną, manipulują i zabijają ? Chyba wie Pan kogo mam na myśli?

  Czy według Pana Ci wszyscy zdrajcy, kolaboranci, oszuści , cynicy, koniunkturalni intelektualiści ,partyjniacy, agenci, zabójcy z którymi Pan tak walczył całe życie, wzespól z Panem Macierewiczem, różnią się tak bardzo od zwykłych pijaków, złodzieji, kombinatorów, półgłówków , którzy sobie ciągle powtarzają, że na nic nie mają wpływu, egoistów zapatrzonych tylko na grubość własnego portfela,leni i kurwiarzy którym się wydaje że jak pójda w niedziele do kościoła to odkupują swoje grzechy...czy zatem oni wszyscy razem zasługują na to by nazywać ich POLAKAMI?
  A jaką ONI tworzą Polskę teraz, skoro prawda dla nich nie ma znaczenia? Skoro nie chce im się zadać trudu by poznać historię własnego Narodu , którego są butwiejącą częścią i zamiast się leczyć(uczyć) roznoszą swoją zgniliznę !!!

  Pan też Panie Piętak zaraziłeś się tą zgnilizną. A srał Cię pies... To Wy obsrańcy bez pokory, niszczycie ten kraj. Nie zasługujecie na Polskę. Być może to jeszcze nie czas by prawdziwa Polska objawiła swoją moc i twarz.

  Radoslaw Korzeniewski.
 • cenny artykuł
  cenny nie ze względu na treść, lecz na wyciągnięcie reakcji z różnych drobnych chujków. Tak, tak, ORKS, lancelot i inni chujkowie, którzy bezczelnie przekręcacie nazwisko autora - do was to piszę. Jesteście jak dzieci z zerówki, które klecą przezwiska podczas odczytywania listy obecności. Tyle, że dzieci są infantylne z racji wieku, a wy jesteście najdrobniejszymi z drobnych chujków.
  łączę brzydkie wyrazy
 • @ratus
  "a wy jesteście najdrobniejszymi z drobnych chujków.
  łączę brzydkie wyrazy"

  ---> Skoro rzeczywiście łączysz brzydkie wyrazy, to pisz:
  ... drobnych c(graś)ków
  lub
  ... drobnych c(nowak)ków
  a nawet możesz o
  qTuskach
  napisać!

  Również POłączę bżydkie wyrazy, raTusku! :)
 • @lancelot 11:03:48
  //Kto się urodził pętakiem, ten Piętakiem nie umrze. Pzdr//

  Nie wolno ci tak mówić do gościa z intelektualną klasą.
  Możesz z nim dyskutować, ale szydź, w dodatku cienko.
 • @circ
  "Nie wolno ci tak mówić do gościa z intelektualną klasą."

  ---> Toteż, lancelot, tak nie mówi do gościa z intelektualną klasą ...
  ... tylko do jakiegoś pętaka, bełkocącego na zamówienie.
 • @Rexturbo 18:54:06
  //Nawet jeśli J. Kaczyński i A. Macierewicz nie zdobędą władzy, to mają miejsca w ławach opozycji na lata//

  I to jest gówno prawda. Polska rzyga komuszym slangiem Kaczyńskiego i jego żydowskimi idolami-futurystą Tofflerem i przyjaźnią z Izraelem, oraz handlem polską krwią.
  Mamy też dość religii Smoleńska, która wygląda już na szaleństwo przykrywające polską rację stanu o której w ogóle się nie mówi. Nikt nie mówi o tym co, jak już się okaże, że zrobiły to polsko-sowieckie służby.
  Jak się wam wydaje, że z tego powodu zdobędziecie większość, to się mylicie, bo Polacy to nie żydzi i nie będą głosować ze strachu przed ruskimi. Chcemy zmiany ustroju polski, ordynacji, prawa i zmniejszenia czapy administracyjnej, reorganizacji całego systemu.
  Mamy też dość głupków z PISu w RM, którzy pławią się w szczególarstwie, zamiast zająć się ustrojowymi pryncypiami.

  Mamy dość dzielenia narodu na PIS i PO. Jesteśmy jednym katolickim narodem. Połowa z nas nie ustanowi tu porządku, ani nie wygra z wrogami, kiedy w dodatku obie połowy są zideologizowane i podzielone na socjalliberałów i liberosocjalistów.

  Won głupki.
 • @Piotr Piętak 11:43:19
  W zarządzaniu kontem -> notki> komentarze jest opcja blokuj.
  Jak nie zablokuje Pan trolli, trudno będzie rozmawiać.
  Proszę od razu zablokować Zawiszę, O.R.K.S., Zbigniewa-Grzymskiego, i może sektę smoleńską, a zaraz się przejaśni.
 • @Piotr Piętak 11:43:19
  Co do notki- ogólnie zgoda.
  Dodam, że Olszewski był masonem, mówił, że to było dla Polski i chwilowe, ale on ma do Kościoła awersję, bo kiedyś go zagadnęłam. Nie będzie z niego Polak.

