Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 12 komentarzy

Między młotem a kowadłem

Piotr Piętak - Opis III Rzeczpospolitej - państwa rozdzieranego na kawałki przez polityczną oligarchie POPiS -u

C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gmeranie się w rodzinnych korzeniach sędziego, który porównał metody CBA z metodami stalinowskimi, jest czymś moralnie ohydnym i odpychającym a przy tym głupim

 

 

Każdy dziennikarz, każdy piszący w Internecie – nie wyłaczając piszącego niniejsze słowa – wie doskonale, że podstawą rozchodzenia się informacji w sieci, jest dziennikarska prowokacja, która – jeżeli jest dobrze przygotowana – przyciąga internautów jak magnes opiłki żelaza. Artykuły C.Gmyza są coraz częściej prowokacją – obalająca kolejne bariery obyczajowe i moralne – i gwałcące (moim zdaniem) etykę dziennikarską, polegającą na ogólnej zasadzie, że ważne jest co ktoś powiedział, a nie kto coś powiedział.

Ważna jest treść przekazu, a nie tylko i wyłącznie kontekst w jakim została opublikowana. Gmeranie się w rodzinnych korzeniach sędziego, który porównał metody CBA z metodami stalinowskimi, jest czymś moralnie ohydnym i odpychającym a przy tym głupim, bo dającym tym, którzy zgadzają się z sędzią dodatkowy  argument przeciwko ludziom, którzy takie porównanie uważają za skandal moralny.

Artykuł C.Gmyza jest prowokacja wymierzoną w nas w ludzi o poglądach konserwatywno-prawicowych dla których wciąganie rodziców czy dziadków sędziego do oceny stalinizmu jest niedopuszczalne, ponieważ do złudzenia przypomina metody komunistyczne, polegające na badaniu rodzinnych korzeni np. kandydatów na studia. Artykuł C.Gmyza jest manifestacją – nieświadoma najprawdopodobniej – socjalistycznej czy raczej sowieckiej moralności. Przerażające jest to, że tzw. autorytety dziennikarskie np. Pani Jankowska na salon24 broni ze wszystkich sił metody C. Gmyza, którego artykuły maja za cel doprowadzenie do skrajnej polaryzacji społeczności internautów wokół tez artykułu, który jest zaprzeczeniem prawicowego i katolickiego światopoglądu.

Przypomnijmy, że w Internecie mamy do czynienia z nadmiarem informacji - za dużo opinii, spostrzeżeń i punktów widzenia uniemożliwia ich ogarnięcie, co w konsekwencji prowadzi do coraz większego szumu informacyjnego. Wszechobecność informacji przy jednoczesnym braku - to opinia Cassa Sunsteina z Republic.com - ośrodków jej integracji doprowadzi do fragmentaryzacji dyskusji polegającej na tym, że jednostki będą postrzegać świat przez witryny dostosowane intelektualnie i emocjonalnie tylko do ich własnych potrzeb, co wyeliminuje możliwość dyskusji z odrębnym punktem widzenia. Fragmentaryzacja dyskursu publicznego może doprowadzić w efekcie do skrajnej polaryzacji.

Kiedy bowiem informacje i opinie są wspólne jedynie dla grup podobnie myślących ludzi, zaczynają oni wzmacniać je wzajemnie nie dopuszczając poglądów alternatywnych. Dyskurs publiczny coraz bardziej się radykalizuje, co może doprowadzić do zaniku społecznego dialogu. Globalny, elektroniczny raj zmienia się w kulturową pustynię, po której grasują hordy barbarzyńców uzbrojonych w niewidoczne gołym okiem komputery. Wprawdzie w wyniku rozległych badań empirycznych ta katastroficzna wizja została skorygowana, ale w Polsce niestety prawo fragmentaryzacji i radykalnej polaryzacji nadal obowiązuje, ba jest petryfikowane przez takie artykuły jak wspomniany i omawiany artykuł C.Gmyza.

Piotr Piętak

KOMENTARZE

 • Pozwolę się mieć odmienne zdanie od sznownego Pana
  Dziś w Polsce szczególnie jest wskazanie z jakiej rodziny pochodzą ludzie na z pierwszych stron gazet.Uzasadnię krótko,czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość ją czuć.Rody jak chcą dalej rządzić to niech się nie wstydzą swoich protoplastów,transparentność w tym temacie uważam za bardzo potrzebną. Tym bardziej ,że tak często zmieniali nazwiska.

