Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

R.Giertych czyli polityczny degenerat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przykro mi ale mówiąc to co powiedział R. Giertych stawia się poza wspólnota moralną Polaków. Stał się klasycznym przykładem politycznego degenerata.

 

 

Roman Giertych, twórca LPR i jego zabójca, polityk, który stworzył partię dla siebie i dwóch innych osób, partie, która ponoć odwoływała się do dorobku endecji staje się powoli fachowcem od PiS i jego zbrodni (w domyśle stalinowskich), popełnionych w latach 2006 -2007 głównie przez CBA, którą oskarża o naruszenie prawa, gwałcenie procedur i inne tego typu zbrodnie. Wprawdzie już niejednokrotnie udowodniono, że CBA nie naruszało procedur, że postępowało zgodnie z ustawą czy ustawami, ale to naszego narodowego bohatera nie zniechęca. Ostatnio w „Kropce nad i” stwierdził, że porównanie praktyki CBA do praktyki stalinowskich zbrodniarzy to był taki retoryczny zwrot mający na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na niedopuszczalne praktyki Mariusza Kamińskiego i jego podopiecznych. Wspaniale: wszyscy porównujemy niektóre zachowania czy to prezesa PiS czy to premiera Tuska do sowieckich praktyk, tego typu analogie stały się kanonem dzisiejszej publicystyki i sam to często robię. Jednak, jest dość widzialna granica w tego typu porównaniach, której przekroczenie równa się zanikowi fundamentu naszej moralności: tą granica jest pamięć o ofiarach komunizmu w latach 1945 -1956. Jeżeli dla R. Giertycha porównanie działalności CBA do praktyki stalinowskich (komunistycznych) zbrodniarzy to jest zwrot retoryczny, to oznacza to wybielenie zbrodni UB –eckich siepaczy. I w całej tej historii wokół słów sędziego, którego nazwiska nie wymienię, bo nie powinno się go wymieniać, gdyż naruszył on właśnie fundament naszej moralności – o to właśnie chodzi. O uniewinnienie stalinowskich zbrodni. Taki jest rezultat polemiki wokół słów idioty w sędziowskiej todze. Jeżeli sędzia pluje i obraża pamięć o ofiarach komunizmu, to – wg mnie – nie powinien sprawować tej funkcji. My jako społeczeństwo obywatelskie powinniśmy zażądać – w imię ABC funkcjonowania narodowej wspólnoty –jego odwołania z tej funkcji. Czy mamy prawo to zrobić – czy istnieją jakieś reguły, które umożliwiły by oskarżenie tego „funkcjonariusza aparatu sprawiedliwości” o popełnienie przestępstwa? Bo według mnie popełnił on przestępstwo moralne, za które powinien być ukarany. Tak samo R.Giertych –pseudoendek, który wyrósł w atmosferze w której wrogami Polski byli nie stalinowcy tylko członkowie KOR. Przykro mi ale mówiąc to co powiedział R. Giertych stawia się poza wspólnota moralną Polaków. Stał się klasycznym przykładem politycznego degenerata.

Piotr Piętak

KOMENTARZE

 • @oleg 12:04:45
  jak się komuś coś wypomina, to samemu nie należy manipulować, jak ta w/w historyjka o dziadkach wyrwanych z łoża. Czemu nagminnie się zapomina, że ci wzywani, dowożeni, nie tylko dziadkowie, byli podejrzanymi, do od dłuższego czasu już wiadomo, że wiedzieli w jakim charakterze są wezwani, i że mają alternatywę, zeznawać teraz, lub na drugi dzień, wszyscy wybierali "teraz", to z tego powodu sędzia wycofał swoje konfabulacje, swoją drogą, jak dostał akta sprawy, jeżeli były tam łamania praw człowieka, powinien sprawę oddalić do ponownego śledztwa, jednocześnie składając zawiadomienie o przestępstwie, a on na tych "stalinowskich" metodach oparł swój wyrok skazujący !!!!
 • Czy ród Giertychów założy nową partię? Po co, przecież LPR dalej działa i jest dalej ich własnością
  Zatem degeneratami postnarodowymi staje się całe środowisko działaczy dalej trwające pod szyldem LPR i marką nazwiska klanu Giertychów, przecież tam panuje niepodzielnie Giertych senior, a młodzi wierni z dworu Romana także tam siedzą. Roman czeka na swoje pięć minut do "wielkiego" powrotu.