  Co do PISu - oni wszyscy myślą jak komuniści, narodowi socjal i becikowe i za mordę. Wszędzie widzą agentów , robią błąd na błędzie. Kaczyński pojęcia nie ma o ideach, to gracz z kompleksem wodzowskim, w dodatku nie docenia wielkiej nauki katolickiej, jako podstawy dla ustroju państwa-mamy przecież filozoficzną Szkołę Lubelską jako przeciwieństwo Szkoły Frankfurckiej, która zatruwa cały świat- Kaczyński tego nie widzi.

  Drugą sprawą jest to, że PIS z Szeremietiewem uważają, że istnienie Izraela jest w interesie Polski, co określa naszą doktrynę wojenną-mamy więc bić niewinnych Palestyńczyków ( też zydów swoją drogą, bo oni tam mieszkali zawsze) czym stracimy polską katolicką duszę i tożsamość, bo mu nigdy nie byliśmy agresorami. To oznaczałoby śmierć narodowego etosu Polaków.

  Z PISu nic nie będzie.
  Będzie z młodych narodowców za którymi stoją starzy NSZtowcy i ta część hierarchii, która jest nieskażona masonerią, oraz naród i Królowa Polski.
 • jak zacząć odbudowę zaufania i zjednoczyć Polaków ?
  pozwolę sobie podzielić się z Wami pewnym spostrzeżeniem, dotyczącym istnienia wielu lini podziału pomiędzy Nami, Polakami. Niektóre z nich wymagają sprecyzowania i to zdecydowanego.

  Jednym z głównych powodów Naszych niezdrowych emocji, jest sprawa Żydów. Tu pozwolę sobie zadać pytanie. O co się kłócimy? Czy o Żydów, którzy opierają swoją wiarę o Stary Testament, czy o syjonistów, hazarów i innych uzurpatorów tradycji starożydowskiej? Czym jest Talmud i jak ma się ta księga pisana przez rabinów, do ogólnie szanowanych pojęć , jak tolerancja, szacunek, równość , prawo do wolności. Co to za pojęcia i kto i w jakim celu je stworzył: Żyd , Goj? Profesor Jerzy Rober Nowak mówi, "znam Żydów , którzy sa bardziej Polscy niż niejeden "prawdziwy"Polak. Są żydzi , którzy kochają Polskę , bo są dumni z tego że są przede wszystkim Polakami.
  Proszę więc, jesli poruszamy temat Żydów, bądzmy precyzyjni. Podobnie ma się sprawa z masonami. Nie bądzmy naiwni, w samej tej strukturze ludzi , którzy dązą do utworzenia globalnego świata, jest tak wiele pułapek , tyle labiryntów , że mówienie o tym mija się z celem. Albo , idąc za Piłsudskim, całkowicie zakazać działalności tej organizacji, albo rozmontować ją od samej góry, ale to zadanie jest wyzwaniem , dla najwybitniejszych polityków świata , a Ci albo się jeszcze nie urodzili , albo sa po prostu za słabi , by coś zrobić w tym kierunku.

  Czasem zastanawiam się , dlaczego nie mówimy o instytucjach i ludziach , którzy finansowali rosyjską rewolucję, którzy finansowali Niemieckie NSDAP i hitlerowskie Niemcy? Dlaczego nie bojkotujemy tych wszystkich banksterów , którzy mają krew na rękach? Przecież wystarczy ich nazwać i chociaż omijać z daleka. Swiadome społeczeństwo , to jedyna broń , przeciwko tym ludziom. A MY zamiast ludzi uświadamiac , skaczemy sobie do oczu , kłócąc się o to , kto ma prawo to robić, kto jest bardziej polski? Te gęby pełne pięknych słów, wiara, kościół, chrześcijanin... zamiast się kłócić , który z was jest bardziej święty, przejdzcie do Meritum problemów. Ktoś nie kocha PIS? I bardzo dobrze, bo każdemu trzeba patrzeć na ręce i sprawdzać.

  Innym tematem sporów, jest Kościół Katolicki w Polsce. My go tworzymy, czy niektórzy hierarchowie? Nie rozliczyliśmy agentury w aparacie państwowym , no to agentura zainstalowana w kościele rozrabia na całego. Dziwicie się że niektórzy odwracają głowę od Boga? A kto ich ma umacniac w wierze , skoro sa tam ludzie , którzy się umacniają we władzy i pieniądzach? Nie jest tak? Ale czy to powód by atakować cały kościół? Oczywiście NIE i nie wolno tego robić.

  Stosunek do Rosji. Porozmawiajcie z Rosjanami. To są bardzo bliscy Nam ludzie. Mają podobną sytuację co MY. Obcy zainstalowani w aparacie państwowym , którzy traktują swój naród jak niewolników, stwarzając jedynie pozory demokracji, dla utrzymania względnego porządku. Czy nie to samo mamy teraz w Polsce?