  Pozdrawiam
 • CHYBA RACZY PAN SOBIE KPIĆ ,ŻE NIE MA ZNACZENIA WYCHOWANIE W RODZINIE RESORTOWEJ I SB-CKIEJ ? GMYZ MA RACJĘ
  Syn TW Lucyna orzeka w procesach tajnych współpracowników - Warszawski sędzia Igor Tuleya orzeka w procesie działaczki Platformy Obywatelskiej, która figuruje w archiwach służb specjalnych PRL jako tajny współpracownik Akne. Tymczasem jak wynika z akt IPN - jego matka Lucyna Tuleya została zarejestrowana jako TW Lucyna. Wcześniej przez wiele lat pracowała z agenturą jako funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa w biurze "€žB" MSW. Do momentu przejścia na emeryturę (1988 r.) zajmowała się pracą z agentami komunistycznej bezpieki, którzy donosili na dyplomatów i pracowników ambasad. Już jako emerytka SB została tajnym współpracownikiem biura "€žB" prowadziła 10 tajnych agentów. €“ Moim zdaniem sędzia Igor Tuleya powinien się wyłączyć z orzekania w procesach lustracyjnych mówi nam Wiesław Johann sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Przedstawiciele €žGazety Polskiej Codziennie jako jedyni dziennikarze zapoznali się z archiwami służb komunistycznych dotyczących Lucyny Tulei, matki sędziego Igora Tulei. Wynika z nich, że przez 30 lat pracowała w resorcie spraw wewnętrznych. Funkcjonariuszem MSW był także jej mąż Witold Tuleya, który odbył długotrwałe przeszkolenie w Moskwie. Został m.in. skierowany przez MSW PRL na studia doktoranckie Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ZSRR
 • Gnida
  Dosc powszechnie uznany zostales za najwieksza gnide ubieglego roku. Mysle, ze masz tego swiadomosc i wiesz, ze ta latka pozostanie przy tobie do konca zycia. Jestes przegranym lajdakiem. Pozostan na tych lamach, tu jest twoje miejsce. Chciales na salony, ale oni sa ostrozni w obcowaniu z go.....
 • Panie Petak
  jest Pan typowym neostalinowcem.Metody identyczne jakie prowadzil Stalin.
 • @
  z jednym się zgodzę. C.Gmyz oprócz tego,że ujawnił prawdę, dał obrońcom doktora G i obrońcom uzasadnienia wyroku, mocne argumenty do ręki w wojnie propagandowej.
  Robi to świadomie, czy znowu tak Mu tylko wyszło "przy okazji" jak z trotylem ?
 • niesamowite!!
  czy gdyby ktos powiedzial, ze np. palikot dobrze gra w szachy to znaczyloby, ze jest stalinowcem, homofilem, salonowcem i michnikolizem.
  ludzie, czy was cos opetalo?
  tuleja mial racje mowiac, ze metody cba i prokuratury - w tej konkretnej sprawie! - byly obrzydliwe. stalinowskie to rzeczywiscie przesada.

  nie zachowojcie sie jak biedron, palikot czy michnik!
 • @grzegorzrzrz 09:59:40
  Nie lubię komunałów w stylu "sądź czyn, nie człowieka".
  Sądzi się człowieka. Za czyn, którego dokonał.
  Sędziego nie podejrzewam o działanie bez świadomości, bez określonego zamiaru etc.
  Jeśli będziemy zakładać istnienie tylko dobrych intencji sędziów, to owszem, można się oburzać.
  Ale czy żyjemy w czasach gwarantujących występowanie "samych dobrych i świętych sędziów"?
  Czy ofiary czasów PRL też miały tak zakładać? A co niby gwarantuje nam, że dziś mamy samych przyzwoitych sędziów?
  Skoro jednak nie będziemy aż tak hurraoptymistyczni i każdego człowieka będziemy oceniać przez jego uczynki, często będące wynikową "pochodzenia", to mimo pozornie nieładnego zabiegu C. Gmyza, nie ma w nim niczego złego. Wystarczy spokojnie do tego podejść, a nie się z marszu oburzać.
  Ciekawe, że takie zarzuty podnoszą często Ci sami, którzy wypominają Magdalenki osobom, które same w nich nie uczestniczyły, a tylko osoba "z rodziny".
 • @antysowiet 09:47:26
  10/10
  Szczęść Boże
 • @grzegorzrzrz 10:42:41
  "...nie zachowojcie sie jak biedron, palikot czy michnik!" Tak, tak - pokornie czekać, aż nas wytłuką. Nie ma to jak "zwycięstwa moralne"!
 • @autor
  Ahhh, udez w stol a nozyce sie odezwa... Ja tylko zapytam, co pana szanowny tatus Stanislaw porabial w latach 1945-56? Bo moj byl w sztumskim "sanatorium" . A teraz masz pan czelnosc pouczac i moralizowac innych? Powiem prosto: won mi stad ze swoimi wywodami!

  A tak a propos, to faktycznie ten portal schodzi na psy...
 • @slavo 10:55:59
  ja pisze TYLKO o sprawie garlickiego
  krotkie pytanie.
  czy podobaly ci sie metody jakie stosowano w stosunku do garlickiego i wzywanych swiadkow?
  czy podoba ci sie obecne zachowanie ziobry i wiekszosci pismenow. oni dalej mowia ze garlicki WYMUSZAL lapowki za leczenie!!

  w tej sprawie sedzia tuleja zachowal sie bardzo przyzwoicie. nie interesuja mnie jego inne sprawy ani jego matka.