  Będą zatem na pewno 3 środowiska narodowe:

  1. Główne związane z MW, ONR.

  2. Ruch spinany przez Ryszarda Oparę.

  3. LPR Giertychów i inne takie składanki jakie tam się dzieją. Obóz bardzo blisko (od 2005) związany z PO, czyli żydowsko-niemiecko ruch narodowy bardziej, niż polski. Do tego masoneria, NWO.

  Oczywiście środowisk jest więcej, niektóre wygasły zanim na serio powstały, ale mowa o tych zdolnych do startu wyborczego czy szerszej misji. Co nam pozostaje, tworzyć czwarty ruch narodowy obok nich równolegle?
 • @Autor
  "Tak samo R.Giertych –pseudoendek, który wyrósł w atmosferze w której wrogami Polski byli nie stalinowcy tylko członkowie KOR. "
  =====================

  Bo faktycznie dla sprawy narodowej znacznie bardziej byli szkodliwi KOR-wcy od towarzyszy w stylu reżysera p. Poręby. Nie wybielam stalinowców, ale nie każdy towarzysz zasługiwał na kule w łeb za swoje czyny, życie w PRL. Wrogów Polska ma wielu, przyjaciela znaleźć... to sztuka. W Bogu nadzieja.
 • @ "Tak samo R.Giertych – pseudoendek, który wyrósł w atmosferze w której wrogami Polski byli nie stalinowcy tylko...
  ...członkowie KOR. Przykro mi ale mówiąc to co powiedział R. Giertych stawia się poza wspólnota moralną Polaków. Stał się klasycznym przykładem politycznego degenerata."
  Fałsz i to potrójny;
  1) Narodowcy są wrogami "korników" między innymi dlatego ponieważ "kornicy" wywodzą się w prostej linii ze stalinowców.
  2) O atmosferze, w której wyrastał Roman Giertych dowiadujemy się z książki "Jan Amos Komensky - u źródeł katastrofy Państwa Polskiego". Nic tam nie ma o stalinowcach i KOR-ze.
  3) Pro-stalinowski model funkcjonowania PiS jest mi znany z izby wytrzeźwień na Kolskiej w Warszawie, w której w roku 2004-tym zamontowalismy monitoring. Byłem tam pracownikiem - jako lekarz. Wprowadzenie kamer zakończyło rytunowe okradanie depozytów pacjentów, czyli właśnie model stalinowski. Ówczesny prezydent Warszawy Lech Kaczyński wyszedł naprzeciw oczekiwaniom esbeków warszawskich i szykanował mnie za to, że ten monitoring popierałem. O sytuacji poinformowałem władze LPR i Nasz Dziennik. Problem z Romanem Giertychem jest taki, że afery na Kolskiej nie porusza - tak samo jak Kaczyński i Radio Maryja. Czyli stalinizm jako system ma swoich zwolenników w wielu zaskakujących miejscach.
 • @Marek Kajdas 13:12:49 - "Bo faktycznie dla sprawy narodowej znacznie bardziej byli szkodliwi KOR-wcy od towarzyszy w stylu...
  ...reżysera p. Poręby. (...)"
  Dziękuję Panu w imieniu Mistrza Bohdana. Owszem, słusznie Pan napisał. Polskość i katolicyzm były w PZPR. No, na pewno nie cała, nie było tam wielu najlepszych synów naszego narodu i Kościoła - na przykład moi Rodzice Dominik i Maria Sendeccy się przed PZPR-em ustrzegli, funkcjonując jako dobry polski nauczyciel i lekarz w społeczeństwie Tomaszowa Lubelskiego i Tyszowiec.
  Ale że Poręba to dobry człowiek i patriota - to prawda. Dzięki.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:20:19
  No można się pośikać ze smiechu. Najlepsi patrioci w czasch komunizmu
  to byli członkowie PZPR - Jezu gdzie ja żyje - czy panowie tworza
  współczesny ruch Narodowy?
 • @Piotr Piętak 13:32:08
