Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

Pogrzeb "Solidarnej Polski"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z. Ziobro nie jest bowiem – w przeciwieństwie do L. Dorna – politykiem, jest dzieckiem J. Kaczyńskiego i jest więźniem swojej przeszłości czyli jest politycznym zerem

 

Tytuł tego artykułu powinien brzmieć nie „Pogrzeb Solidarnej Polski”, tylko „Solidarnej Polski nigdy nie było”, bowiem marketingowy projekt „polityczny” (nie mający nic wspólnego z polityką), który wymyślił Kurski był z góry skazany na klęskę: Ziobro, Kempa, Kursk, żeby nie wiem jak prężyli muskuły, żeby nie wiem co wymyślali, zawsze będą całkowicie uzależnieni od Ojca Dyrektora. To jego poparcie , lub brak poparcia decyduje o „być” albo „nie być” partii, która przez rok nie umiała nawet sformułować programu politycznego, która udowodniła swoim zwolennikom, że jej ojcowie założyciele świecą odbitym światłem tego, który rządzi prawicą czyli prezesa PiS. Ksiądz Rydzyk, bardzo szybko to zrozumiał i swoje poparcie dla SP, które motywowane byłą chęcią pokazania kto na polskiej scenie politycznej integruje prawicę i jest gwarantem jej przyszłego sukcesu, wycofał czyli ogłosił polityczny pogrzeb Z.Ziobry. I słusznie Z. Ziobro nie jest bowiem – w przeciwieństwie do L. Dorna – politykiem, jest dzieckiem J. Kaczyńskiego i jest więźniem swojej przeszłości czyli jest politycznym zerem. Ostatnie polemiki wokół metod CBA – paradoksalnie – działały na korzyść prezesa PiS, ponieważ raz jeszcze przypomniały elektoratowi prawicy kim jest Z. Ziobro, jest on wyłącznie dzieckiem J. Kaczyńskiego, wykonawca technicznym jego projektu politycznego polegającego na walce z „układem”. Z. Ziobro znajduje się w sytuacji zabójczej: z jednej strony aby coś znaczyć w polityce musi się odciąć od J. Kaczyńskiego, z drugiej zaś jego pozycja polityczna, jego względna popularność polityczna wśród wyborców związana jest w 100% z jego aktywnością jako ministra w rządzie premiera J. Kaczyńskiego. Ta sprzeczność „Solidarna Polskę” uśmierciła. Dlatego – w najbliższym czasie – dojdzie do kolejnych transferów posłów SP do partii Piechocińskiego, który jest jedynym interesującym partnerem politycznym zarówno dla PiS jak i dla Ojca Dyrektora. Zadziwiające jest w tym jedno, ze nawet tak doświadczony polityk jak L.Dorn nie rozumie, że wszelka polemika na temat rządów PiS działa na korzyść jego byłego „politycznego braciszka”. Żegnamy „Solidarna Polskę”, życząc jej posłom jak najszybszego powrotu do PiS – tylko to im pozostało.

KOMENTARZE

 • Wy, Pięta, dziecko bolszewickiej propagandy, jesteście zerem nie tylko politycznym ale i moralnym
  "Ziobro, Kempa, Kursk, ... Z. Ziobro nie jest bowiem – w przeciwieństwie do L. Dorna – politykiem, jest dzieckiem J. Kaczyńskiego i jest więźniem swojej przeszłości czyli jest politycznym zerem. ..."

  ---> Daję wam tylko jedynkę - twórcy NE nie przewidzieli, że pojawią się takie zera na portalu ...
 • Ty, nie masz już dokąd wracać. Pozostaniesz pomiędzy sierpem a młotem.
  "Żegnamy „Solidarna Polskę”, życząc jej posłom jak najszybszego powrotu do PiS – tylko to im pozostało."

  ---> A w relacji "młot - kowadło", nie mam żadnych wątpliwości, w której roli występujesz ...
 • @1normalnyczlowiek 10:41:25
  Człowieku, po co te nerwy, 2 wypowiedzi a nic sensownego nie powiedziałeś poza wymienianiem symboli bolszewizmu, A jest to jak już wielokrotnie mówiłem, metodą wyróżniającą kiepskich politruków, co nie potrafią tekstu poddać wnikliwej krytyce, argumentami zbić tezy autora. Idą więc w wycieczki osobiste. Więcej argumentów, mniej bolszewizmu.
 • Nie demonizował bym sytuacji że dziecko polityczne nie może wyrosnąć nad a nawet zniszczyć swego promotora
  Idealnym tego przykładem jest J.Kaczyński który jest politycznym dzieckiem Wałęsy.
  Wiadomo, że aby skutecznie rządzić PiS potrzebuje mieć w sejmie więcej posłów niż PO, SLD i RP w sumie. PSL zawsze było chorągiewką.