  a ziobro dalej zachowuje sie jak... no wlasnie
 • TULEYA I CAŁY UBECKI SYSTEM FUNKCJONUJE NADAL W POLSCE
  Ugrzęźliśmy w PRLowskim szambie na wieki. Uzbekistan ma się całkiem dobrze, a pogłoski o jego śmierci były mocno przesadzone. Nie było żadnej transformacji ustrojowej. To tylko była taka demagogia, aby stworzyć wrażenie zmiany, bo wszyscy chcieli zmiany – na lepsze, jak się rozumie. Tymczasem nastąpiło tylko przepoczwarzenie z czegoś zległo w być może jeszcze gorsze, czego groźne symptomy już widzimy. Ktoś tylko plot przeskoczył, jak głosi legenda, a inny na styropianie się wyspał.. Nie przeprowadzając lustracji, zwłaszcza w środowisku sędziowskim, popełniliśmy straszliwy błąd, który będzie się mścił na nas przez długie pokolenia. Teraz jesteśmy świadkami zażartej walki politycznej, w którą zaangażowani są nasi sędziowie. Niezawisłość polskiego sądownictwa można już niestety między bajki włożyć, o czym wyraźnie świadczy incydent Igora Tuleja Porównując obecne metody przesłuchań z metodami stosowanym przez jego matkę, sędzia Tuleja dał do zrozumienia, ze jego psychika jest zwichrowana. Jemu wszystko będzie się kojarzyło z metodami matki, bo być może jako dziecko przeżył traumatyczne przejście, przypadkowo będąc świadkiem tych metod albo doświadczając ich na własnej skórze. Tacy ludzie jak Tuleja, którzy są mocno zakorzenieni w stalinizmie , nie powinni być zatrudniani w wymiarze sprawiedliwości, gdyż stanowią zagrożenie dla ludzi. Jest to ogromny problem do natychmiastowego rozwiązania. Nie wolno go ignorować i odwracać od niego głowy, bo w Polsce trwa dalej tzw. demokracja ludowa z systemem sprawiedliwości przeniesionym przez ludzi, którzy byli z PRL em mocno związani kolaborując z jego organami bezpieczeństwa
 • KIM JEST Andrzej Rzepliński prezes Trybunału Konstytucyjnego ????
  ??????
 • Ustawa o ochronie
  danych osobowych dość skutecznie chroni różne gnidy i pętaki. Dzięki temu nie mamy do końca świadomości kto nami rządzi i kto nas sądzi.
 • @grzegorzrzrz 11:13:57
  Nie pisz "pismeni", bo Ci nigdy więcej nie odpowiem.
  -----
  "krotkie pytanie.
  czy podobaly ci sie metody jakie stosowano w stosunku do garlickiego i wzywanych swiadkow?
  -----
  Jeśli się aparat sądowniczy dopatrzy nieprawidłowości w działaniu służb w tej sprawie, to będzie można się odnieść.
  Osoby finalnie skazanej za korupcję mogło się to nie podobać, tak jak nie podoba się złodziejowi, że go złapano.
  Szkoda mi ew. ludzi, którzy musieli wyłożyć, żeby się leczyć i jeszcze musieli później zeznawać jako uczestniczące w działaniach korupcyjnych.
  Nie znam sprawy w szczegółach, ale czas wręczenia nie ma dla mnie praktycznego znaczenia, jeśli wręczenie było warunkiem leczenia, a tak jest. Pogratulować tylko cwaniakowi, że starał się kryć sobie tyłek.
  Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić mięciutkie śledztwo w sprawie korupcyjnej, gdzie świadkowie niejako muszą oskarżyć siebie i nie mają takiego interesu w szczerym zaznawaniu jak w sprawie wypadku komunikacyjnego.
  Reszty nie chce mi się nawet komentować. Warto jednak zauważyć, że pan doktor w samym w 2/3 stycznia 2007 uzbierał z tych "niewymuszonych datków" niecałe 9 000 zł. W każdym razie tyle mu udowodniono. Jak widać solidarność społeczna i dobrobyt w Polsce jak mało gdzie, że emeryci nawet sypią groszem jak z rękawa...
 • @ARCHANIOŁ GABRIEL 11:34:00
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6ZPBVb5Q45g
 • @slavo 11:35:35
  albo znasz sprawe garlickiego albo nie (ale wtedy nie powinienes sie wypowiadac)
  ja pytam konkretnie ciebie , jak ci sie podoba przesluchiwanie w nocy starych ludzi po operacji serca, straszenie ich dlugotrwalym aresztem etc.

  nie nazywaj garlickiego zlodziejem, bo schodzisz na poziom ziobry i brudzinskiego. garlicki NIE BRAL W TRAKCIE LECZENIE, NIE WYMUSZAL PIENIEDZY ANI NIE USTAWIAL KOLEJKI WEDLUG KOPERTY. nigdy nie uzaleznial leczenia od lapowki

  "Nie znam sprawy w szczegółach, ale czas wręczenia nie ma dla mnie praktycznego znaczenia, jeśli wręczenie było warunkiem leczenia" - otoz NIE BYLO!!! w zadnym stopniu

  rodziny wciskaly mu prezenty w momencie wypisu ze szpitala, PO LECZENIU. ( w wiekszosci odmawial)

  czy ty naprawde tego nie rozumiesz?!

  ty zapewne malo wiesz o chorowaniu ("co ty wiesz o chorowaniu" sorry ale skojarzylo mi sie) - uwierz, ze czlowiek po udanej operacji serca naprawde czuje do lekarza ogromna wdziecznosc

  GARLICKI NIE WYMUSZAL PIENIEDZY ANI NIE USTAWIAL KOLEJKI WEDLUG KOPERT!!

  pod jego aresztem odbyla sie demonstracja prawie 100 ludzi (rodzin i pacjentow) na rzecz jego uwolnienia (pewnie o tym nie wiedziales)
  tez byli zmuszeni?

  popelnil bardzo niewielkie wykroczenie, a traktowany byl jak zbrodniaz.
 • Panie Piotrze
  Ja również się z Panem nie zgadzam. Kiedyś zaproszono profesora Bogusława Wolniewicza do dyskusji w TVP o budowie w Polsce islamskich świątyń. Redaktorka była bardzo oburzona, gdy powiedział, że islamiści to terroryści i nie powinniśmy ich do Polski zapraszać. Powiedziała: Ale przecież nie wszyscy muzułmanie to terroryści. Profesor odpowiedział: Ale wszyscy najwięksi terroryści to muzułmanie.