  W ruchu narodowym doby po-okrągłostołowej jestem od zawsze (mniej więcej od roku 1995-go miałem styczność z ludźmi SN Szczerbiec, a w roku 1991-wszym byłem na kongresie narodowców w Poznaniu). Działałem w ZCHN, MW, SN i LPR z Ryszardem Milewskim, Grzegorzem Wysokiem, Mieczysławem Krąpcem, Arturem Zawiszą, Marianem Barańskim, Wojciechem Wierzejskim, Leszkiem Bublem, Sławomirem Zakrzewskim, Dariuszem Ciesielskim i Bartłomiejem Kurzeją. Od większości, bądź nawet i wszystkich w/w osób ocenę Poreby otrzymałem pozytywną, albo co najmniej - nie-negatywną. A gdzie Pan był? Kto Panu przekazał negatywną ocenę Bohdana Poręby?
 • na opak piętak
  według autora Giertych nie jest autorytetem moralnym i z tym należy się zgodzić lecz przeciwstawianie ludzi KOR i kaczyzm jako coś pozytywnego to już szczyt arogancji.
 • Roman Giertych byl uczciwy i solidarny nawet wobec swego koalicjantga Lepera
  Ojciec Giertycha wykazal, że darwinowska teoria paso.żytniczej ewolucji przystosowawczej ma naukowy jedynie psychoanalityczny
  i tym narazil calą swa familię nie mtylko paso.żytniczej palikoterii ale nawet arcybiskupom z selekcji i kreacji bermanowskiego Urzędu ds Wyznań Luny Brystyngier formalnie jednak blizkich Rydzykowi. Usuniecia Giertycha, Lepera i Rydzyka z polskiej sceny politycznej jako antysemitow i ksenofobow siejących nienawiść zażądal w2006r w imieniu Żydow nowojorski prezews Ligi Przeciwko Znieslawianiu (opublikowane na stronie adl.org) z czego poźniejszy lizbo.ński wspołojciec traktatu UE wywiązal ,się tylko częściowo oddając wladzę Tuskowi we wspolnym froncie wsparcia naszości wojny z Irakiem POPiSowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym na swych koalicjantow Kamińskiego ziobrohakiem. Katastrofalne zwloki jego i damy laskawej dla polityki sekspasożytnictwa i kopulacji in vitro wykorzystane zostaly do profanacji Wawelu i nie dane mu bylo usuwanie RYDZYKA, ktory może gnębieniem Giertycha chce zasłu.żyć na tolerancję.
  Poniżej tekst żąedania Abrahama Foxmana przekazany bliźniakom "dwu takim co ukradli ksiżyc" w sjonistycznej szkole filmowej PRL.

  Polska i Żydzi rok 2006
  Jeżeli Polacy nie wiedza skad w Polsce są nieustajace ataki na partie LPR , Samoobronę i Radio Maryja to w tym liscie jest wytlumaczenie.
  Cały dokument jest dostępny w wersji angielskiej na www.adl.org
  Organizacja nazywa się Ant-Defamation Leage i broni intersow zydowskich z terytorium USA na calym swiecie
  Dziwne ze polskojezyczna prasa nigdy tego listu nie opublikowala mimo ze bracia Kaczyńscy taki dokument otrzymali bedac w USA  Tłumaczenie listu
  Recommendations / Polecenie , zalecenie
  Dla rzadu polskiego od Zydowskiej organizacji w USA podpisany przez jej prezesa Abrahama H.Foxmana w dniu 30 września 2006 roku !!! Minal prawie rok
  Lipiec 2007 premier Kaczyński pozbywa się z rzadu partii Leppera i Giertycha trwa zmasowany atak na radio Maryja , rozpoczęty przez magazyn Wprost


  1. Roman Giertych
  powinien być usunięty ze stanowiska Ministra Edukacji . Głęboko zakorzeniony antysemityzm i nietolerancja lidera partii nie powinna mieć wpływu na edukacje i reformę szkolnictwa w kraju demokratycznym który jest również członkiem Unii Europejskiej

  2. Andrzej Lepper
  powinien wydać deklaracje silnie potępiającą antysemityzm i zwócic honorowy doktorat na MAUP w Kijowie. Oboje Lepper i Giertych powinni zobowiązać się do podjęcia dyscyplinarnych akcji , przeciwko członkom swoich partii , którzy promują nienawiść.