  Inaczej te partie dogadując się zablokują Kaczyńskiego, który będzie jak pajacyk, bez szansy wykonania jakiegokolwiek kroku. PiS nie potrafi trafić do wyborców środka. Rozpaczliwie trzyma się na swym twardym elektoracie i jest całkowicie uzależniony od Rydzyka. To przecież Rydzyk rozdaje karty na prawicy.J.Kaczyński jest tylko osobą drugą.
  PiS potrzebuje partii która będzie na tyle silna, że wejdzie do sejmu w zagospodaruje elektorat centrowy. Taką partią mogła być SP, gdyby PiS nie postanowił jej zniszczyć. Kaczyński dokładnie pamięta swoją historię i boi się, że na nim się ona powtórzy, stąd niszczenie wszystkiego co mogłoby na prawicy wyrosnąć i brak koalicyjności PiS.

  Tak więc jest prawdopodobne, że w najbliższych wyborach, choć nie sądzę, by odbyły się one w terminie wcześniejszym niż ustawowym, SP podąży drogą PJN, tyle, że odbierze PiS część głosów z jego twardego elektoratu. Co może zaważyć na przegranej, lub pyrrusowym zwycięstwie PiS.
 • @Zawisza
  "Człowieku, po co te nerwy ..."

  ---> Z jakiego powodu wchodzisz w buty Pawła Olszewskiego, bolszewickiego wunderkindusia, który jak nie ma argumentów, to od razu wyskakuje z wmawianiem, że interlokutor się denerwuje?
  http://normalny.nowyekran.pl/post/17681,zaklamana-bolszewicka-twarz-pawla-olszewskiego-twarza-platformy-obywatelskiej

  Tak więc to o nim i jego towarzyszach partyjnych mówisz:
  "... jest to ... metodą wyróżniającą kiepskich politruków, co nie potrafią tekstu poddać wnikliwej krytyce, argumentami zbić tezy autora ..."

  "Idą więc w wycieczki osobiste."

  ---> Dokładnie jak to zrobił w swoim tekście Piotr Piętak i któremu należy odpowiedzieć:
  "Więcej argumentów, mniej bolszewizmu.

  Pamiętaj, że aby merytorycznie polemizować, trzeba najpierw zapoznać się z czyimiś, również merytorycznymi, argumentami. Piotr Piętak nie dał takiej szansy: przede wszystkim konfabulował i szkalował ...
 • @Zawisza - dziecko Wrzodaka i Piętaka!
  "Idealnym tego przykładem jest J.Kaczyński który jest politycznym dzieckiem Wałęsy ...
  ... zablokują Kaczyńskiego, który będzie jak pajacyk, bez szansy wykonania jakiegokolwiek kroku ..."

  ---> Jakie z ciebie pojętne dziecko. Szybciutko nauczyłeś się od nich - i nie tylko - za pomocą prymitywnych kłamstw i konfabulacji, opluwać innych ludzi.
 • @1normalnyczlowiek 12:33:00
  Ostatnie polemiki wokół metod CBA – paradoksalnie – działały na korzyść prezesa PiS, ponieważ raz jeszcze przypomniały elektoratowi prawicy kim jest Z. Ziobro, jest on wyłącznie dzieckiem J. Kaczyńskiego, wykonawca technicznym jego projektu politycznego polegającego na walce z „układem”.

  Wg mnie Ziobro nie jest głupim człowiekiem, ale wpuszczonym w maliny przez prezesa PiS. Powinien zająć się czymś merytorycznym, jakąś konkretną sprawą. Był genialny jako śledczy w aferze Rywina. Powinien być odpowiedzialny za coś konkretnego, a nie za "niezrozumiałe dla elektoratu projekty polityczne", jakim jest SP. Ziobro to samotny szeryf. Propozycja, by kogoś takiego swatać na siłę z obcym mu mentalnie PSL-em, jest nie do końca przemyślana, tym bardziej, że zawsze postrzegałam go jako twardziela, ale samotnika. Poza tym osamotnienie Ziobry to jedyna droga do dorośnięcia, tzn. do stania się partnerem dla obecnych wielkoformatowych polityków, takich jak Kaczyński, Piechociński, Palikot czy Miller. Tylko w takim na pozór egzotycznym kwadracie ("na zewnątrz ostre prawe i lewe krawędzie, a w środku pragmatyczne, ale patriotyczne centrum (PSL+PJN+SP+Kwaśniewski) są w stanie zwalczyć tę indeferentną zarazę, która nas gryzie, jaką jest PO.
 • @mewaśka - Wymyślasz nieprawdziwe tezy, więc i dochodzisz do błędnych wniosków.
  "... Z. Ziobro, jest on wyłącznie dzieckiem J. Kaczyńskiego, wykonawca technicznym jego projektu politycznego polegającego na walce z „układem”."