  W sprawie sędziów jest podobnie. Nie każdy sędzia z rodziny resortowej jest niesprawiedliwy. Ale niemal we wszystkich kontrowersyjnych wyrokach sądowych dotyczących rozliczenia z I komuną sądził sędzia z rodziny resortowej. Także w każdej sprawie o zniesławienie Michnika "rozgrzani" byli potomkowie ludzi PRL.

  Sędzia Tuleya nie jest krytykowany za to, że pochodzi z rodziny resortowej, ale za to, że niesprawiedliwie sądzi. A to, że pochodzi z rodziny resortowej to tylko tłumaczy i wyjaśnia. Informacja w tej sprawie jest zatem bardzo cenna i potrzebna. Cezaremu Gmyzowi należą się gratulacje, że chyba jako jedyny dotarł do tej wiedzy.

  To nie tylko sprawa Doktora G, niskiego wyroku, odwrócenia uwagi od przestępcy a skierowanie jej przeciw opozycji. To też wsadzenie Staruchowicza, to śmieszny wyrok dla mafii pruszkowskiej. Dziś się okazuje, że będzie też sądził w sprawach lustracyjnych. Może więc zajść konflikt interesów i brak bezstronności. Zresztą to nie jest problem jednego sędziego, on jest tylko pewnym symbolem. To problem całego polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości, który nie został zlustrowany po 1989 roku.

  Metody stalinowskie, jak nazwał Pan tekst Gmyza to kolejna przesada. Badanie życiorysów osób publicznych jest rzeczą powszechna i normalną w cywilizowanym świecie. Czy tropiciele afrykańskich korzeni Baracka Obamy to też stalinowcy? Stalinizm różnił się tez tym, że wtedy za pochodzenie, nie za haniebne czyny, groziły represje państwa. Sędziego Tuleyę spotkał poklask medialny i najprawdopodobniej awans zawodowy. W nagrodę za kapitalne wypełnienie życzeń partii rządzącej.
 • @grzegorzrzrz 11:48:29
  Żeby nie było wątpliwości. Nie znam kraju, ani innych przypadków w Polsce, gdzie lekarzowi, urzędnikowi, nauczycielowi, w podziękowaniu ja jego NORMALNIE wykonywaną pracę masowo wręczano by "podziękowania" w kwotach 500, 1000, 2000 etc. Zakładam, że osoby wręczające nie są faworyzowane poprzez przyspieszenie terminu, czy jakość wykonania operacji, etc.
  Ponadto jeśli praktyka takiego wyrażania "wdzięczności" miałaby istnieć, to powinna obejmować bez wyjątku także prywatne zakłady opieki itd.
  Czy znamy masowe przypadki takich działań? Owszem, ktoś może się zdarzyć, ale nie jest to powszechne jak w przypadku pacjentów doktora G.
  Teraz pytanie za co ta wdzięczność? Przecież nie były to tylko zabiegi ratujące życie. Więc za co?
  I tak można dalej drążyć. Mądry po kontekście sytuacji i znajomości polskich realiów, z miejsca zorientuje się, że nie były to zwykłe podarki w rodzaju czekoladek czy kawy.
  Sąd zaś skazał za korupcję. Więc nie rób ludziom wody z mózgu.
 • @grzegorzrzrz 09:59:40
  trochę to zabawne , a trochę straszne , że teraz się obudził biedny sędzia , jakby to był precedens , a nie norma
 • @grzegorzrzrz 11:48:29
  Skończyłem kolego z Tobą rozmowę.
  "nie nazywaj garlickiego zlodziejem, bo schodzisz na poziom ziobry"
  Ty zaś nie manipuluj tym co napisałem, bo do poziomu Ziobry nie dorastasz.
 • @grzegorzrzrz - Znowu bronisz przegranej sprawy!
  "... tuleja mial racje mowiac, ze metody cba i prokuratury - w tej konkretnej sprawie! - byly obrzydliwe. stalinowskie to rzeczywiscie przesada."

  ---> Kłamstwa, oszczerstwa i konfabulacje "sędziego" Tuleyi były kpiną z zawodu sędziego. O jakiej przesadzie mówisz! On świadomie wygadywał te obżydliwe bzdury.
  Nie ma też co się dziwić, że go bronią ci, którzy sami mają ubeckie/esbeckie powiązania. Dlatego m.in. broni go Monika Olejnik, której ojciec, Tadeusz Olejnik, pracował w tym samym esbeckim Biurze "B" MSW, co i mamusia Igora Tuleyi! Podobnie było z teściami Bronisława Komorowskiego.
  Głupotą jest wciskanie, że takie informacje powinny być ukrywane! W żadnym cywilizowanym, demokratycznym kraju, ci ludzie i ich potomkowie, nie pełniliby żadnych funkcji publicznych - a tym bardziej nie zostaliby sędziami!
  http://normalny.nowyekran.pl/post/86049,tule-ya-z-bulem-sedziowski-stan-czule

  "nie zachowojcie sie jak biedron, palikot czy michnik!"