  Różnijmy się, swiat jest piękny swoją różnorodnością. Skoro zatem jesteśmy inni , nauczmy się spierać ...pięknie.

  Czego sobie i Wam w Nowym Roku życzę z całego serca.
 • @circ 01:40:45
  "//Nawet jeśli J. Kaczyński i A. Macierewicz nie zdobędą władzy, to mają miejsca w ławach opozycji na lata//

  I to jest gówno prawda."

  Uprę się, że gówno warta to jest Twoja opinia. Moja, będzie zweryfikowana w następnych wyborach do sejmu - 2015 a może wcześniejszych. Będzie tak, zapisz to sobie: PiS wprowadzi do sejmu ilość posłów w ilości dającej mu pierwsze lub drugie miejsce, a posłami będą też J. Kaczyński i A. Macierewicz.
 • @Rexturbo 18:39:43
  Oki. Zapiszę to sobie.

  Ja mówię, że narodowcy dostaną 70%, jak Orban.

  O ile w ogóle będą wybory w 2015, bo sądzę, że stanie się coś, co na trwałe przewróci stary nie-porządek świata.
 • @robinsoncrusoe 12:45:52
  Widzisz. Nauka ma być czysta, po to, by niedoskonali ludzie mieli drogowskazy.
  I o czystość nauki się spieramy.

  Właściwie ona jest nam wiadoma, ale nie wszystkim w równym stopniu, a niektórym w żadnym.

  Ja życzę wszystkim poznania nauki Kościoła, lub przynajmniej pokornego przyjęcia jej na wiarę.
  Niewidzialne rządzi widzialnym.
 • @robinsoncrusoe 12:45:52
  Rosjanie nie są nam bliscy (nam - znaczy Polakom; nie pańszczyźnie). Rosjanin to typ chytrego niewolnika, a Rosja to jeden wielki obóz wojskowy. Kto dostatecznie długo stykał sie z ruskimi - ten wie. Kto wiedzę o ruskich czerpie z kontaktów na bazarze - te pływa w wyobrażeniach.
  pozdrawiam
 • @ratus 07:16:49
  To że Rosja to poligon , tudzież obóz wojskowy to się zgodzę, ale to nie wina samych Rosjan ,że w tym obozie żyć muszą. Swoją wiedzę o Rosjanach gdybym czerpał z bazarów , to zdanie miałbym takie same jak o większości pozostałych przemytników , w tym również Polaków. Mam ten przywilej , że mieszkając poza Polska znam osobiście Władimira Bukowskiego, moja wiedza o Rosji , bierze się z rozmów z Nim , z literatury i muzyki rosyjskiej , również. chociaż niestety nie należę do ekspertów w tej materii. poza tym byłem za mlodu w Leningradzie (St.Petersburg), oraz calkiem niedawno bo zaledwie kilka lat temu w Kaliningradzie. To jak zdewastowany jest to kraj gospodarczo, to nie podlega dyskusji, ale specjalnie zwracalem uwagé na samych Rosjan. Nie jestem pewien relacji pomiedzy Nimi , jednakze w odnoszeniu sie do mnie , zachowywali niezwykla uprzejmosc, a gdy dowiadywali sie ze jestem Polakiem to ich goscinnosci i serdecznesci nie bylo konca. Dlatego bronie ich, bo jak nie bronic ludzi , ktorzy ujmuja Cie sercem i autentycznym szacunkiem. Wbrew pozorom wiele wiedza o Nas i mimo propagandy daza wielka sympatia. Z zadnym narodem nie mamy tak wielkiego zaniedbania do odrobienia i tak wiele do wygrania. No ale z KGB-owskimi mordercami pomiédzy Nami i usluznymi im niektorymi "Naszymi" politykami , nie mozemy zrobic nic.
 • @circ 02:19:49
  Na milosc Boga. droga Circ czy Ty uwazasz sie za doskonala , ze wytykasz palcem innym niedoskonalosc. Skoro masz w sobie wiare to na pewno NIE. Wlasnie to mam na mysli, mowiac o pokorze. Szacunek do innych ludzi i do tego ze sa moze mniej lotni, gorsi od Nas. Ale moze maja inne cechy , ktorych Nam , Tobie brakuje. Stawianie sie w roli pouczajacego nie przystoi ludziom wielkim. Nie zauwazylas ile pokory maja w sobie lub mieli chociazby tacy ludzie jak Ojciec Pio, jak Teresa z Kalkuty, czy nawet Nasz Papiez? Wsrod zyjacych tez sa takie przyklady , chociaz niekoniecznie pretenduja do bycia beatyfikowanymi. Pycha to jest cos co powoduje ze nie potrafimy sie porozumiewac , mimo ze czesto holdujemy tym samym wartosciom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31