  ---> Nie masz żadnych argumentów na to, że Ziobro był bezwolnym narzędziem w rękach Kaczyńskiego - takim narzędziem, jakim choćby jest w rękach Tuska: Ewa Kopacz, Paweł Olszewski, Andrzej Halicki, Sławomir Nowak, Joanna Mucha, Bartosz Arłukowicz, Jerzy Miller ... Ziobro doskonale rozumiał w jakim projekcie politycznym bierze udział - dowiódł tego właśnie w komisji Rywina, ale i nie tylko tam!
  I owszem, nie potrafi przemawiać tak jak Kaczyński, ale być trochę gorszym od Jarosława Kaczyńskiego to żaden dyshonor. Ja na przykład, to bym się obraził, jakby ktoś powiedział, że dorównuję Tuskowi, Komorowskiemu, Borusewiczowi, Modzelewskiemu, Baumanowi ... W realu za takie porównanie albo dałbym w mordę albo podał do sądu za obrazę dobrego imienia.


  "Ziobro to samotny szeryf."

  ---> Czy "samotny szeryf", to coś złego? Przy takim bajzlu, jaki w państwie spowodowali postkomuniści - a także bolszewia skupiona obecnie wokół Tuska i Komorowskiego - konieczne są bezkompromisowe działania a nie spotkania przedstawicieli władzy na cmentarzach i przy śmietnikach z szemranym towarzystwem.
 • @1normalnyczlowiek 12:33:00
  Wiesz co, doradzę ci jedno, sprawdź czy u ciebie w łóżku to jakiś bolszewik nie śpi. Masz wręcz obsesję szukanie wszędzie "wrogów ludu". Jak nie bolszewik to dziecko Wrzodaka czy tam kogokolwiek.

  Powiem ci jedno, jak czytam takie słowa "tak bardzo typowe dla komuszych POmiotów, pozbawionych elementarnych oznak przyzwoitości, wywołać mogło jedynie uczucie obrzydzenia." bez względu na to czy będą mówiło o "POmiotach" czy "PiSmiotach" mam odruch, wyjścia z tekstu. Po prostu człowiek, którego umysł jest tak przeżarty nienawiścią go jakiejkolwiek grupy nic mądrego nie napisze. A na pewno nie stać go na rzetelną ocenę sytuacji. Szkoda mojego czasu.
 • Sojusz SP z PSL i powstanie partii młodych na prawo od PIS
  Następnie koalicja SP+PSL, PIS i partii młodych (ruch narodowy, porozumienie cośtam, inicjatywa cośtam). Pierwsza ustawa: Delegalizacja SLD. I jesteśmy w wolnym kraju. Takie mam marzenia. PSL nie da się zdelegalizować bo przerósł swymi korzeniami wszystko co dało się przerosnąć z wyjątkiem betonu.
 • @Zawisza
  "Jak nie bolszewik to dziecko Wrzodaka czy tam kogokolwiek."

  ---> Tak ci trudno zauważyć, że najczęściej tylko odbijam piłeczkę? Przecież to nie ja wymyśliłem ten kretynizm z czyimś dzieckiem. Skoro Ziobro może być według niego dzieckiem Kaczyńskiego - i to praktycznie bez uzasadnienia - to tym bardziej takim dzieckiem może być Piętak lub Wrzodak ... tyle że nie Kaczyńskiego a bolszewickiej propagandy, czego dali już nie jeden raz dowód.

  "Po prostu człowiek, którego umysł jest tak przeżarty nienawiścią do jakiejkolwiek grupy nic mądrego nie napisze."