  ---> Przecież to ci, których wymieniasz, boją się lustracji, deubekizacji ... i bronią, poprzez swoje szczekaczki, potomków ubeków, atakują IPN ...
 • @grzegorzrzrz = O! Widzę, że znowu wciskasz swą kłamliwą mantrę! :)))
  "GARLICKI NIE WYMUSZAL PIENIEDZY ANI NIE USTAWIAL KOLEJKI WEDLUG KOPERT!!"

  --->
  http://czarny.nowyekran.pl/post/85395,sedzia-tuleya-wyznacza-nowe-standardy#comment_739045
  http://czarny.nowyekran.pl/post/85395,sedzia-tuleya-wyznacza-nowe-standardy#comment_740456
  http://czarny.nowyekran.pl/post/85395,sedzia-tuleya-wyznacza-nowe-standardy#comment_739974
 • @prawi co wiec 10:34:49 - kim jest Binienda-Gmyz/
  ...a raczej czyimi są agentami? Moskwy, Pekinu czy Mińska?
 • @slavo 11:59:07
  ja w kazdym wpisie podkreslam, ze nie powinien czegokolwiek przyjmowac. za to co zrobil wystarczylaby kara grzywny 200% wartosci. 17 tys za kilka miesiecy obserwacji. koniak potrafi kosztowac 300 zl i takie prezenty mu dawali.

  tuleja wyraznie powiedzial, ze garlicki nie uzaleznial leczenia od pieniedzy. jak mozna przyspieszac termin operacji PO OPERACJI?

  za co wdziecznosc? porozmawiamy, jak bedziesz po operacji serca, ktorej nie chciano wykonac w innych szpitalach (a takich garlicki sie podejmowal)

  sad skazal za korupcje. jezeli ktos przekroczy dozwolona predkosc o 5 km/h do dostanie mandat za stworzenie niebezpieczenstwa w ruchu drogowym. taka sama byla korupcja G

  i odpowiedz na proste pytanie. jak oceniarz ziobre i innych, ktorzy wciaz mowia o WYMUSZANIU pieniedzy ZA LECZENIE?

  oni sie doigraja sprawy o znieslawienie, a ziobro bedzie drugi raz odszczekiwal klamstwa
 • nie rozumiem autora
  Ujawnienie prawdy o korzeniach rodzinnych sędziego Tuleyi to ważna informacja która powinna zostać ujawniona.Nie wiem dlaczego autor krytycznie odnosi się do ujawniania prawdy o ludziach.Pochodzenie z ubeckiego środowiska wiele wyjaśnia w dalszym zachowaniu tego sędziego.Ubecy charakteryzują się bezmyślną nienawiścią do Polski i Polaków podobnie ich pomioty.Czy autor wyobraża sobie by potomek gestapowców w Niemczech mógł sądzić w Sądzie takich właśnie bydlaków z gestapo.Nie rozumiem Kaczyńskiego dlaczego do resortu na posadę wiceministra przyjął Pana Piętaka.
 • @grzegorzrzrz 13:10:28
  "17 tys za kilka miesiecy obserwacji" (itd. itd.)
  ------
  Nie, za ok. dwa miesiące przyjmowania nieuprawnionych korzyści majątkowych. Łącznie, bo to podsumowanie z miesięcy grudzień, styczeń, luty - niepełnych.
  Ja już pisałem, że nie będę polemizował z Twoimi zmanipulowanymi i demagogicznymi argumentami.
  Jesteś szkodnikiem i próbujesz robić ludziom wodę z mózgu.
  Sąd osądził, zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Twoje "wykręty" w interesie Garlickiego nie opierają się ani o prawo, ani o rzetelnie przedstawione fakty.
  Nie wiem czy ktoś płaci Tobie za tę krecią robotę, ani po co to robisz.
  Dla mnie jesteś szkodnikiem.
  Dodatkowo, broniąc w iście "Hartmanowski" sposób (http://hartman.blog.polityka.pl/2013/01/06/sedzia-tuleya-osadzil-iv-rp/) doktora G. , Ty i podobnie przyczyniacie się do budowania nędznej mentalności Polaków, z szacunkiem tylko w jedną stronę, z uznaniem istnienia równych i równiejszych, co w dalszych konsekwencjach skutkuje tym, że skurwiel z pieniędzmi, pozycją, poparciem etc. jest lepszym obywatelem od uczciwego, ale będącego w mniej korzystnej pozycji człowieka.
  I przekłada się to także moim zdaniem choćby na relacje biznesowe, gdzie przez brak symetrii i poszanowania w obie strony, ten kto jest w Polsce klientem/ płaci, może być największym gnojem/ wymagać wszystkiego, zaś od niego wymagać nic nie można/ nie należy.
  To także należy mieć na względzie, kiedy buduje się świat dla równych i równiejszych.
  I podobnie będzie w sprawach karnych przeciwko wysoko postawionym osobom. Podobnie jest w sprawach ubezpieczeniowych/ gospodarczych przeciwko dużym firmom etc, etc. Trzeba "się latami sądzić", gdyż w Polsce obywatel to parch, którego silniejszy morze "w d..pę walić", póki tamten nie udowodni resztką sił życiowych, że się walić nie da.
  Przepraszam za tę dygresję, ale męczy mnie już wygrywanie po latach z instytucjami, które w każdym innym zachodnim kraju funkcjonują zupełnie inaczej, UCZCIWIE!
  Podobnie jak lekarze, którzy nie przyjmują łapówek, a mimo to są równie mili, pomocni, ofiarni i zaangażowani.
 • @Płk Kufel
  "Nie rozumiem Kaczyńskiego dlaczego do resortu na posadę wiceministra przyjął Pana Piętaka."