  3.Zastosownaie Polskiej Konstytucji
  która zajmuje się rasizmem i antysemityzmem powinna być w pełni wdrożona . Radio Maryja ciągle łamie tę konstytucje przez nadawanie nienawiści . Radio Maryja powinno odpowiadać za to w sądzie. Radio Maryja nie powinno otrzymywać wsparcia od osób indywidualnych , których rasistowskie i antysemickie poglądy naruszają polskie prawo.

  3. Polscy przywódcy / politycy /
  powinni zaprzestać dawania Radiu Maryja prawo do nadawania audycji. Polscy politycy powinni odmawiać pojawiania się w radiu Maryja do momentu kiedy Radio Maryja w jasny i klarowny sposób zobowiąże się do zaprzestania nadawania mowy nienawiści.

  4. Polski rząd
  Powinien potwierdzić swoje zobowiązanie do głoszenia tolerancji w edukacji , w mediach i innych sektorach rzadzenia.

  Abraham Foxman

  Wrzesień 2006 rok

  Poniżej orginal listu z internetowej strony ADF www.adl.org


  Poland: Democracy and the Challenge of Extremism

  Posted: September 12, 2006  Executive Summary

   Poland has emerged from the repressive years of communist rule as a pluralist democracy. Its accession to membership of the European Union in 2004 confirmed that a robust democratic system is in place, which includes important legislative instruments to protect minorities from hate speech and hate crimes perpetrated by extremist groups.

   The consolidation of democracy in Poland has been accompanied by the recognition of many leading Poles that their country needs to honestly confront its long and painful history of anti-Semitism. The recent commemoration of the 1946 Kielce pogrom is another sign of Poland's commitment to this process.

   However, politics in Poland remains vulnerable to nationalist extremism, intolerance and anti-Semitism. The most worrying indication of this trend so far has been the formation, in May 2006, of a coalition government comprised of the Law and Justice Party in partnership with the extreme right-wing League of Polish Families (LPF) and the populist Self-Defense parties. Ministerial posts were awarded to Roman Giertych, leader of the LPF, and Andrzej Lepper, leader of Self-Defense. Lepper has expressed admiration for Hitler's policies and is the recipient of an honorary doctorate from MAUP, a private Ukrainian university responsible for publishing the majority of the anti-Semitic newspapers and journals available in Ukraine.

   The most disturbing outcome of the coalition's formation has been the appointment of Roman Giertych as Minister of Education. The political orientation represented by Giertych, whose Ministry's responsibilities include tolerance education and Holocaust education, has traditionally been anti-Semitic and xenophobic. The LPF's agenda has been resolutely hostile towards homosexuals and foreigners and many of its leading figures have made anti-Semitic remarks. Its youth wing, the All-Polish Youth, is named after a pre-World War II Polish nationalist movement which successfully campaigned for the introduction of a "Jews bench" in Polish universities to separate Jewish and non-Jewish students.

   Giertych has reacted to Israel's decision to freeze contacts with his Ministry by making overtures to the Jewish community. In press interviews, he has spoken of the need to combat anti-Semitism. However, his party has made no attempts to confront the anti-Semitism in its ranks.

   A key pillar of support for the coalition government has been the anti-Semitic Catholic radio station, Radio Maryja. Associated with a religious order which rejects the authority of the Vatican, Radio Maryja commands an audience of up to 3 million, and also runs a TV station and a daily newspaper. Once closely associated with the LPF, Radio Maryja has shifted its support to the Law and Justice Party. Despite the attempts of some prominent church leaders to curb hate speech on the station's broadcasts, the Polish Prime Minister Jaroslaw Kaczynski, the twin brother of President Lech Kaczynski and a regular guest on Radio Maryja, has referred to its critics as "enemies of freedom".