  ---> Racja. Też tak uważam i dlatego właśnie o takich ludziach piszę, a więc o Piętaku, Wrzodaku, Niesiołowskim, Sikorskim, Pawle Olszewskim, Andrzeju Halickim, Rafale Grupińskim, Waldemarze Kuczyńskim, Radosławie Markowskim, Tomaszu Wołku, Tomaszu Lisie ... i wielu wielu im podobnych, których nie stać na rzetelną ocenę sytuacji, więc tylko posuwają się do chamskiego opluwania porządnych ludzi. To jest u nich najbardziej obżydliwe, że kłamią, konfabulują nieraz przez cały dzień, co chwilę w innej stacji, a następnego dnia, jak gdyby nigdy nic, usiłują opluwać tych, którzy ich oszczerstwa wypunktowali.
 • Nie doceniamy ich i to jest nasz błąd
  Podejrzewam że działają etapowo i powołanie szyldów typu PJN, SP nie jest końcem, ale początkiem. Czy przytulą się do PSL? Zobaczymy, wiele wskazuje że tak będzie i to nas zaskoczyło prawda? Poza tym mogą awaryjnie przejść do ruchu narodowego coś jak zbieranina która wchodziła na plecach LPR do sejmu, czy PE.
 • List Giertycha daje PJN i Solidarnej Polsces okazje do zerwania z brudami po bliźniakach
  i ograniczenia swej rolli do PiSu bis. Ogłupiony medialnie elektorat glosuje na politykow celebrytow a ci są albo otwartymi kultywatorami pasożytnictwa albo sa umoczeni i skompromitowani a więc uzależnieni od Kaczyńskich przez staż i .udział w przewrotnych nikczemnościach jak
  -wsrZymanie ekshumacji w Jedwabnem gy Lech byl pROKURATOREM gENERALNYM a Kruk dyr. jego gabinetu ministra
  - odkrycie "naszości" potepionej przez JP2 wojny z Irakiem i jej wsparcie POPisowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym na koalicjantow Kamińskiego ziobrohakiem
  -oddanie wladzy Tuskowi w oczekiwaniu na oscylator wyborczy po likwidacji Giertycha i Lepera
  - blokowanie przez PIS becikowego, mundurkow i ustawy antyaborcyjnej wbrew werbalnemu poparciu i zawlaszczenie sukcesu becikowego i mundurkow nawet wbrew wydrukom z glosowań w sejmie
  - oddanie Ukrainy banderowskim ludobojcom i ich gloryfikatorom a Litwy zdepolonizowanym "etnicznym Litwinom" (także gloryfikującym ludobojcow)
  - brawurowe pognębienie abp Wielgusa za brak wdzieczności dla bermanowskiej selekcji i kreacji biskupow polskich w PRL
  -oddanie Gruzji Szewartnadzemu bea Abchazji
  itd

  Jest opkazja do przeproszenia Giertycha
 • @1normalnyczlowiek 18:05:32
  Jeszcze trochę gnido, będziesz publicznie z imienia i nazwiska wymieniony w sądzie, za wszystkie oszczerstwa pisane tu na tym portalu. Tchórzu ujawnię twoje nazwisko i funkcje jakie pełnisz przy jednej z partii.
 • @1normalnyczlowiek 10:33:47
  towarzyszu jesteście wpatrzeni w PiS tak jak kiedyś Polacy byli w KOR, UW, UD, i w Wałęsę.
 • @Wrzodak Z. 22:16:29
  "... będziesz publicznie z imienia i nazwiska wymieniony w sądzie, za wszystkie oszczerstwa pisane tu na tym portalu."

  ---> Przecież nie doniesie pan sam na siebie i na swoich kolegów ...
  Praktycznie wszystkie moje co ostrzejsze zwroty, to cytaty z was.

  A na ujawnienie moich danych nie wyrażam zgody.
  No i chyba nie muszę tłumaczyć, jakie byłyby konsekwencje - i to z automatu, prawie bez angażowania urzędników.
 • @kserkses
  "... jesteście wpatrzeni w PiS ..."

  ---> Wpatrują się w PiS ... ale ciPanowie powyżej. Wpijają swe ślipka niczym Paweł Olszewski podczas medialnych polemik - by jak on trafić śliną/
  A dla mnie liczą się argumenty - konfabulanta, oszusta czy kłamcę wyczuwam na odległość. Tak samo było w momencie, gdy w tv "na żywo" słuchałem kłamstw i bzdur "sędziego" Tuleyi ...

  PS. Proszę doradzić temu panu wyżej, by nie zapomniał powiadomić, że wziąłem sędziego ... w cudzysłów! :)
 • Pietak - dobra robota dla POPISu. Kup sobie wiadro wazeliny. Masz plus u Kaczynskiego i Tuska.
  Celem Pietaka jest rozwalenie wszystkiego, co nie jest pod kontrola "bandy czworga". SP nie pasuje do postanowien "przekletego stolu", wiec Pietak postanowil zniszceyc SP. Czlowieku, zagrozeniem nie jest partia Ziobry tylko PO z Tuskiem, z Pali... , PSL oraz SLD.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31