  ---> Patrząc na Sikorskiego, Mężydłę, Kluzik - Rostkowską ... - rozumiem doskonale.
  To akurat przeciwnicy Kaczyńskiego podają się za jasnowidzów ...
 • @slavo - W całości się zgadzam z Twoją opinią.
  "Dodatkowo, broniąc w iście "Hartmanowski" sposób ... doktora G."

  ---> Jan Hartman nienawidzi Polaków, więc jego kłamstwa, szczucie, to norma - jak w całym środowisku, z którego się wywodzi i w którym aktywnie działa. Tylko bolszewickie ubeckie ... POmioty mogły się zdzwaniać, by organizować protesty przeciwko pochówkowi na Wawelu. Dokładnie ci sami lizali wtedy nadal liżą tyłki kagiebistom, w tym Anodinie ... - to nie przypadek! Aż taka nienawiść do Polski musiała być wyssana z mlekiem matki ... - patrząc na matkę sędziego Tuleyi - nie tylko ... traktorzystki
 • @slavo 13:38:10
  rzeczywiscie, nadajemy na zupelnie innych falach.
  ty celowo (lub instynktownie) nie chcesz przyznac, ze garlicki w zadnym stopniu nie uzaleznial leczenia czy kolejki od lapowki. powtarzasz tylko, ze sedzia skazal go za korupcje. to tak jak w moim przykladzie o piracie drogowym, ktory przekroczyl predkosc o 5 km/godz
  robisz z tego sprawe polityczna, a to sprawa karna o niewielkie wykroczenie, za ktore kara grzywny 200% bylaby wystarczajaca.

  myslac w ten sposob jak ty tego, co przekracza predkosc o 5 km/godz mozna dla przykladu wsadzic do wiezienia na pare lat, bo przeciez w polsce tyle wypadkow.

  nie zycze ci zebys ty czy ktos z twojej rodziny zostal potraktowany .- jako swiadek - w ten sposob jak ci starsi ludzie.

  ja podaje fakty prosto i konkretnie, ale ty ( i inni) chca je zakrzyczec, mozna i tak.

  chcialbym tylko rzebys publicznie i szczerze odpowiedzial na pytanie; co sadzisz o tym, ze ziobro dalej pomawia garlickiego o WYMUSZANIE pieniedzy i uzaleznianie od tego jakosci i terminu leczenia?

  ja chcialbym, zeby ziobro mial za to sprawe i musial JESZCZE RAZ publicznie odszczekiwac klamstwa przeciwko profesorowi. chyba wiesz ze to juz robil i wiesz jakie klamstwa.

  sprawa dr g miala byc wielkim sukcesem ziobry, wyszlo co wyszlo a on nie ma grama honoru aby przyznac sie do bledow

  czekam na odpowiedz. tylko pisz prosto, bo ja czlowiek prosty (" niech wasza mowa bedzie tak tak, nie nie..")
 • @grzegorzrzrz
  " niech wasza mowa bedzie tak tak, nie nie.."

  ---> Czy kłamiesz i konfabulujesz: Tak!
  Czy dr G. to porządny człowiek: Nie!
 • @grzegorzrzrz 15:55:34
  Jeśli na coś nie odpowiedziałem, to dlatego, że nie zamierzam Cię karmić i przedłużać tego bezowocnego dialogu.
  Ale skoro lubisz manipulacje i przysrywanki, to jako człowiek prosty, słowami "TAK", "NIE" odpowiedz mi na pytanie:
  "Czy przestałeś brać łapówki?", albo "Czy nadal bijesz swoją żonę?", "Kiedy przestaniesz manipulować i kłamać za pieniądze na NE"?
  Tymczasem!
 • @slavo 16:38:41
  to prawda konczymy.
  unikasz odpowiedzi na najprostsze pytania, nie potrafisz (jak ziobro i paru pismenow) przyznac sie do jakiegokolwiek bledu. sprawe garlickiego znasz bardzo powierzchownie a wypowiadasz sie jak ekspert. nie widzisz roznicy miedzy wymuszaniem za leczenie a przyjmowaniem wciskanych przez rodziny "korzysci materialnych"

  mam nadzieje ze ziobro odpowie za ohydne nadurzywanie aparatu przemocy w TEJ KONKRETNEJ sprawie i za oszczerstwa ktore nadal miota w kierunku pana profesora Garlickiego.