   Anti-Semitic content broadcast on Radio Maryja includes ugly stereotyping, conspiracy theories, claims that Jews were responsible for communist-era repression and accusations that Jews are using the Holocaust to leverage compensation payments from Poland. In March 2006, the commentator Stanislaw Michalkiewicz declared on air: "Jews have humiliated Poland internationally by demanding money...Kikes sneak up behind us to try to oblige our government to pay them money on the pretext of these demands". Such statements are very much in keeping with the views of Father Tadeusz Rydzyk, the power behind the station, who has stated on-air that Judaism is a "trade, not a religion."

  Recommendations

  If it is true, as President Kaczynski has repeatedly stated, that there is no place for anti-Semitism and racism in today's Poland, immediate and long-term measures need to be taken, among them:

   Roman Giertych should be removed from the position of Education Minister. The leader of a party steeped in anti-Semitism and intolerance should not be influencing education policy and curricular reform in a democratic country which is also a member state of the European Union.

   Andrzej Lepper should issue a statement forcefully condemning anti-Semitism and return the honorary doctorate conferred upon him by MAUP. Both Lepper and Giertych should announce their commitment to take disciplinary action against members of their parties who promote hate or incite hate crimes.

   The provisions of the Polish Constitution and Penal Code which deal with racism and anti-Semitism should be fully implemented. Radio Maryja, which has consistently violated these provisions by broadcasting hate speech, should be held to account in a court of law. The station should not receive funds from individuals whose racist and anti-Semitic activities are in breach of Polish law.

   Poland's leaders should stop giving Radio Maryja legitimacy. They should refuse to appear on its programs until such time as the station offers an explicit commitment to stop broadcasting hate speech.

   Poland's government should renew its commitment to promoting a tolerance agenda in education, the media and other sectors.
  ADDITIONAL LINKS
  Print This Page


  E-Mail This to A Friend  RELATED ARTICLES


  Full Report:
  Poland: Democracy and the Challenge of Extremism
  (.pdf format - 385kb)


  ADL On-line Home | Search | About ADL | Contact ADL | Privacy Policy
  © 2006 Anti-Defamation League


  ANTI-SEMITISM
  CIVIL RIGHTS
  COMBATING HATE
  EDUCATION
  EXTREMISM
  HOLOCAUST
  INTERFAITH
  INTERNATIONAL AFFAIRS
  INTERNET
  ISRAEL
  LAW ENFORCEMENT (L.E.A.R.N.)
  RELIGIOUS FREEDOM
  SECURITY AWARENESS
  TERRORISM
  International
  Muslim/Arab World
  United States
  Civil Rights Front Page
  ADL Friend of Court Briefs
  Combating Hate Front Page
  Hate Crimes Laws
  Hate Symbols Database
  Education Front Page
  A WORLD OF DIFFERENCE®
  Miller Early Childhood Initiative
  Campus/Higher Education
  Children's Bibliography
  Curriculum Connections
  Combating Anti-Semitism
  Education Advocacy
  Special Campaigns/Initiatives
  Extremism Front Page
  Extremism in America
  Nation of Islam
  Terrorism Update
  Upcoming Extremist Events
  Racist Skinhead Project
  Holocaust Front Page
  Holocaust Education Front Page
  Echoes and Reflections
  Dimensions: Holocaust Studies
  International Affairs Home Page
  United Nations
  ADL and OSCE
  Internet Home Page
  Internet Rumors
  Israel Front Page
  Advocating for Israel
  Chronology of Terror Attacks
  ADL Israel Office
  L.E.A.R.N. Front Page
  Law Enforcement Training
  Extremism in the News
  Upcoming Extremist Events
  Extremism in America
  Officer Safety Information
  Religious Freedom Front Page
  Workplace and Religion
  Religious Holidays in Classrooms
  Creationism
  The Ten Commandments
  Terrorism Front Page
  International Terrorist Symbols
  Domestic Terrorism
  Terrorism Update Archive
 • @Eugeniusz Sendecki 13:54:15
  Bardzo dobrze, że broni Pan przyzwoitych ludzi. Żaden kanalia nie mógłby nakręcić czegoś tak wzruszającego, jak Hubal, i to w dodatku w bardzo niesprzyjających okolicznościach historycznych. Za PRL-u nie dało się jawnie krytykować patologii, więc patriotyzm rozbudzany był w sposób (z dzisiejszej perspektywy) nieco prymitywny: "Czterech Pancernych i pies", "Stawka większa niż życie", "Hubal" czy też Stowarzyszenie Grunwald.
  Tym ludziom należy się dziś za to wielkie DZIĘKUJĘ.
 • autor
  "Ostatnio w „Kropce nad i” stwierdził, że porównanie praktyki CBA do praktyki stalinowskich zbrodniarzy to był taki retoryczny zwrot mający na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na niedopuszczalne praktyki Mariusza Kamińskiego i jego podopiecznych."