  c´est tout
 • @grzegorzrzrz 16:46:52
  Posłuchaj kolego. W dupie mam różnice, które podnosisz do rangi nie wiem czego. Wg polskiego prawa Garlicki był winien korupcji. Koniec, kropka.
  Ja uznaję pewne zasady, tu legalizm. Dlatego nie dyskutuję czy Ziobro powinien wykonać wyrok przeprosin. Ani nie interesują mnie Twoje wątki poboczne. Ty zaś manipulatorku rozwijasz dyskusję i brniesz w sprawy marginalne, które nie mają żadnego znaczenia w kwestii korupcyjnego wyroku Garlickiego. Tłumaczysz tym samym przestępce z przestępstwa itd.
  Brzydzę się Tobą i Twoją śmierdzącą moralnością salonową.
  Leć lizać tyłek Panu profesorowi. Może odpali Ci coś z podarków, których nie miał siły odepchnąć, żeby emerytowi ręki nie złamać.
 • Piętak,,,
  Panie Piotrze,,, nie ma Pan racji, bardzo dobrze, że pokazano twarz tego sędziego od strony rodziców. Mechanizm oddawania władzy przez stalinowców swoim dzieciom lub wnukom trwa, ich dzieci nie tylko siedzą w wymiarze sprawiedliwości, ale przede wszystkim w dziennikarstwie, bankach oraz w wielkim biznesie itd. Nie daleko spada jabłko od jabłoni, jak wychowają dzieci rodzice tak w zasadzie funkcjonują w społeczeństwie. Przyglądałem się pracy CBA naocznie, złożyłem wiele wniosków do CBA dotyczących rozkradania majątku narodowego w tym i na niektóre działania ludzi z rządu PIS, Mariusza Kamińskiego uczyłem działalności związkowej, uczyłem Wąsika początku lat 90-tych. Muszę powiedzieć, że się zawiodłem na działalności CBA pod kierownictwem Mariusza, sądziłem, że będą ścigać rzeczywistych przestępców, zamiast kreować afery sztuczne, wiele aresztowań było pod publiczkę, aresztowano nie tych co trzeba itd. Co nie zmienia faktu, że akurat w sprawie G było to zasadne, ten człowiek jakby nie było opamiętania zwariował by chyba od tej swojej polityki łapówkarskiej. Człowiek, który bierze 100$ lub 180 zł od emeryta na operację to dla mnie jest hieną. Przecież ten sędzia nie potępił tego lekarza, potępił tych co go złapali na braniu łapówek. Co za jazgot hien broniło i lekarza i tego sędziego, który wiele wniosków prokuratury odrzucił, skazał G na skromniutki wyrok i jego zachowanie w czasie tej sprawy było bardzo dziwne. Ja myślę, że z tym sędzią będą jeszcze kłopoty. Problemem wtedy Ziobro i Mariusza było to, że każda sprawa miała być przekuta na lepszy wizerunek partii, a dobro społeczne było na drugim planie i to jest zarzut pod adresem tych panów.
 • @slavo 17:01:21
  tak to prawda, nie widzisz roznicy miedzy mrowka a sloniem. gdybys zyl pare lat wczesniej byc moze popieralbys kare smierci w aferze miesnej - przeciez to wyrok sondowy.
  fakty, ktore ci uswiadamiam nie sa marginalne ale kardynalne.
  a pan zero juz raz wchodzil pod stol i odszczekiwal ("ten pan juz nikogo nie zabije") i byc moze bedzie musial odszczekiwac po raz drugi.
  wlasciwie dlaczego tacy jak ty bulwersuja sie sprawa antykomora - to przeciez wyrok sadu za obrazanie glowy panstwa (mam nadzieje ze lapiesz ironie)
 • @Wrzodak Z. 17:15:57
  #Człowiek, który bierze 100$ lub 180 zł od emeryta na operację to dla mnie jest hieną"
  PROFESOR GARLICKI NIE BRAL ZADNYCH PIENIEDZY W TRAKCIE LECZENIA, NIC NIE WYMUSZAL I NIE UZALEZNIAL LECZENIA OD KOPERTY

  gdyby to robil zaslugiwalby na miano hieny
 • @grzegorzrzrz 19:11:53
  Nie otwieraj gęby, bo śmierdzi od Twoich kłamstw, przekręceń i manipulacji.
  Pierwsze lepsze:
  twoje kłamliwe "ten pan juz nikogo nie zabije" to co innego niż rzeczywiste "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie", nie wspominając o różnicach znaczeniowych, gdzie pierwsze może oznaczać czyn z art. 148KK, a drugie art. 155KK.
  I to jest poziom twoich gównianych manipulacji.
  Zapier..laj więc do parlamentu zmieniać prawo, żeby "już nikt nigdy za przyjmowanie nieuzasadnionych korzyści majątkowych skazany nie był".
 • @slavo 19:46:18
  no juz nic nie rozumiem. ziobro za swoje slowa o pozbawieniu zycia wyrokiem sondu zostal zmuszony do wejscia pod stol i odszczekania. wyrok sondowy oczyscil pana garlickiego z tego zarzutu - wiec chyba pan zioberko nie mial racji, no nie?

  pan garlicki powinien poniesc kare, ale moim zdaniem wystarczalaby grzywna 200%, bo to NIE BYLA LAPOWKA (tak jak popchniecie palcem nie jest pobiciem)

  ochlon troche i przemysl moje wpisy

  hough!
 • Szanowny Autorze.
  Zgadzam się z Panem w 100 procentach.
  Czy T.Lis mógł wstrzymać tekst o R.Kczyńskim, czy taki tekst był etyczny?
  Czy Pan Gmyz poszedł tą samą drogą, co Newsweek?
  Niech odpowiedza ci co tak Pana tu krytykują.
 • @grzegorzrzrz Łżesz, jak zwykle Obrońco Przestępców!
  "... wyrok sondowy oczyscil pana garlickiego z tego zarzutu - wiec chyba pan zioberko nie mial racji, no nie?
  ..."

  ---> Nie tylko łżesz, ale wykazałeś się także kompletną indolencją prawną. Ty nie odróżniasz: "oczyszczenia przez sąd z zarzutów" od "ochrony dóbr osobistych"! A Ziobro przegrał proces z kardiochirurgiem właśnie o ochronę dóbr osobistych, co NIE OZNACZA, że kardiochirurg został z tego zarzutu oczyszczony!!!
  Rozumiesz już? Nie będziesz już kłamał i się ośmieszał?

  PS. A w sprawach ewentualnego przyczynienia się do utraty życia, właśnie TOCZĄ SIĘ dwa procesy ... A ty już wiesz, że "oczyszczony"??? Może masz jakieś chody w sądach. Może warto zlustrować sędziego, tego od sprawy ochrony dóbr osobistych, by się przekonać, czy zachował bezstronność, czy nie powinien się wyłączyć z orzekania w sprawie. Widzisz, Ziobro nie zlustrował go i musiał zapłacić ...
 • @grzegorzrzrz 20:00:12
  Udajesz Greka czy nie rozumiesz?
  Sprawa w przedmiocie nieumyślnego spowodowania śmierci przez G., bo taką kwalifikację zastosowała prokuratura, jest w toku. Wg prokuratora Święczkowskiego kwalifikacja mogłaby być wyższa.
  Ziobro został ukarany za zbyt pochopną wypowiedź naruszającą dobra osobiste pana G i poniósł poważne konsekwencje finansowe - kilkaset tysięcy złotych (bodaj ok. 300 tys.) na przeprosiny w mediach i zadośćuczynienie dla G. w kwocie 30 tys. zł.
  Więc jeśli lejesz na podejście legalistyczne, to poczekajmy na wyrok w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, i jeśli będzie on skazujący, to rozumiem, że także odszczekasz swoje ataki na Ziobrę, skoro tylko "formalnie" nie miał on racji w kwestii doktora G. Obiecujesz odszczekać?
  Co do polskiej walki z korupcją, całość oddaje np. raport/ aneks http://antykorupcja.edu.pl/index.php?mnu=12&app=docs&action=get&iid=14304
  Warto zauważyć, że 91-92 % wyroków w sprawach o korupcję, to wyroki z warunkowym zawieszeniem wykonania kary pozbawienia wolności. Za czyny zagrożone karami do 8-12 lat pozbawienia wolności.
  Pięknie więc Polska z korupcją walczy.
  Tu można zobaczyć jak od mocno wzrosła wykrywalność przestępstw korupcyjnych od czasu utworzenia CBA.
  http://antykorupcja.edu.pl/index.php?mnu=12&app=docs&action=get&iid=6132
  Zależnie od paragrafu od 200 do ponad 1300%.
  Za to teraz słyszymy o chęci likwidacji CBA - inicjatywa SLD i Ruchu Palikota. Ciekawe...
 • @slavo 22:21:46
  jezeli g zostanie skazany to oczywiscie odszczekam. na razie 3 bieglych nie uznalo winy garlickiego. ale poczekamy, zobaczymy.
  wiekszosc polskich kardiochirurgow (wypowiedz dziadkowiaka jest w wikipedii) wysmiala to, ale to zapewne biala mafia
  dla twojej wiedzy - lapowkarstwo w polskiej sluzbie zdrowia to
  1. ok 1% lekarz wymusza lub sugeruje przyjmowanie pieniedzy przed lub w trakcie leczenia (i od tego uzaleznia jakosc leczenia). to powinno byc karane wiezieniem.
  2. pacjent otrzymuje odlegly czas zabiegu (bo takie sa kolejki, lekarze wyjechali a niestety nie sprawdzily sie obietnice religi z pisu o lekarzach z wietnamu i bialorusi). daje koperte, lekarz bierze i przesuwa go na poczatek kolejki. kara chyba dla obu?

  garlicki nie robil zadnej z tych rzeczy, o co wciaz pomawia go mister zero

  byl kiedys taki kraj w ktorym za spoznienie do pracy dawali 5 lat gulagu - chyba nie chcemy kambeku

  podkreslam jeszcze raz - wszystkie moje posty dotycza wylacznie sprawy dr g (innych rzeczy nie omawiam)
 • @panMarek 10:58:53
  Zostało powiedziane w stronę blogera personalnie moralnym gównem, a ty na to jest ok i dajesz Szczęść Boże. Boga zaiste sie nie boisz? Już tak schamiałeś że nie wiesz co piszesz? Bo jak to inaczej odczytac?
 • Sam w gnojowce!
  I gdzie ty teraz pojdziesz Pietak! Ta gnojowka wysycha z braku szmalu, ktorego nie ma, bo jednak niewielu jest w kraju podobnych do ciebie. Przyzwoici ludzie nie podadza ci reki, salon poda, ale z olbrzydzeniem! Nie sypnie jednak groszem i nie udostepni lamow, bo dba o " reputacje". Byles i pozostaniesz moralnym zerem. Ale, ale...Moze sproboj z Kaminskim, Giertychem i Marcinkiewiczem...Tez gnoj, ale polany dobra woda kolonska! Spiesz sie biedaku! Z czegos trzeba zyc, albo chociaz moc tlumaczyc..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31