  Giertych tutaj nie broni ani Kamińskiego, ani Ziobry. On broni jedynie WOLNOŚCI WYPOWIEDZI. Być może sędzia Tuleja przesadził. Być może powinien bardziej ważyć słowa. Ale nie dajmy mu skneblować ust nagdorliwością semantyczną, uprawianą przez Michnika, który w sądzie i przed sądem macha szabelką, jak opętany, zamiast z pobłażliwym uśmiechem podejść do tego, co o nim gadają.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:15:18
  "Ówczesny prezydent Warszawy Lech Kaczyński wyszedł naprzeciw oczekiwaniom esbeków warszawskich i szykanował mnie za to, że ten monitoring popierałem."

  Takich opinii potrzeba jak najwięcej, byśmy nie mieli na cokole człowieka, który nie był wcale taki nieskazitelny, jak nam się to dziś próbuje wcisnąć.
 • @Marek Kajdas 13:09:01
  Analizuję sposób formułowania myśli przez Pana i p. Sendeckiego.
  Nie ukrywam, że mimo pozornych podobieństw znacznie bliższe mi to, co pisze p. Sendecki. Sendecki jest bardziej elastyczny w ocenach i nie taki dogmatyczny. A polska polityka potrzebuje pragmatycznych i elastycznych ludzi, którzy są w stanie realnie ocenić, co i jak, a nie apriori zakładać, że ten nurt jest dobry, a ten zły.
 • @LarsikOwen 12:02:37
  Nie wierzę w to, by Giertych (popatrzmy na całą jego drogę życiową!) to był teraz piesek Tuska. Przypuszczam, że on gra swoją grę i w pewnym momencie szydło wyjdzie z worka. Na razie oczywiście to gra skrajnie negatywna, ale ja osobiście wolałabym się jeszcze wstrzymać z definitywną oceną.

  Giertych jako jedyny do końca obstawał przy koalicji PiS-Samoobrona-LPR. Tym wzbudził mój szacunek i ma u mnie baaaardzo duży kredyt zaufania. Nie rozumiałam co prawda tej jego nagłej wolty (biało-czerwone kwiaty dla prokuratura Kaczmarka), ale kładę to na karb mojego nierozeznania w polityce.
 • @mewaśka 13:36:59
  Miło usłyszeć i przeczytać każde życzliwe słowo po polsku. A tak a propos to Bohdan Poręba jest super jako człowiek. Kto zna osobiście Porębę - ten obiektywnie zyskuje. Wszyscy normalni Polacy powinni chcieć być jego znajomymi. Zawsze jak go spotykam, to albo się czegoś ważnego dowiem, albo jakaś piękna sytuacja wyniknie, ciekawi i ważni ludzie się pojawią. Ostatnio był 10-go listopada w wigilię Święta Niepodległości z niezwykłym gościem - Księdzem Napiórkowskim. Udało mi się film nakręcić;
  http://www.youtube.com/watch?v=r5Z92oT33_w

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31